MirkaV
31.05.04,12:46
musi byt na fakture pri dodani z clenskeho statu uvedeny povod tovaru - ako podklad aj pre intrastat? Dakujem

:eek:
Janna
01.06.04,07:18
V jednej špedičke mi bolo povedané, že stačí aby tam bolo uvedené
na faktúrach vrámci EU : napr: tovar - pôvod CZ alebo tovar európskeho spoločenstva
a na faktúrach 3.tích krajín - staré prehlásenie ako bolo doteraz o preferenčnom pôvode tovaru.
MirkaV
02.06.04,10:29
Hm, mame totiz jednu firmu, ktora nam to odmieta na fakturu - dopisat /dosla fa/ a ostatne su uplne prekvapene, ze to od nich pytame. Ale na zaklade niecoho to musime zaevidovat do toho Intrastatu, no nie? :confused:
Dakujem
Janna
02.06.04,10:39
My vypisujeme zjednodusene hlasenie o prijati tovaru a tam je uvedeny len clensky stat zaslania a nie povod. Inac, nam to vsetci na faktury uvadzaju. Je fakt, ze som tuto povinnost nikde v zakone nevidela.

Neviete mi nahodou poradit, ked mi prisiel tovar z ČR 1.6.2004, na fakturach je uvedeny datum vystavenia 28.5.2004, ci to mam dat za maj do vykazu INTRASTAT? Ja si myslim, ze ano, ale nie som si ista.

Dakujem
J.
Lenka
02.06.04,12:37
Janni, ja mam z toho tak isto gulas, ale podla mna, ked ti tovar prisiel 1.6., treba to dat do juna......dufam, ze tu bude niekto "mudrejsi" a poradi nam......:)
Beata
02.06.04,13:07
My vypisujeme zjednodusene hlasenie o prijati tovaru a tam je uvedeny len clensky stat zaslania a nie povod. Inac, nam to vsetci na faktury uvadzaju. Je fakt, ze som tuto povinnost nikde v zakone nevidela.

Neviete mi nahodou poradit, ked mi prisiel tovar z ČR 1.6.2004, na fakturach je uvedeny datum vystavenia 28.5.2004, ci to mam dat za maj do vykazu INTRASTAT? Ja si myslim, ze ano, ale nie som si ista.

Dakujem
J.
Osobne si myslím, že daňová povinnosť vo Vašom prípade vzniká 28.5.2004, nakoľko faktúra bola vyhotovená pred 15. dňom kalendárneho mesia nasledujúceho po tom kalendárnom mesiaci, v ktorom sa uskutočnilo dodanie tovaru.
Dala by som to do súhrnného výkazu za mesiac máj.

Keby sa stalo, že Vám príde tovar 1.6.2004, faktúra za dodaný tovar z iného čl. štátu, s dátumom na fa 16.7.2004, museli by ste postupovať podľa odst. 1 a), čiže zdaniteľné plnenie by nastalo 15.7.2004.

Takto to chápem ja.
Janna
03.06.04,05:33
Uz je to jasne. Je to tak ako pise Beata.

Kedze danova povinnost vznika dnom vystavenia faktury a to bol v mojom pripade maj, davam to do vykazu za maj. To co dam do vykazu DPH, malo by byt aj vo vykaze pre Statisticky urad.

Volala som aj na Statisticky urad, kde su celkom mile tety, ktore poradia. Oni mi to tiez potvrdili.

ahojte
j.