klacmanova1
24.09.15,06:11
Pracovníčka bola u nás zamestnaná od 16.9.1996 a skončí prac.pomer 30.9.2015. Od ktorého roku sa musí vyplniť ELDP?
ivka70
24.09.15,06:20
Preco si myslis, ze to nema byt za cele obdobie trvania PP, teda od roku 1996?
bea
24.09.15,06:51
"Zamestnávateľ bol povinný najneskôr do 30. júna 2004 zapísať na tlačive „Evidenčný list dôchodkového zabezpečenia“ (89 382 0 ŠEVT) údaje za kalendárne roky pred 1. januárom 2004 a tento zaslať pobočke Sociálnej poisťovne, v pôsobnosti ktorej je útvar organizácie, v ktorom sa vedie evidencia miezd (§ 290 ods. 2 zákona č. 461/2003 Z. z.)."
Pozri Metodické usmernenie pre zamestnávateľov pri ELDP na stránke Sociálnej poisťovne.

Teda, ak zamestnávateľ splnil túto povinnosť, tak by mal vyplniť ELDP až od 1.1.2004.
veronikasad
24.09.15,06:53
boli ste do r.2003 tzv. malý závod ? (do 20 zamestnancov) ?
klacmanova1
24.09.15,07:04
Nebola som vtedy vo firme, ale podľa toho čo som našla v archíve tak sme mali viac ako 20 zamestnancov.
klacmanova1
24.09.15,07:06
Sa mi zdalo, že som niekde čítala, že až od r.2004,tak ako píše Bea.
pavlinka
24.09.15,07:07
Od roku 2004. Ja som poslala od roku 1997 a mi ho vrátili.
veronikasad
24.09.15,07:10
Zavolaj si na infolinku SP, podľa mňa by si v tomto prípade mala vyplniť ELDP spolu s vymeriavacími základmi za celé obdobie zamestnania.
evuš
24.09.15,07:23
ELDP v tomto prípade vyplníš až od roku 2004, do konca roku 2003 už musia mať tieto záznamy uložené v SP...ak by ich nemali, určite by si ich vypýtali už dávnejšie....