galienka
23.09.15,12:49
Prihlasujeme sa do Výzvy na podporu a rozvoj vidieka 2014-2020 kde povinnou prílohou je potvrdenie o neevidovaní nedoplatkov z colného i daňového úradu. Nakoľko sme platcami DPH máme elektronickú komunikáciu ako mám ale zaplatiť na colný úrad kolky a v akej výške?
kn-alka
23.09.15,11:01
podáš elektronicky žiadosť, vytlačíš si ju, zavoláš na DÚ svojej správkyni, ktorá ti povie, v akej výške treba zaplatiť kolok. Kolok jej potom zanesieš na DU.
galienka
23.09.15,11:03
Ďakujem a ako to funguje na colnom úrade?
kn-alka
23.09.15,11:06
na colnicu nechodím :D :D :D, ale myslím, že to funguje rovnako - však si tam zavolaj
Consultix
23.09.15,13:55
Kedze si platca DPH, tak sa ziadost podava vylucne elektronicky.
V tomto pripade nevidm dovod, preco by si mala kupovat a platit kolok, ked mozes vyuzit zlavu so spravneho poplatku pri elektronickom podani?
Nastuduj si sposob uhrady zvyyhodneneho poplatku na adrese https://www.financnasprava.sk/sk/infoservis/spravne-poplatky
Poplatok za danu agendu najdes v prilohe: https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/Spravne_poplatky/2015/2015_03_04_Agenda_sluzieb.pdf - malo by sa jednat o ID sluzby 1107 (Vydanie potvrdenia o stave osobneho uctu)
pisty01
23.09.15,14:24
ako platcovi DPH vam ziadost ani nezoberu v papierovej forme. treba ju podat elektronicky. To je vsak mozne az po zaregistrovani sa na colnom urade. podobne ako to bolo v pripade danoveho uradu. Je potrebne podpisat dohodu s colnicou o elektronickej komunikacii na colnom urade (najlepsie konatel spolocnosti s obcianskym preukazom). Potom pri prihlaseni cez financnu spravu sa vam bude dat zvolit si colny urad a tam podat ziadost.

za podanie ziadosti sa platia 3 EURa (alebo 1,5) a tie sa platia prevodom. Potvrdenie by mali poslat postou na adresu sidla spolocnosti
Dav
23.09.15,18:30
Zavolaj na colnicu, colníci sú ochotní. Kolky sa dajú platiť aj prevodom,vlastne správny poplatok,pri elektronickom podaní je polovičný. Povedia aj číslo účtu a VS. Mám dojem, že colnica umožní elektronický prístup,pri vybavovaní komunikujú aj e-mailom a rýchlo. Vybavovala som EORI číslo a prístup mám už kvôli Intrastatu, tak u mňa to bolo rýchle ale aj tak je radosť s nimi spolupracovať.