ormika
02.06.06,08:22
Prosím o radu a pomoc v programe OMEGA. Budem ma v s.r.o. audit a potrebujem si odkontrolovať hlavnú knihu s knihou pohľadávok a záväzkov. Hlavnú knihu si vytlačím od otvorenia po marec 2006 a konečný stav účtu v hlavnej knihe mi nesedí so zostatkom na uhradenie v knihe pohľadávok alebo záväzkov. Zostavu si dávam tlačiť podľa DUÚP k 31.03.2006. Skúšala som rôzne varianty. Akú zostavu mám vytlačiť aby mi tie dve sumy sedeli? (Idem si ešte odkontrolovať pohľadávky a záväzky na knihu enalytickej evidencie). Ale jedná sa mi hlavne o to, aké kritériá mám zadať na správne vytlačenie kníh. Veľmi pekne ďakujem.
LubenaK
02.06.06,07:09
V knihe Pohľadávok alebo záväzkov skús vybrať zostavu Stav k dátumu a vyberieš dátum Systémový, Vnútorný, alebo ručne. Zadala by som ručne k dátumu, ktorý potrebuješ.
sway
02.06.06,07:22
Prosím o radu a pomoc v programe OMEGA. Budem ma v s.r.o. audit a potrebujem si odkontrolovať hlavnú knihu s knihou pohľadávok a záväzkov. Hlavnú knihu si vytlačím od otvorenia po marec 2006 a konečný stav účtu v hlavnej knihe mi nesedí so zostatkom na uhradenie v knihe pohľadávok alebo záväzkov. Zostavu si dávam tlačiť podľa DUÚP k 31.03.2006. Skúšala som rôzne varianty. Akú zostavu mám vytlačiť aby mi tie dve sumy sedeli? (Idem si ešte odkontrolovať pohľadávky a záväzky na knihu enalytickej evidencie). Ale jedná sa mi hlavne o to, aké kritériá mám zadať na správne vytlačenie kníh. Veľmi pekne ďakujem.

Pri porovnávani KAE a pohľad. či záväzkov si musíš:
V prvom rade si pozri saldokonto a pohľadávky a potom ti na to musí sedieť i KAE

skontrolovať saldokonto či sedí s pohľadávkami
skontrolovať saldokonto s KAE
skontrolovať pohľadávky s KAE

tieto 3 sumy ti musia sedie.

Pri zadávaní v pohľadávkach (záväzkoch) si dobre dávaj pozor:
- na dátumy zadávania od - do 31.03.2006
- na systémový dátum, zadaj si ho ručne: 31.03.2006 lebo k tomu tvorí SW potom zostavu.
- či máš zadaný účet 311,321, alebo čo všetko máš zakliknuté.
- okruhy dokladov pre ktoré vyberáš pohľadávky..., zadávaj všetko, nie len OF...aby ti rátalo i dobropisy...
no skús..
a aj tu sme to riešili:http://www.porada.sk/showpost.php?p=22865&postcount=12;)
ormika
02.06.06,07:23
Lubenka, tak to nemôže byť. To mi vychádza úplná blbosť. Potom v HK mám skoro 400 000 a keď si dám vytlačiť Knihu pohľadávok, tak tam je 2000 Sk.
ormika
02.06.06,07:31
Pri porovnávani KAE a pohľad. či záväzkov si musíš:
V prvom rade si pozri saldokonto a pohľadávky a potom ti na to musí sedieť i KAE

skontrolovať saldokonto či sedí s pohľadávkami
skontrolovať saldokonto s KAE
skontrolovať pohľadávky s KAE

tieto 3 sumy ti musia sedie.

Pri zadávaní v pohľadávkach (záväzkoch) si dobre dávaj pozor:
- na dátumy zadávania od - do 31.03.2006
- na systémový dátum, zadaj si ho ručne: 31.03.2006 lebo k tomu tvorí SW potom zostavu.
- či máš zadaný účet 311,321, alebo čo všetko máš zakliknuté.
- okruhy dokladov pre ktoré vyberáš pohľadávky..., zadávaj všetko, nie len OF...aby ti rátalo i dobropisy...
no skús..
a aj tu sme to riešili:http://www.porada.sk/showpost.php?p=22865&postcount=12;)
Ahoj Sway, tie tri veci mi sedia: Saldo s HK aj s analytickou evidenciou. Takže by som to mala mať v poriadku. Len neviem akú zostavu Knihu pohľadávok mám dať vytlačiť, lebo tam mi už suma nesedí. Už som bezradná, už také kombinácie tlače som dala....
BOBY
02.06.06,07:47
Prosím o radu a pomoc v programe OMEGA. Budem ma v s.r.o. audit a potrebujem si odkontrolovať hlavnú knihu s knihou pohľadávok a záväzkov. Hlavnú knihu si vytlačím od otvorenia po marec 2006 a konečný stav účtu v hlavnej knihe mi nesedí so zostatkom na uhradenie v knihe pohľadávok alebo záväzkov. Zostavu si dávam tlačiť podľa DUÚP k 31.03.2006. Skúšala som rôzne varianty. Akú zostavu mám vytlačiť aby mi tie dve sumy sedeli? (Idem si ešte odkontrolovať pohľadávky a záväzky na knihu enalytickej evidencie). Ale jedná sa mi hlavne o to, aké kritériá mám zadať na správne vytlačenie kníh. Veľmi pekne ďakujem.
Ja som sa s tým tiež dosť natrápila pri uzávierke, ale nakoniec som vytlačila zostavu Saldokonto sumárne podľa partnerov, vo filroch bez dokladov "neprenášať do ďalšieho roka, nevyrovnané a príslušný anal. účet 311. Zostava je pomerne krátka a v obratoch celkom mi rozdiel saldokontných položiek dal tú čiastku, čo je v hlavnej knihe. Skús to a daj vedieť, či Ti to pomohlo.
ormika
02.06.06,07:53
Ja som sa s tým tiež dosť natrápila pri uzávierke, ale nakoniec som vytlačila zostavu Saldokonto sumárne podľa partnerov, vo filroch bez dokladov "neprenášať do ďalšieho roka, nevyrovnané a príslušný anal. účet 311. Zostava je pomerne krátka a v obratoch celkom mi rozdiel saldokontných položiek dal tú čiastku, čo je v hlavnej knihe. Skús to a daj vedieť, či Ti to pomohlo.
Boby, ak si dám vytlačiť zostavu podľa salda, tak ako si to vytlačila ty, tak to mi v pohode sedí. No audítorka bude odomňa pýtať Knihu pohľadávok a tú neviem ako mám vytlačiť, aby mi to sedelo a zrovna dnes majú v Krose zatvorené, tak sa budem s tým trápiť, a keď tak zavolám v pondelok do Krosu. Ďakujem vám za rady, ale ak by vás ešte niečo napadlo, dajte mi vedieť. Ešte raz vďaka.
sway
02.06.06,08:07
Ahoj Sway, tie tri veci mi sedia: Saldo s HK aj s analytickou evidenciou. Takže by som to mala mať v poriadku. Len neviem akú zostavu Knihu pohľadávok mám dať vytlačiť, lebo tam mi už suma nesedí. Už som bezradná, už také kombinácie tlače som dala....
to ešte nestačí !

musí Ti sedieť :
1*saldo s knihou pohľadávok
2*kniha pohľadávok a KAE
tam máš isto zradu, pozri si návod v tých priložených témach.

ak ti toto sadne, a na obrazovke budeš mať knihu pohľadávok a zaklikni si súčty a budeš tam mať sumu ako v KAE tak sa to vytlačíš.;)
liba2
02.06.06,08:08
Boby, ak si dám vytlačiť zostavu podľa salda, tak ako si to vytlačila ty, tak to mi v pohode sedí. No audítorka bude odomňa pýtať Knihu pohľadávok a tú neviem ako mám vytlačiť, aby mi to sedelo a zrovna dnes majú v Krose zatvorené, tak sa budem s tým trápiť, a keď tak zavolám v pondelok do Krosu. Ďakujem vám za rady, ale ak by vás ešte niečo napadlo, dajte mi vedieť. Ešte raz vďaka.
Kros Bratislava dnes poskytuje info k ekon. softvérom: tf.: 02/57106511
fax: 02/52962750, e-mail: bratislava a kros.sk,
(nedá sa mi zapísať zavináč, preto je tam a)
ormika
02.06.06,08:12
Kros Bratislava dnes poskytuje info k ekon. softvérom: tf.: 02/57106511
fax: 02/52962750, e-mail: bratislava a kros.sk,
(nedá sa mi zapísať zavináč, preto je tam a)
Ďakujem veľmi pekne. Takže už to sedí takýmto spôsobom:
Knihu pohľadávok treba dať tlačiť podľa Dátumu DUÚP od... do 31.03.2006, nechať systémový dátum a je to správne. Treba si pozrieť aj účet iné pohľadávky, takže ak spočítam HK 311 a iné pohľadávky tak mi to presne sedí na Knihu Pohľadávok. Júúúj... tak sa vytešujem!!!!!! Aspoń budem mať kľudný víkend :)
sway
02.06.06,08:29
Ďakujem veľmi pekne. Takže už to sedí takýmto spôsobom:
Knihu pohľadávok treba dať tlačiť podľa Dátumu DUÚP od... do 31.03.2006, nechať systémový dátum a je to správne. Treba si pozrieť aj účet iné pohľadávky, takže ak spočítam HK 311 a iné pohľadávky tak mi to presne sedí na Knihu Pohľadávok. Júúúj... tak sa vytešujem!!!!!! Aspoń budem mať kľudný víkend :)

no supér !!!!:)