spiddy
22.09.15,21:26
lilka, 6 rocna yorkshirka mini vzrastu 2, 5 kg bola pripustena , uspesne nakryta, mala vcera 60 den gravidity, ale pre velky pocet steniat ( 5 steniat) sme nechcely riskovat vycerpavajuci porod tak nam veterinarka odporucila cisarsky.cisarsky trval asi hodinu mala 5 zdrave steniatka,doniesli sme ich domou , lilka bola este pod narkozov, trocha vnimala, mala otvorene oci ani nezmurkala, islo z nej vlastne z pisule dost krvi, no veterinarka nam povedala ze to je normalne, vyslo z nej este 2 krat hovienko zeleno hnedej farby, a mala este trocha zeleny vytok, presli tri hodinky po narkoze a nasa lilka sa stale nedavala do kopy, zrazu zacala velmi rychlo dychat, potom nasledne pomaly, volaala som zasa veterinarke a ona vravela ze jej mam dat med na jazyk ze ona sa obcuci, lenze med sme jej dali uz pred jej radou a davali sme jej na jazyk aj vodu,,,no zrazu posledny krat vydychla , ozivovala som ju dost dlho, ale nic sa nedalo uz urobit
kde sa stala chyba????a este brusko po porode mala dos velke, nemohlo to byt vnutorne krvacanie? vie mi niekto pomoct? neviem kde sa stala chyba, ale dost si to vycitam, bola moje vsetko,
arizona
22.09.15,21:28
Nie som odbornik,ale ak sa jednalo o komplikovany porod/ co asi u malych plemien 5 steniatok je/, tak podla mna ju mala mat veterinarka pod kontrolou dlhsie,nie hned poslat domov.
A pravdu povediac, o zachrane psika po operacii medom som este nepocula...
alaya1
23.09.15,06:44
Ak sa chces dozvediet, co sa prihodilo, treba dat psika na pitvu, inak su to len domnienky.
taiko
23.09.15,06:52
Je mi naozaj uprimne luto Tvojej straty. Urobila si najlepsie, co si vedela, dala si na radu odbornika a myslim, ze si nemas co vycitat.
Ak chces vediet, ci nepochybil odbornik, ktoremu si psika zverila, daj urobit pitvu, ako radila Alaya.
Dav
23.09.15,08:27
glukóza, v rámci prvej pomoci