nataja
24.09.15,15:11
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je povolené vkročiť na pozemok, kde podľa parcelného čísla som našla na katasterportáli, že list vlastníctva je nezaložený, teda nenašla som majiteľa.
a_je_to
25.09.15,15:38
Kataster má na každom jednom pozemku vrstvu mapovania C aj E. Ak nemá parcela C založený LV, tak ho môže mať k tomu miestu vrstva E. Treba zistiť číslo parcely E KN a dať ho vyhľadať. Na to treba vedieť v blízkosti polohu nejakej známej parcely E a podľa polohy identifikovať príslušnosť miesta k E parcele. Treba na to mať aj trochu zručnosti. Napíš mi do súkromnej správy číslo parcely, okres obec a kataster, ja Ti vyhľadám vlastníka a odpíšem. Ak pri vstupe na pozemok nie je ohrada, ani tabuľa so zákazom vstupu, tak na pozemok nie je zakázané vstúpiť, záleží však aj kvôli čomu konkrétne.
branislavp
28.09.15,04:32
každý pozemok niekomu patrí. Ak nie je založený LV, tak ten pozemok jeho identifikácia nie je potiahnutá do konca,. t.j. nikto z nástupivších dedičov to nedal "do poriadku" . určite tá pôda niekomu patrí, ale nje je ošetrená tak, aby bol na ňu vystavený LV. Majiteľa nájdeš v pozemkovej knihe príslušného katastra - pôvodného majiteľa podľa čísla parcely a udania k.ú.