massarro
25.09.15,14:47
Dobrý deň.
Mám taký problém. Naša firma má sídlo kde sa náš konateľ zdržiava minimálne. Stalo sa že daňový úrad poslal oznámenie o začatí kontroly a on to neprevzal. Daňový úrad posielal výzvy a ani tie neprebral. No a teraz keď čistím účty som zistila že nám nevrátili odpočet ešte z decembra 2014. Tak som volala na DU že aký je problém. Vysvetlenie" Nakoľko ste neboli zastihnutý a nepreberali poštu - doporučenú prepadol odpočet štátu v plnej výške".
Takže s tým už neurobím nič.
Chcem sa ale opýtať. Mám ja nárok si prepadnutý odpočet dať do nákladov ? Som mesačný platiteľ.
Ďakujem.

ODPOVEĎ z Daňového úradu:
Dobrý deň,
u platiteľa DPH je daň z pridanej hodnoty daňovým výdavkom len za podmienok uvedených v § 19 ods.3 písm. k) zákona o dani z príjmov. Podľa § 19 ods.3 písm. k) bod 2 je DPH daňovým výdavkom, ak na jej odpočítanie platiteľ dane z pridanej hodnoty nemá nárok podľa zákona o DPH. Keďže v uvedenom prípade platiteľ DPH mal nárok na odpočet DPH, DPH neodpočítaná a zaúčtovaná do nákladov nemôže byť uznaným daňovým výdavkom.
Tweety
25.09.15,12:54
Môžeš ale budú to nedaňové náklady.
lacotinka
25.09.15,13:04
- Naša firma má sídlo kde sa náš konateľ zdržiava minimálne = min Cyprus
- daňový úrad poslal oznámenie o začatí kontroly a on to neprevzal = tožžžžž
- a teraz keď čistím účty som zistila že nám nevrátili odpočet ešte z decembra 2014 = ak december, tak ste mesačný a mohla si to zistiť už v 02/2015

PS
Mala byť kontrola / nepodarila sa / tak neprovokuj DU
JankaO
25.09.15,13:08
v 02/2015 to zistiť ešte nemohla... k čomu také odpovede...
massarro
25.09.15,13:17
Žiadny Cyprus. Obchodná spoločnosť z rozlietaným konateľom a externá účtovníčka. Takže tožžžžžž neomylná radkyňa :-(((
lacotinka
25.09.15,13:25
Pozri Janka .
Myslím, že na nadmerku platí :
Mesiac po termíne ďalšieho obdobia
Konkrétne u mňa :
- nadmerku som mal za IQ
- po pol júli skončil termín pre IIQ
- mesiac po tom = cca v pol auguste mi ju poslali
(akurát si strhli zálohu na daň z príjmu, čo som za II.Q zabudol poslať )
takže netuším aké duševné problémy máš s tým februárom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lacotinka
25.09.15,13:27
externý som aj ja :D
ale ENR
PS
"rozlietanému " povedz (ako Radošinci) :
Porádek mosí byt
JankaO
25.09.15,13:28
ja duševné problémy nemám a viem počítať
lacotinka
25.09.15,13:35
OK
Nie február, ale cca MDŽ

ale to som ani nemyslel ako presný dátum, ale že až po polroku začne o tom špekulovať
massarro
28.09.15,06:03
Ďakujem.
massarro
28.09.15,06:04
Povedala som mu. Utrel slzy a prisľúbil poslušnosť :-)