Pajtaš
24.09.15,17:04
Ahojte,
Momentálne som v skúšobnej dobe do konca septembra a dnes som sa od vedúceho dozvedel že nepočíta so mnou už ďalej. Ale dal mi možnosť, a to tú že podpíšem dodatok k zmluve ktorý hovorí že v práci budem o mesiac dlhšie a to do 31.10.2015 kvôli tomu aby som si našiel prácu...po skončení skúšobnej doby by som mal PP na dobu neurčitú. A chcem sa opýtať či c tom nieje nejaká flintička?

A keď som sa už rozpísal potrebujem druhú radu. Pri nástupe do zamestnania (1.7.2015) mi bolo povedané že mám si doniesť svoje montérky kvôli tomu že oni im šijú montérky na mieru a chvíľu budem musieť nosiť svoje. Len tá chvíľa už trvá 3 mesiace a teraz so mnou už nepočítajú. Tak sa chcem opýtať či môžem žiadať náhradu napr. za pracie prostriedky a samotné montérky keďže si ich musím na vlastné náklady opravovať a k tomu ešte aj prať čo by mal samotný zamestnávateľ. Jedine čo som dostal bolí od nich boli pracovné topánky a aj tie stoja za dva groše...

Ďakujem za odpovede :)
veronikasad
24.09.15,15:58
1. Fintička v tom asi bude. Zrejme teraz máš pracovný pomer na dobu neurčitú. Podpísaním dodatku sa prac.pomer zmení na dobu určitú do 31.10.2015. Skúšobná doba je max. 3 mesiace - čo je tvoj prípad. Aj keby si mal v pracovnej zmluve dohodnutú kratšiu skúš. dobu, nie je možné dodatočne ju predlžovať.
Pajtaš
24.09.15,16:11
Takže keď to nepodpíšem končím 30.9.2015 a ak to podpíšem som tam do 31.10.2015? Takže predpokladám že zamestnávateľ ide podľa zákona...

Ďakujem
veronikasad
24.09.15,16:22
Nezdá sa mi, že by to bola láskavosť zo strany zamestnávatela voči tebe. Zrejme ťa ešte mesiac potrebuje on. Podpísaním dodatku nemôžeš skončiť skôr ako 31.10., aj keby si si našiel prácu. Už to nie je ukončenie prac.pomeru v SD, ktoré sa oznamuje písomne tri dni vopred
lacotinka
24.09.15,16:30
A možno sa nájde aj taký = láskavý

Len mu potom nebrbli o pracom prášku :D , lebo sofort bude iný