Ivana2805
24.09.15,16:49
Dobrý deň, asi dva týždne dozadu som si kúpila v jednom čínskom obchode biele topánky. Vedela som, že to budu len také na krátke vychádzky po suchom teréne, no napriek tomu, som ich chcela. Stáli ma necelých 15 eur. Mala som ich obuté asi dvakrát na krátku ceste, troška som ich potom rpetrela handričkou vlhkou a celý spodný okraj ožltol. Vrchná časť je z iného materiálu a spodný diel je gumový a práve ta guma je teraz na niektorých miestach mierne žltá. Topánky som si kúpila pre to, aby boli biele a pekné. Dnes som ich bola reklamovať a cítila som sa tam ako úplný "pako". Predavačky ma vysmiali a odmietli mi uznať a poslať topánky na reklamáciu, že to je moja vina, vraj som chodila po tráve. Druhá sa smiala ešte viac a povedala mi, že to sú čínske topánky, že som s tým mala rátať, no podľa mňa by sa toto nemalo s topánkami stať, aký je Váš názor? oplatí sa mi to ďalej riešiť? Stalo sa vám niečo podobné? Poradili by ste mi prosím, čo mám robiť?
Vopred ďakujem za Vaše odpovede a rady!
Kabaka123
24.09.15,16:24
:):):)
sosak
24.09.15,16:45
Pokús sa zožltnutý spodný okraj na topánkach ktorý je z bielej gumy odstrániť tak, že na vlhkú handričku nanesieš trochu bielej, podotýkam bielej zubnej pasty bez prímesí farieb a miernym tlakom šúchaním odstrániť zožltnuté miesta. Nakoniec čistou vlhkou handričkou poutierať zbytky pasty.
------------------------------------------------------------------------------
Doplnenie : ak to nejde vyčistiť, tak potrebné miesta prestriekaj tekutou gumou, síce cena je väčšia ako topánky, ale farba ti vydrží na viacnásobné opravy. Samozrejme, miesta, ktoré nechceš farbiť treba zakryť papierom, kartónom, alebo páskou.
http://spreje-laky-farby.autobutik.sk/product-59146-Sprej-PLASTI-DIP-311g-tekuta-guma/
Chobot
24.09.15,16:55
Nekupuj biele topánky u číňanov.

Ak kupuješ, tak sa nečuduj.

Skús to savom vybieliť. Viac to už pokaziť nemôžeš. Prinajhoršom ich vyhodíš.

Nemá zmysel ti tu písať, aby si sa obrátila na SOI alebo nebodaj dávala topánky do skúšobne.
Kabaka123
24.09.15,17:03
presna tak :):):)
Kabaka123
24.09.15,17:04
zubná pasta nie je zlý nápad... st. mama ňou čistí aj umývadlo pri umývaní tých pár zubov čo má... :):):)
Ivana2805
24.09.15,17:51
skúšala som a nejde to vôbec :( ďakujem za radu!
arizona
24.09.15,19:18
Sice sa jedna o kupu topanok u Cinanov,ale aj u nich a na ich vyrobky platia slovenske zakony.

Tj. : Ak výrobok kvôli vade reklamujete do 6 mesiacov od zakúpenia, podľa zákona sa to vníma tak, že vada existovala už v čase predaja a je na predajcovi, aby dokázal, že vada nie je na jeho strane – mal by to doložiť nezávislým znaleckým posudkom. Viac : http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9

Predavcka ta nemoze odbit,ani neprevziat tovar na reklamaciu!!! Odmietnut reklamaciu moze do 12 mes.od kupy jedine na zaklade vyjadrenia znalca. Do 6 mes. sa vada povazuje za vyrobnu vadu
Nedaj sa. Ked neprevezmu tovar na reklamaciu,tak sa obrat na SOI. Vyskerenym predavackam sa teraz zasmej do ksichtu ty...lebo si v prave .-)
Ivana2805
25.09.15,10:41
Preco nema zmysel obracat sa na SOI?
Kabaka123
25.09.15,11:29
lebo čina: za 15 eur)
lujza.j
25.09.15,11:43
Ludia si nevazia ani svoje nohy ani peniaze.....