elisabeth
25.09.15,08:57
prosím o názor k CP a knihe jázd: spoločnosť má obchodných zástupcov s prideleným služ. autom, ich pracovisko je v podstate v teréne. Máme vytvorené tlačivo, kde sa kombinuje cestovný príkaz s knihou jázd, účtuje sa na mesačnej báze. Autá používajú aj na súkromné účely, ale všetky najazdené km sa vykazujú ako služobné. Mám problém s tým, že v dĺžke trasy do rovnakého cieľu vykazujú rôzny počet km - líšia sa aj o 100 km. Druhý problém je, že nový zamestnanec tvrdí, že u jeho predošlého zamestnávateľa vyriešili knihu jázd právnici tak, že im dali priamo do pracovnej zmluvy ako pracovisko celé Slovensko a obvyklým administratívnym miestom určili buď adresu firmy alebo bydlisko (u mimobratislavských).. Z tohoto admistratívneho miesta začínajú pracovného cesty. V popise práce ktorý tvorí dodatok zmluvy potom majú popísané, ktorých zákazníkov majú na starosti. A právnici tvrdili, že pri takto určenom pracovnom mieste nemusia popisovať trasu, účel jazdy. Teda napíše v CP len Bratislava a pripíše k tomu počet najazdených km trebárs 60. Konateľom sa to hneď zapáčilo a chcú robiť dodatky ku všetkým zmluvám obch.zástupcov. Podľa mňa to nie je OK a keď príde kontrola, potom bude na mne aby som to obhájila. Aký je Váš názor?
ivka70
25.09.15,07:00
Urcite nie je OK miesto vykonu prace v pracovnej zmluve: cele Slovensko.
To odporuje Zakonniku prace a pri kontrole vam to neprejde.

Zaroven ak by to platilo, tak by obchodni zastupcovia nemali narok na ziadne "stravne" podla realneho casu straveneho na pracovnej ceste, kedze by na ziadnej vlastne neboli.