luckeysoon
26.09.15,08:39
Dobry den. Som zivnostnik a riesim tvorbu web stranky. Na tento ucel som si predplatil ucet na jednom zahranicnom portali, kde som si zaroven aj zaplatil svoju vlastnu domenu. Platil som to kartou z uctu, ktory mam na danovom urade nahlasena na podnikanie. Nikde som vsak nevyplnaj udaje z mojej zivnosti (obchodne meno, ico ani dic). Jedine co ma vYzvalo napisat bolo VAT ID ale kedze som neplatcq dph tak som to nechal prazdne. Skusal som tam napisat svoje DIC ale nezobralo mi ho. Tak som to zaplatil a prisiel mi na mail doklad o zaplateni na ktorom su len udaje z mojej karty. Mozem to povazovat za danovy doklad a znizit si o prislusnu sumu zaklad dane?

Dakujem
karakul
26.09.15,06:46
môžeš; doporučujem však priložiť doklady - napr. objednávku, existenciu domény a pod.
KEJKA
26.09.15,08:11
ako SZČO si si zaplatil službu z EU, preto pýtalo tvoje VAT, teda ičDPH. Si povinný sa registrovať pre tieto účely ešte pred prijatím služby. Kedže si tak neurobil, službu si prijal nie ako SZČO, ale ako občan a teda podľa mňa nemáš nárok si to dať do výdavkov SZČO.
Pritom ešte riskuješ pokutu z DU za nesplnenie registračnej povinnosti k DPH.
karakul
26.09.15,13:00
... správna poznámka; ovšem v zadaní nie je špecifikované, aké je to "zahraničie" - povinnosť registrovať sa nevzniká zdaniteľnej osobe v prípade, že prijme elektronicky dodanú službu z tretieho štátu; a prípadný nesprávny postup z hľadiska DPH nevylučuje postup podľa ZoDP... ale ako píšeš, v tom prípade riskuje (VAT tomu nasvedčuje).
luckeysoon
15.10.15,11:46
Poskytovatel sluzby nie je z EU ale USA. Meni to nieco na veci? Dakujem