pavúčik
02.06.06,08:25
Ak je PN vystavená od posledného dňa v mesiaci, napr. 31.05.2006, treba alebo netreba k nej priložiť prechodný lístok? Zatiaľ som s tým nemala problém - až dnes. Údajne podľa nového zákona sa v takomto prípade nevystavuje prechodný lístok. Je to pravda? Máte s týmto nejaké skúsenosti?
SilviaS
02.06.06,06:36
Ja dávam aj prechodný lístok ofotený pre istotu lebo poisťovne to chcú,
aspoň našu firmu vždy volajú!!!!!!!!!!!!:) :) :)
Pekný den.Silvia:) :)
sgm
02.06.06,06:39
Tiež si myslím, že istota je istota..:confused: :rolleyes: , človek nikdy nevie, čo pri kontrole budú potrebovať, tak by som si ho radšej vyžiadala.
pavúčik
02.06.06,07:32
Ja som to tiež prikladala, no keďže ten papier lekár - sestrička nechcú vystaviť, mám problém. Preto by som potrebovala nájsť nejakú oporu v zákone, keby niečo. Ide o prvých 10 dní, čiže tak či tak by ostal ten papier u mňa.
Tweety
02.06.06,07:35
Ja som to tiež prikladala, no keďže ten papier lekár - sestrička nechcú vystaviť, mám problém. Preto by som potrebovala nájsť nejakú oporu v zákone, keby niečo. Ide o prvých 10 dní, čiže tak či tak by ostal ten papier u mňa. Nerobila by som si s tým zbytočné starosti, veď predsa doklad o trvaní PN máš.
pavúčik
02.06.06,07:41
Nerobila by som si s tým zbytočné starosti, veď predsa doklad o trvaní PN máš.
Mám len začiatok PN.
Tweety
02.06.06,07:52
Mám len začiatok PN. To je jasné, ale keď ju ukončí budeš mať aj jej koniec. Ten prechodný lístok potrebuje SP, aby vedela ako , a či vôbec ešte platiť nemocenské,ale Ty predsa nedávaš PN zatiaľ SP, pretože budeš platiť zatiaľ náhradu príjmu.
pavúčik
02.06.06,08:04
Vlastne máš pravdu. Nechám to tak. Ďakujem za radu.
randy
02.06.06,09:48
ahoj, keď je tu rozbehnutá téma, tak to "vpichnem" sem..
prosím, môže mi niekto "lopatisticky" napísať, čo mám robiť, ak:
zamestnanec je na PN od 27. 05. 2006.. tzn. dnes je 10 deň a ja by som sa mala ozvať soc. poisťovni...
ale, zamestnanec je v nemocnici a nedá s ním spojiť, a tak nemám ani doklad o predĺžení PN ani o tom, že PN prechádza z mesiaca na mesiac... prosím, čo mám robiť????? čo im tam mám vlastne poslať???
vopred pekne ďakujem....
Tweety
02.06.06,09:51
ahoj, keď je tu rozbehnutá téma, tak to "vpichnem" sem..
prosím, môže mi niekto "lopatisticky" napísať, čo mám robiť, ak:
zamestnanec je na PN od 27. 05. 2006.. tzn. dnes je 10 deň a ja by som sa mala ozvať soc. poisťovni...
ale, zamestnanec je v nemocnici a nedá s ním spojiť, a tak nemám ani doklad o predĺžení PN ani o tom, že PN prechádza z mesiaca na mesiac... prosím, čo mám robiť????? čo im tam mám vlastne poslať???
vopred pekne ďakujem....
ZAvolala by som do SP, nech mi poradia, čo včuľ:cool:.
endrju
02.06.06,12:47
...je na PN od 27. 05. 2006, tzn. dnes je 10 deň...
Nie je v tomto texte náhodou preklep? Dnes je 2.6.2006. To je iba siedmy deň od 27.5.2006.
jana03
03.06.06,17:06
ahoj, keď je tu rozbehnutá téma, tak to "vpichnem" sem..
prosím, môže mi niekto "lopatisticky" napísať, čo mám robiť, ak:
zamestnanec je na PN od 27. 05. 2006.. tzn. dnes je 10 deň a ja by som sa mala ozvať soc. poisťovni...
ale, zamestnanec je v nemocnici a nedá s ním spojiť, a tak nemám ani doklad o predĺžení PN ani o tom, že PN prechádza z mesiaca na mesiac... prosím, čo mám robiť????? čo im tam mám vlastne poslať???
vopred pekne ďakujem....


Ty vieš že je zamestnanec PN, pretože ti z nemocnice poslali 2 doklady, jeden je pre Teba na prvých 10 dní a pokiaľ DPN trvá, tak doklad pre nemocenské a k tomu potvrdenie z rozhodujúceho obdobia pošleš na sociálnu poisťovňu. Prechodku nemocnice taktiež posielajú. Vôbec ma nezaujíma či sa lieči doma, v nemocnici, alebo je na liečení. Pokiaľ si predloží prechodku tak mu vyplatili nemocenské, ak to poslal neskoro , tak doplatili na nasledujúci mesiac, ale to nie je tvoj problém ako mzdárky.