myskahryzka
24.09.15,08:56
ahojte,
teraz som prišla na to, ze odberateľ nám nezadal, že je platcom DPH a uvádzali sme vystavené faktúry do A1 ale bez uvedenia IČ DPH, keďže sme ho nemali. Čo s tým teraz? Ide o niekoľko mesiacov.. treba podať dodatočný KV? Alebo to až tak nevadi? To musím skutočne každý mesiac overovať každého jedného odberateľa, či sa medzičasom nestal platcom DPH? Ďakujem
lacotinka
24.09.15,07:15
Len si to pekne oprav

Časom to urkite budú párovať
lacotinka
24.09.15,07:18
Nechce sa mi teraz otvárať KV
ale ak si ty DPH a máš teda elektronicky DPH aj KV,
tak ti výkaz sám pýta skoro všetko

A mám dojem, že fa do "A" zaraďuješ podľa vystavovateľa
myskahryzka
24.09.15,07:29
Do A1 spadajú faktúry, ktoré zjednodušene povedané vystavujeme podnikateľom. Keďže nie každý podnikateľ je platcom DPH a máme k dispozicií teda len DIČ tak kolónku "IČ DPH" v KV nechávame v týchto prípadoch prázdnu.
KloferHladny
24.09.15,08:37
Ja len pripomínam § 78a odst 11 Z DPH- pokuta za chybný výkaz je do výšky 10000 EUR. ....
babi2
24.09.15,08:46
Identifikačné číslo pre daň odberateľa uvedené v časti A.1. , A.2. a C.1. kontrolného výkazu
Ak odberateľ nemá pridelené identifikačné číslo pre DPH, platiteľ dane (dodávateľ) nevyplní v A.1. kolónku „Identifikačné číslo pre daň odberateľa“. Vyplýva to z poučenia na vyplnenie kontrolného výkazu k DPH (str. 9). K poučeniu na vyplnenie bol vydaný dodatok č. 1, v ktorom sa v bode 6.1. uvádza, že ak platiteľ dane nemá k dispozícii niektorý z povinných údajov (povinné náležitosti faktúry), v kolónke príslušného stĺpca uvedie údaj „0“. To znamená, že ak platiteľ dane nemá k dispozícii identifikačné číslo pre DPH odberateľa, môže v kolónke „Identifikačné číslo pre daň odberateľa“ v časti A.1. uviesť údaj „0“ alebo príslušnú kolónku nevyplní.
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Profesionalna_zona/Dane/Metodicke_usmernenia/Nepriame_dane/Usmernenie_k_uvadzaniu_identifikacneho_cisla_v_KV_ 27-1-2014.pdf
lacotinka
24.09.15,11:24
veď som písal, že sa mi nechce otvárať KV :D