Ľubica Hicová
22.09.15,07:17
Vie mi niekto poradit dobry domov pre seniorov pre mojho 82-rocneho otca na slovensku??
ivka70
22.09.15,05:18
A to ti je uplne jedno, v ktorej casti Slovenska?
Dav
22.09.15,05:24
Doporučujem najbližšie k tvojmu alebo jeho bydlisku. Aby si vedela za ním dochádzať bez problémov kedykoľvek, alebo aby poznal niektorých obyvateľov ešte pred pobytom v DD. Ak nič z toho nie je rozhodujúce, tak som počula dobré referencie o Čadci.
kn-alka
22.09.15,05:26
buchač
22.09.15,05:26
A je Ti jedno, koľko sa za pobyt platí ?
arizona
22.09.15,05:42
Suhlasim s Dav. Domov pre otca hladaj v blizkom okoli,ved ho asi planujes navstevovat,ci obcas zobrat npar dni domov,ak to jeho zdr.stav dovoli. Ked ho umiestnis na druhom konci republiky,tak sa bude citit opusteny,nebudes mat dostatok casu na navstevy.

Nevieme,ake choroby ma tvoj otec. Podla toho zalezi,ci lekar a schvalovacia komisia na VUC da doporucenie na Domov dochodcov,alebo domov socialnych sluzieb,alebo nejake specializovane zariadenie podla konkretnej choroby.

Je lepsie najst zariadenie v blizkom okoli,je vacsia sanca,ze si otec najde aj nejakych znamych, s ktoymi sa bude mat o com porozpravat...

Ked je otec leziaci,je to viac menej jedno,ale ak este chodi,tiez je dolezity vyber prostredia. Ak je mestsky clovek,bude mu skor vyhovovat zariadenie v meste,ak je clovek z dediny,tak urcite mu bude vyhovovat zariadenie niekde v obci,v prirode...

Daj si do vyhladavaca " VUC + mesto,kde byvas" ,tam najdes v ponuke zoznam zariadeni. Obehni si zariadenia osobne,popozeraj,pytaj sa. Jednym z najdolezitejsich faktorov je spytat sa na pocet personalu,sestier,opatrovatelov na dany pocet klientov...cim viac,tym lepsie. Lebo ak ma domov na niekolko desiatok klientov 2-3 opatrovatelky na smenu,tak zazraky pri opatere neocakavaj.
Ľubica Hicová
22.09.15,05:50
je to u nas komplikovane, ja zijem v mnichove , otec pri stropkove, vo svojom dome, ale citi sa tam osamely, je pomerne spolocensky typ, ma aj opatrovatelku, ale je tazko niekoho normalneho zohnat za nie Vela penazi.....
ako sa to vola v cadci???
Dav
22.09.15,06:04
mareko
22.09.15,11:56
Aj v Martine sú dobré ohlasy. Je to nový domov v kompletne zrekonštruovanej budove. Majú tu uvedený aj cenník.

http://www.seniormartin.sk/?utm_source=azet.sk&utm_medium=profil&utm_campaign=azet-katalog
arizona
22.09.15,11:56
Tak mu najdite nejaky domov v blizkosti domova. Ked je spolocensky typ, tak bude mat moznost sa nadalej stretavat so znamymi. Ak bude blizko,aj oni ho castejsie navstivia.
Dav
22.09.15,16:07
a ešte je dobré a s voľnými miestami ,alebo krátkou čakacou dobou http://www.likavka.sk/content/dss-zps-kontakt
Ľubica Hicová
22.09.15,16:32
ako toto vyzera skvele, aj cenovo prijatelne, dakujem za tip
Ľubica Hicová
22.09.15,16:38
do tych 600 by to slo
mareko
22.09.15,16:46
Nie je za čo, rada som pomohla. Momentálne je tam naša pani suseda, a vraj si veľmi pochvaľuje, zlepšila sa jej psychika, má dobrú náladu a stálu spoločnosť a je jej veselšie :). Presne, tie ceny sú normálne, čo sa o väčšine zariadení nedá povedať.