ElenaS.
24.09.15,18:02
Dobrý deň, potrebovala by som vedieť takúto vec: sused má na svojom pozemku vedľa našej záhrady chatu, ktorú postavil bez povolenia približne v r. 1985. Je potrebný môj súhlas alebo môj podpis, ak by stavbu chcel dodatočne zlegalizovať a čo všetko na to v súčasnosti treba? Je vôbec potrebné takúto stavbu legalizovať? Pretože on tvrdí, že na danú stavbu v tom čase nepotreboval stav. povolenie, pretože ju postavil na mieste zbúranej starej chaty (čo nie je celkom pravda, pretože tá stála o kus ďalej), a teda to bola len prestavba, a je to takto v poriadku. Kde konkrétne v stavebnom zákone sa spomínajú tieto veci?
Chobot
24.09.15,16:29
Ak by chcel stavbu legalizovať, tak to nebude riešiť s tebou, ale so stavebným úradom.

A otázne je vôbec, či je to čierna stavba. Okrem toho, že si uviedla, že je to chata, tak o stavbe nič nevieme. Možno ju netreba ani kolaudovať. A tudiž neide ani o čiernu stavbu a netreba nič legalizovať. A z napísaného ti asi nikto nepovie, čo treba na zápis do katastra (ak si pod legalizáciou predstavuješ zapísanie stavby do katastrálnej mapy).

A prečo to trápi teba?
buchač
24.09.15,17:51
Nie je chata ako chata.

Aká lokalita ?..záhrada za domom alebo záhradkárska lokalita ?
Aký pôdorys chaty ?
Aké podložie chaty ?

...atď.
ElenaS.
24.09.15,18:02
Záhrada za domom, zastavaná plocha asi 60 m2, úžitkovú plochu neviem, dvojpodlažná, škridlová strecha. Postavená bez povolenia.
Chobot
24.09.15,21:19
No to už nie je chata, ale dom.

Treba ísť na miestny stavebný úrad a zistiť, ako to zapísať do katastra. Určite bude treba geometrický plán so zameranou stavbou a pridelené súpisné číslo stavebným úradom. A práve podmienky pridelenia toho čísla vám povedia na stav. úrade.
ElenaS.
25.09.15,07:04
Ďakujem. Pýtala som sa z toho dôvodu, že sused je starší človek a uvažuje o predaji a my zas o kúpe. A predpokladala som, že nepovolenú stavbu nemožno takto predať.