MariaAngela
27.09.15,10:39
Manžel ma už dlhodobo podvádza, no máme spolu 3 deti (z toho jedno neplnoleté) a veľký spoločný dom. Ja som mala vždy menší plat a vlastné úspory nemám, keďže so všetkými financiami narábal manžel. Viem, že má tajne úspory, no keď sa u nás otvorí otázka peňazí, hneď začne prekrúcať na inú tému a začne ma ponižovať, že menej zarábam. Neviem, ako sa z tejto situácie dostať, keďže odsťahovať sa nemám kam a platiť nájom si sama dovoliť nemôžem. Samozrejme by som si so sebou zobrala aj malú dcéru. Koľko by trvalo konanie a mala by som istý nárok na vyplatenie svojej časti, aby som mohla začať svoj život? Pretože sa obávam, že sa rozvediem, ničoho sa nedočkám a budem na tom ešte horšie.
Vopred ďakujem za pomoc.
Mila123
27.09.15,09:03
vysporiadanie BSM trvá niekedy aj večnosť...., preto byť na Tvojom mieste by som sa nespoliehala na takúto možnosť.....
dmc
27.09.15,09:07
Radiť niekomu vo vzťahoch je to najtažšie. Váš vzťah vznikal dlhodobo. Iba vy viete čo a ako. Spoveď jedného - je vždy iba subjektývna pravda a nikdy sa nedá vyskladať celá mozaiku vťahu, ktorá sa formovala dlhé roky. Ideálne je pri rozchode si sadnúť a rozumne sa dohodnúť - to však vo väčšine nefunguje. Odporúčam navštíviť odborníka (kvalifikovanú poradňu) - cez internet to asi nepôjde.
Dav
27.09.15,10:06
Skús najprv konanie o zverení dcéry do Tvojej starostlivosti a určenie výživného na ňu. Tieto konania sú rýchlejšie a mala by si predstavu o financiách, ktoré budeš ? ak bude platiť, mať k dispozícii. Potom, alebo aj súbežne, podaj žiadosť o rozvod. Poraď sa na sociálke, tam Ti pomôžu aj spísať návrh na zverenie dcéry. Vzor však nájdeš na internete, aj vzor žiadosti o rozvod. Možno by si si mala pozrieť aj pracovné miesta s ubytovaním, či by sa náhodou nenašlo dačo vhodné.Lebo potom je len možnosť čakať na rozvod, vysporiadanie BSM a to je beh na dlhé trate. Aj cez mediátora je to závislé od vôle manžela a tá zrejme nebude.
Jakubec
27.09.15,13:07
Rata manzelka s moznostou, zeby konanie o zverenie dietata skoncilo striedavkou?
Dav
27.09.15,14:16
Práve preto bude múdrejšia, lebo na súde nemusí prejsť ani zverenie do výchovy matky, alebo rodičom bude určená striedavá starostlivosť. Mimochodom, mne osobne pripadá striedavá starostlivosť ako uzákonené psychické týranie dieťaťa - veď to dieťa nemá domov, mení spolužiakov, kamarátov....žiadna stabilita...
Mila123
27.09.15,14:41
Dav majú spolu 3 deti, jedno je neplnoleté....t.j. predpokladám, že je aspoň na SŠ,(popr. končí ZŠ) a určite by súd zaujímal názor aj toho dieťaťa, s kým chce bývať.....
lacotinka
27.09.15,15:39
A čo tak nezáväzne sa porozprávať s 2 dospelými
- lepšie to poznajú , ako my
- sú ti bližšie , ako my (dúfam )
Dav
27.09.15,18:59
absolútne neviem predvídať, akú odpoveď môže dať dieťa a či by súd prihliadol na toto želanie, bavíme sa o možnostiach
lacotinka
27.09.15,19:07
Súd chráni (mal by :D ) záujem dieťaťa (včetne "psychickej pohody" , takže ak by ostatné bolo cca od 48/52 do 52/48
mal by asi rozhodnúť podľa želania krpca
Dav
28.09.15,03:17
Dieťa môže byť urazené, zduté, zradené....a povedať natruc niečo proti svojmu citu, alebo vychcané a ostane tam, kde je majetok.... a objektivita a spravodlivosť súdov? Keď rozhodne pri 2- 3 ročnom, ktoré si potrebuje budovať stabilitu a istotu, striedavú starostlivosť,čo je naťahovanie dieťaťa ako mačaťa...
Dáša_
28.09.15,04:56
Nuž, takto by som povedala. Viem, že to je vypočítavosť, ale kým si neurobíš nejaké vlastné zdroje, netuším presne ako, tak vydrž. Lebo počítať s peniazmi z BSM, to je na dlhé lakte. Nakoniec ich zrejme dostaneš, ale zďaleka to nemusí byť toľko, koľko by to malo byť optimálne.
V takýchto situáaciach si vždy spomeniem na rozpravanie jednej našej herečky. Jej babku prinútili vydať sa. Nebola šťastná, tuším ani s manželom moc nerozprávala. našla si svoj vlastný svet - vytvprila očarujúcu záhradu.
Proste nájdi si iné záujmy. Aby si bola pripravená aj na čas, keď dospleje aj najmladšie dieťa.

Lebo po pravde, videla som veľa rozvodov. Ale vo veľa prípadoch to, pokiaľ nešlo priamo o domáce násilie, či nejaké psychiatrické choroby, to neprinieslo spokojnosť. Skôr nové problémy. Síe iného rázu, ale tiež vážne.
lacotinka
28.09.15,05:26
Toto nemá 2-3
ani 12-13

no a ak je zduté a vypočítavé, tak nech ide

NA ČO by ti/jej bolo také doma ???????????
AdrianaA
28.09.15,05:35
No, táto striedavá starostlivosť je brutálna múdrosť. Ja si ososbne neviem predstaviť, že by som sa napr. každý týždeň sťahovala raz k mame a raz k otcovi. Kde má také dieťa domov ? Tu sa vôbec neprihliada na práva dieťaťa, ale na práva rodičov.
AdrianaA
28.09.15,05:40
Ak máš možnosť, tak sa priprav finančne. Odkladaj si peniaze, ale popri tom začni riešiť. Skúste najprv poradňu. Nemusíte obaja ak nechce. Choď len ty. Uprac si myšlienky a potom z rozvahou konaj. Nedá sa to vyriešiť za mesiac. Musíš získať vnútornú silu a zvýšiť si sebavedomie a dôveru v seba. Keď si budeš istejšia, tak sa ti bude ľahšie riešiť problémy.
lacotinka
28.09.15,05:41
" Ja si ososbne neviem predstaviť, že by som sa napr. každý týždeň sťahovala raz k mame a raz k otcovi "
1, a ty si ešte taká "nedorastená" ?
2,
Asi to nebude u všetkých detí rovnaké
Ty/vy máte v hlave jednu šablónu
a deti možno môžu mať aj inú
lujza.j
28.09.15,05:45
Ja nic zle na striedavke nevidim...zenam ide skor o vyzivne...tam je pes zakopany....!aj ked striedavka hned neznamena,ze nie je vyzivne....
Dav
28.09.15,06:11
Mňa o tom, že striedavá starostlivosť je užitočná a v záujme dieťaťa nepresvedčí nič. Áno, mám model. Dieťa potrebuje úplnú rodinu, keď je nefunkčná, dieťa sa dá matke, ak je to nezodpovedná osoba, tak otcovi, starým rodičom, dospelým súrodencom. A druhého rodiča dieťa navštevuje, alebo sa s ním stretáva-podľa vzťahov rodič/dieťa, podľa veku. Z detí sa nerobia rukojemníci dvoch, čo sa rozchádzajú. Ale ona sa nepýta na sttriedavú starostlivosť, ale na rozvod.
lujza.j
28.09.15,06:22
Tato zena sa nerozvedie....odpovedala si sama nato v poslednej vete.dlhodobo ju manzel podvadza....co je to dlhodobo....ked jej to vadi...preco sa az teraz zamysla nad rozvodom....naco cakala....
lacotinka
28.09.15,09:34
Luííííííííí
( " Tato zena sa nerozvedie ")
Tak ako v inom, aj tu platí :

Hrušky MUSIA dozrieť !!!!!
korela
28.09.15,09:34
lui, mohlo tam byť iks príčin a ešte aj je. Medzi riadkami toho povedala dosť. Zrejme držal kasu manžel od začiatku, to poukazuje na nejakú nezvládnutú traumu, zlý vzor z domu, a to ponižovanie, tiež nie je normálne. Tento prípad zrejme ani nepatrí do manželskej poradne, ale pre týrané ženy. Ekonomické, psychické dôvody. Im sa nedá zaklamať, odborne poradia a pomôžu.

Dnes žije toľko ľudí svojím vlastným životom v manželstvách, načo rozbíjať rodinu, aj vnuci budú potrebovať starých rodičov. Keby to táto dvojica dokázala zvládnuť, mohli by žiť pod jednou strechou. Ale Maria Angela by sa musela od neho úplne odosobniť a získať nadhľad. Ak tam pretrvávajú ešte city a nejaká väzba, či už súcit, alebo čokoľvek iné, ťažko sa rozhodne pre rozvod. Tu sa nedá nikomu radiť , ale ani odsudzovať. Každé partnerstvo je iné. Darmo, karma nepustí. Človek cíti, kedy má čo urobiť a kedy skutočne odísť.

Spozná čas kedy treba voliť únik pre svoje dobro. Vychovala popri ňom tri deti, svoj čas a kariéru venovala rodine, ženy mávajú i tak v celej EÚ nižšie platy ako muži, a teraz má odísť s holými rukami z domu von? Do neistoty? To bude chcieť riadnu silu a odhodlanie. Nikde nemá istotu, ako jej bude platiť alimenty, či nebude robiť schválnosti. Podľa mňa má v súčasnosti voľbu menšieho zla.
Keď porovnávam ľudí okolo seba za celý život, muži s postavením mali milenky po celý život. Väčšina z nich nedokáže odolať pokušeniu. Ani nemusí vyvíjať osobnú aktivitu.
Niekto to rieši pri dospelých deťoch odchodom do Thajska každoročne na polroka a pracuje odtiaľ s tunajšou klientelou, už je to pomerne rozšírené. Nerozmláti si manželstvo, a sám/sama tam nie je i tak.
Kedysi šľachta odchádzala do kúpeľov, do cudziny taktiež. Tie dôvody boli prakticky identické.
Podstatné je, aby sa nedala zničiť. Čo o nich hovorí okolie, vôbec nie je podstatné. Nech sa riadi srdcom. Ak odíde, môže zažiť takú slobodu duše, že bude prekvapená.
lujza.j
28.09.15,11:30
Korela....ano ludia dnes ziju v roznych "vztahoch" a len oni vedia preco tak...a preco v nich ostavaju.....ano medzi riadkami sa da...nevravim,ze som si nedomyslela.....tema zalozena ....v momentanom rozpolozeni.....mozno.posledny odstavec ..ano....treba sa mat rad....
lacotinka
28.09.15,11:37
"" lujza.j (Dnes 14:30)
ze som si nedomyslela, mozno.posledny raz, treba sa mat rad ""

šag sa mám :D