VeronikaSz1
26.09.15,16:05
Dobrý deň, som študentkou piateho ročníka vysokej školy a navrhli mi pracovné miesto v ZŠ po ukončení štúdia. Nakoľko však danej škole vyhovuje iba jeden môj aprobačný predmet (nevyhovujúci predmet sa na žš nedá uplatniť), navrhli mi, aby som si spravila rozširujúce štúdium ďalšieho predmetu. Nakoľko nám ako študentom pracovné pomery a úväzky na VŠ vôbec neobjasňujú, obraciam sa na vás s mojimi otázkami. 1. Na aký úväzok berú učiteľov ktorí učia iba jeden predmet? 2. Koľko je to približne € ? 3. Počas rozširovania druhého predmetu ho môžem už aj učiť? Za Vaše odpovede Vám vopred veľmi pekne ďakujem :-)
avalik
26.09.15,16:46
1. záleží koľko hodín budeš učiť týždenne ... a podľa toho si vypočítaš pomernú časť základného úväzku - 422/2009 Z. z. Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje rozsah priamej vyučovacej činnosti a priamej výchovnej činnosti pedagogických zamestnancov

2. Približne si to vypočítaj ako pomernú časť zistenú v bode 1 z 9. PT (589,50 € .... budeš zaradená do kariérového stupňa začínajúci ped. zamestnanec)

3. áno, budeš učiť nekvalifikovane

Pozri si aj zákony, vyhlášky, nariadenia:
317/2009 Z. z. Zákon o pedagogických zamestnancoch
437/2009 Z. z. Vyhláška ustanovujúca predpoklady a požiadavky na pedagogických zamestnancov
341/2004 Z. z. Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme
553/2003 Z. z. Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme
393/2014 Z. z. Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovujú zvýšené stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme
- nájdeš ich na stránke www.zakonypreludi.sk
ivka70
26.09.15,16:47
1. moze to byt kludne plny uvazok, aby bol ucitel kvalifikovany, musi zo svojej aprobacie ucit viac ako polovicu hodin
2. to sa neda povedat bez znalosti uvazku, vzdy je to percentualny podiel
3. plati 1.