mimkadz
22.09.15,07:38
"Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo a povinnosť zúčastňovať sa na správe domu a hlasovaním rozhodovať ako spoluvlastník o spoločných častiach domu a spoločných zariadeniach domu, spoločných nebytových priestoroch, príslušenstve a pozemku na schôdzi vlastníkov."

Chcela som sa opýtať, či v zmysle tohto ustanovenia som povinná zúčastňovať sa jednotlivých hlasovaní (aj písomné). V týchto dňoch by malo prebiehať písomné hlasovanie ohľadne úveru zo ŠFRB, pričom overovatelia podpisov na schôdzi boli iba oznámení a neprebehlo hlasovanie.

V našom SVB neustále pretrvávajú problémy - rieši sa úver zo ŠFRB, pričom k dnešnému dňu nám nebolo predložené vyúčtovanie fondu opráv ani správa o hospodárení, preplatky sa vyplácali ešte v septembri. Sťažnosť, ktorú som posielala rade predsedníčka vôbec nepostúpila .... atď. Bohužiaľ vlastníci bytov nie sú ochotní túto situáciu vôbec riešiť a ja už nemám najmenšiu chuť včomkoľvek sa angažovať.
buchač
22.09.15,05:54
Bohužiaľ vlastníci bytov nie sú ochotní túto situáciu vôbec riešiť a ja už nemám najmenšiu chuť včomkoľvek sa angažovať.
====================================

Takže o čo Ti teraz ide ?
Chobot
22.09.15,05:58
Nemusíš robiť vôbec nič. Ani nikto z domu. Nechajte, nech vám dom padne na hlavu.

Však to asi nie je tvoj dom, určite patrí niekomu inému.

Keby si mala rodinný dom a manžel by ti povedal, že treba zobrať úver a opraviť strechu, tak mu povieš - ja to riešiť nebudem, nič nebudem podpisovať, mňa to nezaujíma.
sito
22.09.15,06:28
Vyčítala si to správne, že je to tvoja povinnosť. Ale, ak nie, nič si s toho nerob, len musíš rešpektovať rozhodnutia zhromaždenia SVB, ktoré príjmu, odsúhlasia spoluvlastníci domu v súlade so Zákonom 182/1993, § 14.

Že si niekto kto má neplní svoje povinnosti je vecou všetkých členov, vlastníkov bytov v dome v ktorom máte založené SVB.

A že sa nebudeš angažovať, my tiež nie, nedá sa. SVB nemá žiadny nadriadený orgán. Žiaľ vaše nezrovnalosti, prešľapy, prdy môžu riešiť len súdy ... údy ... dy ... y ...

Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva, že?