RadoDar
28.09.15,00:06
Mňa zaujíma podobná situácia, s tým, že vinník mi oznámil, že mi kašle na náhradu škody, že sa môžem aj súdiť, nič nevymôžem lebo on nič nemá. To naozaj nemám inú voľbu, ako si opravu (spoluúčasť pri havarijnom poistení 150 EUR) hradiť zo svojho?
Nechcem fingovať novú nehodu s niekým poisteným, z ktorého povinnej poistky by toto mohlo byť uhradené. (oprava sa zatiaľ nekonala).
Ďakujem
Consultix
27.09.15,22:51
A vinnik nemal PZP?
RadoDar
28.09.15,06:16
nie, nemá PZP ani nijakú inú poistku. Je to cyklista.
Chobot
28.09.15,06:50
Bohužiaľ pre teba, bicykel nemá PZP. Ak ten vinník nemá žiadne iné poistenie zodpovednosti, tak by ti mal škodu uhradiť on. Ak ale, ako tvrdí, že je nemajetný, tak od neho asi nič nevymôžeš.

Ak nafinguješ nehodu s iným, dopustíš sa poistného podvodu.

Jediné, čo ti zostáva, je dať si to opraviť na vlastné náklady a v rámci obč. súdneho sporu si vymáhať vzniknutú škodu. Súd ti ju prizná, vinník teraz síce z dôvody nemajetnosti nezaplatí, ale nie je vylúčené, že v budúcnosti nejaký majetok môže mať (zdedí, zarobí a pod.). Potom aspoň budeš mať platobný titul už v ruke a môže nastúpiť exekútor. Je tu ale riziko, že nikdy nebude mať žiadny majetok. Potom tvoja škoda bude vyššia o súdne trovy.
Dáša_
28.09.15,06:59
a aj o trovy exekúcie sa môže tvoja škoda navýšiť...
AdrianaA
28.09.15,07:00
buď rád, že máš HP, lebo ináč by si musel platiť aj zvyšok opravy a nielen spoluúčasť. Apropo, jedine bicykel mu zobrať :).
RadoDar
28.09.15,08:54
HP som si urobil prave kvoli tomu, aby som nemusel tolko platit ked sa nieco stane... a nie som rad, lebo prave kvoli tomu som o 630 EUR lahsi (za tento rok) nez by som bol keby som ho nemal..
AdrianaA
28.09.15,08:58
Mne je jasné, že HP je drahá záležitosť. Máme vo firme 3 autá a najradšej by som to neplatila, ale pre takéto "blbosti" treba. Minule mi do auta na parkovisku nacúvala jedna pani a teda riadne a akosik pozabudla, že mi má nechať za sklom aspoň tel.číslo. Škoda cca 2000,- EUR. Našťastie ju jeden pán videl a poznačil si EČV. Bolo to na dlho, ale nakoniec som vymohla aj spoluúčasť. Držím palce.