helen55
23.09.15,08:29
Dobry den, chcela by som sa opytat ako to je s davkou v hmotnej nudzi a s odpracovanim aktivacnych prac. Davku v hmotnej nudzi som poberala zaciatkom roka 2015, potom mi ju zobrali, lebo mi prisiel list uradna zasielka ze sa mam dostavit si prist odpracovat aktivacne prace, co som odmietla. O mesiac na to som si nasla pracu na TPP a pracovala som do augusta. Od 1.9. som zasa na urade prace ako nezamestnana, nemam narok na davku v nezamestnanosti. Mna zaujima, ak si poziadam o davku v hmotnej nudzi, opat je to podmienene aktivacnymi pracami? Zmenilo sa nieco za poslednych 7 mesiacov v tejto veci? Dakujem za odpovede.
veronikasad
23.09.15,06:39
Namiesto aktivačných prác si môžeš nájsť prácu na dohodu s výkonom práce viac ako 32 hod. mesačne. 75 % čistého príjmu z dohody sa ti však započíta do príjmu a dávku v HN ti vyplatia len vo výške rozdielu medzi nárokom a 75 % čistého príjmu z dohody.
helen55
23.09.15,06:42
sú tie aktivačné práce stale podmienené? ja chcem pracovať, ale v okrese kde žijem je hladová dolina, viem že niektorá politická strana to napadla na ústavnom súde, je teda dávka v hmotnej núdzi stále podmienená aktivačnými prácami? zmenilo sa niečo?
ivka70
23.09.15,06:53
stale to plati, nic sa nezmenilo