goosesk
25.09.15,11:00
Tento rok sa nam podarilo oslovit viacero ludi aby prispeli 2%. Vec je taka ,ze nam vsetky prispevky prisli iba z jedneho DU Banska Bystrica. Zo ziadneho ineho ,napriek tomu ,ze prispievatelov sme mali aj z Bratislavskeho kraja. Prichadzali nam sumy kazda zvlast, napriklad 50 eur, 152 eur, a podobne.. Potom nam ale prisla jedna velka suma vyse 900 eur. Je mozne ,ze najptv platby posielali kazdu samostatne a ako poslednu poslali vsetok zbytok v jednej platbe? Je niekde stanoveny system ako vlastne posiela DU platby 2% ? lebo neviem nic relevatne najst. Ako reklamovat, ked mam odfotene potvrdenie od posielatela ,ale takato suma nam vobec na ucet neprisla ?


Dakujem
Jarka 1
25.09.15,09:37
To ešte neznamená, že keď máš odfotené potvrdenie, tak peniaze aj dostaneš. Stačí, aby mal darca nejaké dlžoby voči DÚ k určitému termínu /nie som si už istá či ku dňu podania daňového priznania/ a nemôže darovať 2 %. A reklamovať môže akurát tak darca. Tebe celkom určite žiadne info nemôžu podať.
veronikasad
25.09.15,09:39
nedoplatok dane musí byť uhradený najneskôr v posledný deň lehoty na podanie DP.
goosesk
25.09.15,09:55
tuto moznost vylucujem.. To su ludia, ktori nadstandartne zarabaju a urcite sa ich to netyka.
Viete mi teda potvrdit, ze ak ma firma, resp. zamestnanec sidlo v bratislavskom kraji ,ze nemoze prist platba 2% z DU Banska bystrica ? musi tam byt jasne uvedeny DU Bratislava ? Dakujem pekne
Katy a R
25.09.15,10:05
nezistíš to na 100% .. zmier sa s tým.
predpokladám, že platby posielajú postupne - podľa spracovania.
A aj pri nadštandardných príjmoch daňovníka sa mohlo stať (aj sa stáva:mee:) - že daň nebola uhradená včas (napr pri nedoplatkoch dane - pri krátení NČZD).
v budúcnosti by to malo byť lepšie - bol taký návrh - len neviem, či je to aj schválené? - že daňovník v DP bude môcť uviesť, aby bolo jeho meno uvedené (ale tiež nemusí, keď nechce)