Katka41
25.09.15,10:55
Ahojte, prosím Vás kde nájdem informácie o majetku, ktorý má účtovná jednotka v majetku a môže byť už úplne odpísaný napr. pred 5 rokmi, ale ÚJ ho stále využíva na podnikanie a uplatňuje si PHL? Ďakujem
Consultix
25.09.15,15:50
Ze by karta majetku? Musi byt v evidencii, ked sa to este nevyradilo. To, ze je to uctovne(?) odpisane, este neznamena, ze sa o majetku nemusi viest evidencia.
Alebo sa pozri do hlavnej knihy na ucty obstarania v predchadzajucich rokoch a dohladaj si doklad o obstarani a nasledne zaradeni. Uctovnctvo je niekedy ako hrabat sa v archivoch :)
Katka41
26.09.15,05:30
Len ja mám k dispozícii účtovné záznamy len z roku 2014 a 2015. A tam v hlavnej knihe nemám obsadené účty majetku mám na nich 0. A pán mi nosí bločky PHM, tak preto som si to chcela "overiť", že tie autá vo firme skustočne sú. Lebo som prebrala účtovníctvo po jednej pani a aby som si to overila, tak som to chcela niekde nájsť. No ozaj už netuším kde.
KEJKA
26.09.15,05:44
v prípade, že ide o autá, tak si vyžiadaj VTP, aj tak ich potrebuješ pre DP DMV(budeš potrebovať). Pokiaľ tam bude meno firmy, je to vlastníctvo firmy.
Ak boli autá kúpené ešte na "starý lízing", tak nemusia byť v majetku - ale to vieš zistiť od toho pána, čo nosí bločky (nie je to spoločník, eventuálne konateľ?
Consultix
26.09.15,09:25
Potom treba vysvtelit situaciu danemu panovi, resp. veducemu uctovnej jednotky, ze potrebujes vydokladovat, ze predmetne MV je v majetku spolocnosti, alebo existuje iny pravny stav, na zaklade ktoreho je UJ uzivatelom vozidla a moze si uplatnovat naklady na prevadzku.