Pendulum
23.09.15,09:15
chcela by som sa opýtať:

v 03/2015 sme omylom zaúčtovali druhýkrát došlú faktúru z 02/2015, čím sa nám navýšil nadmerný odpočet, storno tejto faktúry sme ale urobili až v 04/2015, lebo náš účtovný systém sa na začiatku nového mesiaca automaticky uzavrie a prišli sme nato až začiatkom apríla

za 03/2015 som aj napriek tomu podala dodatočné daňové priznanie a ponížila odpočet, hoci oprava sa účtovne urobila až v 04/2015

moja otázka:

pri dodatočnom daňovom priznaní platí, že chyba a oprava musia byť v tom istom mesiaci? je problém ak sa oprava vykoná vtedy keď sa na ňu príde? veď to môže byť aj oveľa neskôr a nie každý program umožňuje spätný vstup do účtovného obdobia

Ďakujem.
KloferHladny
23.09.15,07:47
účtovne sa chyba na zúčtovaní dane opraví v období, kedy sa na ňu prišlo, na dodatočné daňové platia príslušné zákony (DPH, Daňový poriadok). T.z. v 04 som prišiel na chybu v daňovom za 03, dodatočné má dátum zistenia chyby apríl, ale zdaňovacie obdobie je marec. Čo umožňuje - neumožňuje program, to finančnú správu nezaujíma.
Pendulum
23.09.15,07:53
čiže som to urobila správne, chybu som opravila v apríli ale dodatočné som podala neskôr ale s odkazom na marec...
Tweety
23.09.15,08:41
Pendulum čiže som to urobila správne, chybu som opravila v apríli ale dodatočné som podala neskôr ale s odkazom na marec..

DDP si mala urobiť za mesiac marec, ak si tak urobila, je to v poriadku.
Pendulum
23.09.15,08:51
ok ale to ešte nie je všetko, kedže tá chyba bola účtovne=daňová evidencia opravená v apríli (kde kvôli tej oprave došlo k umelému poníženiu nadmerného odpočtu v riadnom DP za apríl) tak som podala aj dodatočné za apríl kde som ten odpočet o tú opravu navýšila, ináč by sme o tie peniaze prišli...čo ty nato? ďakujem ti veľmi za pomoc