oli12345
22.09.15,21:18
Máte niekto skúsenosti s touto metódou vrámci bakalárskej alebo diplomovej práce ? chcela by som ju využiť, tak by som sa chcela poradiť....
buchač
22.09.15,19:27
Jeden čas som robil, ale v normálnej - každennej praxi...;)

Konkrétne som bol na určitých (nazvem) prevádzkach, kde o tom pracovníci (samozrejme) nevedeli...po ukončení bol oboznámený s danou okolnosťou akurát šéf pobočky, alebo aj nie.

Prieskum samotný trval cca 15 - 20 minút...trapošina v podstate...ťahať rozumy z jednotlivca.
Kúúúwa, ale tie následné papierovačky - vyhodnotenie prieskumu boli o držku.
Som sa nie raz čudoval nad tými kolónkami, čo a ako mám zaškrtnúť. Lebo to sa proste ani nedalo...

Preto som to aj nechal, aj keď sa na tom dalo vcelku (občas) zarobiť.
avalik
22.09.15,19:38
Ktora firma? Konkurencna firma bude robit mystery shopping? Ved hadam firma si v ramci marketingovych ativit zvoli aj mystery shopping ... a teda "hore" o tom vedia.

doplnenie:

Kedze v mystery shoppingu ide o skumanie kvality poskytovanych sluzieb, nic ti nebrani aby si skumala bez nejakeho oznamovania danym firmam.

Cize kludne nakupuj, reklamuj, konzumuj sluzby a popri tom si rob poznamky ... len so skrytym pouzitim kamery alebo diktafonu by som bola opatrna, vzhladom na zakon o ochranne osobnych udajov

Kedze ide o studijne ucely a v zavislosti od ciela tvojej prace, by som jednotlivych ucastnikov vyskumu oznacila fiktivnymi nazvami. Viac by ti mal poradit tvoj skolitel.
oli12345
22.09.15,20:14
Idem skúmať konkurenciu vybraného podniku prostredníctvom mystery shoppingu. Zaujíma ma, či si môžem vybrať nejaký podnik a jeho konkurentov, a stačí ich oboznámiť s výsledkom alebo ich treba informovať, že to idem robiť a musia mi dať dovolenie :)
kuravesele
23.09.15,03:21
tak určite si neprídeš do nejakej firmy (podniku) len tak a budeš si robiť prieskum. Jasne, že sa musíš dohodnúť vopred.
buchač
23.09.15,05:01
oli12345 (Včera 23:14) Idem skúmať konkurenciu vybraného podniku prostredníctvom mystery shoppingu. Zaujíma ma, či si môžem vybrať nejaký podnik a jeho konkurentov, a stačí ich oboznámiť s výsledkom alebo ich treba informovať, že to idem robiť a musia mi dať dovolenie
========================

Pfúúúúú....
Môžeš aj tak a aj tak.
Len či bude podnik a konkurencia aj súhlasiť.
Na jednej strane budú firmy možno aj rady.
Na druhej strane (neoznámenie) ale hrozí kľudne aj vyvedenie z objektu bezpečnostnou službou.
-------------------------------------

Záleží od viacerých okolností...no ak sa jedná len o ten prieskum na účel štúdia, tak by som oboznámil šéfstvo.
avalik
23.09.15,05:55
doplnila som odpoved
Ing. Ľubomír Janoška
23.09.15,06:01
Ak sa majú vo vyhodnotení uvádzať identifikačné údaje preverovaných zamestnancov, je zamestnávateľ povinný ich informovať, že ich údaje budú spracúvané na účely mystery shoppingu - subjekt, ktorý vykonáva mystery shopping, je v tomto prípade sprostredkovateľom podľa § 8 zákona o ochrane osobných údajov. Objednávateľ s ním musí uzavrieť zmluvu podľa citovaného ustanovenia.
Toto neplatí, ak mystery shopper nespracúva osobné údaje, napríklad v protokole uvedie, že mystery shopping vykonal na pobočke č. x na priehradke y, dátum + čas (čiže neuvedie, že obsluhovala osoba s ceduľkou a meno).
buchač
23.09.15,06:04
Tak veru...;)
Ing. Ľubomír Janoška
24.09.15,09:49
Zisťovanie správania konkurencie nie je mystery shopping.