Jakubec
21.09.15,21:44
Vlastnim pozemok, ktory zasahuje aj pred moj dom na ulicu mimo oplotenia. Na tomto pozemku casto parkujem, ale parkuju na nom i ini alebo ho vyuzivaju chodci, ked idu po ulici. Aky je postup, ak na tomto mojom pozemku chcem pre seba vytvorit parkovacie miesto, osadit znacku a toto parkovacie miesto rezervovat pre seba alebo mnou urcene navstevy. Ktory urad o umiestneny znacky rozhoduje?
buchač
21.09.15,19:49
Preštuduj....jedná sa síce o BA Pétržku, ale postup je v zásade ten istý .

--------------------------------------------------
Vyhradené parkovacie miesto, môže byť povolené pre:
osobné motorové vozidlá kategórie M1 (vozidlá projektované a konštruované na prepravu cestujúcich, najviac s ôsmimi sedadlami okrem sedadla vodiča) a pre
nákladné vozidlá kategórie N1 (vozidlá projektované a konštruované na prepravu tovaru s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg) do dĺžky vozidla 5m.

http://www.petrzalka.sk/oblasti/doprava-parkovanie/vyhradene-parkovanie/

--------------------------------------------------

Bude osadená oficiálna značka a tým pádom ide o porušenie dopravných predpisov, takže sa bude môcť aj polícia realizovať.
arizona
21.09.15,19:50
Ak je to tvoj sukromny pozemok, tak si ho bud oplot,alebo oznac nejakou tabulou,aby ludia vedeli, ze je to sukr.pozemok.

Ziaden urad ti na tvoj sukr.pozemok asi znacku nepostavi.
Daj si v nejakej reklamnej agenture,alebo tlaciarni urobit tabulu sam https://www.google.at/search?q=s%C3%BAkromn%C3%BD+pozemok+z%C3%A1kaz+par kova%C5%A5&newwindow=1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMI95nXm4CJyAIViV0aCh0n1w4t&biw=1366&bih=580
buchač
21.09.15,20:00
Záleží od okolností a umiestnenia pozemku.
Ak si dáš len svojpomocnú tabuľu, tak je to na trt.
Ak je tam osadená oficiálna značka, tak sa dá v pohode zavolať polícia.

Mne dilinovia pravidelne parkujú pred bránou...síce len chvíľu, lebo idú do obchodu, ktorý je vedľa.
Nie raz som musel čakať, pokiaľ si nakúpia a ja mohol s autom ísť von....niektorí sa ani neunúvajú ospravedlniť.
arizona
22.09.15,05:59
Buchy,ak je sukr.pozemok oznaceny a napriek tomu tam parkuje cudzie auto,tak majitel pozemku moze hned zavolat odtahovku. A ver,ze aj vlastnorucne osadena tabula pomoze. Viem to z osobnej skusenosti. Tiez sme byvali pri hlavnej ceste,oproti potravinam a casto sme riesili rovnaky problem,ze sme sa nemohli dostat do domu. Za nejakych 15€ sme si dali vyrobit peknu,farebnu tabulku a osadili na branu. Pomohlo to na 98%.Samozrejme,obcas sa nasiel aj ignorant a blbec,ale to bolo uz ozaj vynimocne.
misoft
22.09.15,07:13
buchy.... videl som niečo podobné.... "dilinovia" zastali pred vchodom do dvora a robili svoje. Majiteľ chcel vyjsť von, ale nemohol - oni ho blokovali a nemali ani chuť uvoľniť vstup na pozemok. Tak ten zavolal na inšpektorát s tým, že mu vozidlo blokuje výjazd. A div sa svete - prišla druhá dopravná hliadka - potom bola sranda. Dohadovali sa, dohadovali, lenže v tej druhej hliadke bol jeden hodnostne vyšší a prvá hliadka musela vypadnúť...