JDM
02.06.06,10:15
Prosím o pomoc,
neporadí mi niekto, kde by som našla ako by mal správne vyzarať dokument Návrh na povolenie vkladu vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností?

Ďakujem.
saili
13.06.06,12:00
adresu si treba upraviť.....
Správa katastra pre hl. mesto SR Bratislavu




Návrh na vklad vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností



Navrhovateľ: .....................................


Dňa .........uzavrel navrhovateľ ako kupujúci „Zmluvu ........
Predmetom uvedenej zmluvy je kúpa a predaj nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v kat. úz. Staré Mesto, obec Bratislava – m.č. Staré Mesto, zapísanej v katastri nehnuteľností na kat. úz. Bratislava, Správa katastra pre Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava, pracovisko Bratislava 1, na liste vlastníctva č. ...... nasledovne:
......vypísať predmet zmluvy a teda aj prevodu!!!

Vzhľadom na uvedené navrhujeme Katastrálnemu úradu Bratislava, Správe katastra pre hl. mesto SR Bratislava, Pracovisko Bratislava I, aby na základe pripojenej „Zmluvy ...................zhodol o vklade vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností tak, že navrhovateľ bude na liste vlastníctva č. ...... vedenom Správou katastra pre Hlavné mesto SR Bratislavu, zapísaný ako výlučný vlastník k nehnuteľnostiam nachádzajúcim


sa v okrese Bratislava I, obec Bratislava – m.č. Staré Mesto, kat. úz. Staré Mesto, ktoré sú zapísané na liste vlastníctva č. ..... vedenom Správou katastra pre Hlavné mesto SR Bratislavu, pracovisko Bratislava I ako:

........doplniť

Navrhovateľ prehlasuje, že úkon je urobený v predpísanej forme, zmluvné prejavy sú dostatočne zrozumiteľné a zmluvná voľnosť nie je obmedzená.
Navrhovateľ súčasne žiada o urýchlené povolenie vkladu v lehote do 15 dní.





V Bratislave dňa ......





Prílohy: - Zmluva
- Kolok 8.000,- Sk je súčasťou návrhu na vklad
saili
13.06.06,12:00
adresu si treba upraviť.....
Správa katastra pre hl. mesto SR Bratislavu




Návrh na vklad vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností



Navrhovateľ: .....................................


Dňa .........uzavrel navrhovateľ ako kupujúci „Zmluvu ........
Predmetom uvedenej zmluvy je kúpa a predaj nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v kat. úz. Staré Mesto, obec Bratislava – m.č. Staré Mesto, zapísanej v katastri nehnuteľností na kat. úz. Bratislava, Správa katastra pre Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava, pracovisko Bratislava 1, na liste vlastníctva č. ...... nasledovne:
......vypísať predmet zmluvy a teda aj prevodu!!!

Vzhľadom na uvedené navrhujeme Katastrálnemu úradu Bratislava, Správe katastra pre hl. mesto SR Bratislava, Pracovisko Bratislava I, aby na základe pripojenej „Zmluvy ...................zhodol o vklade vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností tak, že navrhovateľ bude na liste vlastníctva č. ...... vedenom Správou katastra pre Hlavné mesto SR Bratislavu, zapísaný ako výlučný vlastník k nehnuteľnostiam nachádzajúcim


sa v okrese Bratislava I, obec Bratislava – m.č. Staré Mesto, kat. úz. Staré Mesto, ktoré sú zapísané na liste vlastníctva č. ..... vedenom Správou katastra pre Hlavné mesto SR Bratislavu, pracovisko Bratislava I ako:

........doplniť

Navrhovateľ prehlasuje, že úkon je urobený v predpísanej forme, zmluvné prejavy sú dostatočne zrozumiteľné a zmluvná voľnosť nie je obmedzená.
Navrhovateľ súčasne žiada o urýchlené povolenie vkladu v lehote do 15 dní.





V Bratislave dňa ......





Prílohy: - Zmluva
- Kolok 8.000,- Sk je súčasťou návrhu na vklad
vieroslava
13.06.06,13:06
Pokiaľ nežiadaš o konanie v skrátenej lehote do 15 dní, platíš poplatok 2000.- Sk a nepíšeš tam tú vetu.
Ďalej v návrhu je potrebné uviesť meno a miesto trvalého pobytu účastníkov konania.
Všetko, čo má obsahovať návrh na vklad je napísané v § 30 katastrálneho zákona č. 162/1995 Z.z.
nobody007
26.06.06,11:20
Pekný vzor návrhu na vklad vlastníckeho práva k bytu manželmi:
Ešte sa mi nestalo, že by to nejaký kataster vrátil!

(Dúfam, že to oceníte aspoň poradabodíkom):rolleyes:
josh
29.06.06,15:04
kedze katastre nikto nema rad, treba do navrhu uvadzat len to, co je nutne, tzn.:
a) meno (obchodné meno, názov) a miesto trvalého pobytu (sídlo) účastníka konania,
b) označenie správy katastra, ktorej je návrh adresovaný,
c) označenie právneho úkonu, na ktorého základe má vzniknúť, zmeniť sa alebo zaniknúť právo k nehnuteľnosti; ak sú predmetom návrhu na vklad právne vzťahy z viacerých právnych úkonov, označia sa všetky právne úkony,
d) číslo listu vlastníctva a názov katastrálneho územia, ak je právo k nehnuteľnosti, ktoré má byť vkladom dotknuté, zapísané v katastri,
misin
11.01.07,10:37
V kolkych exemparoch sa priklada kupna zmluva k navrhu na vklad, ak predavajuci su dvaja a kupujuci tiez dvaja. Kedysi to bolo: pocet ucastnikov konania plus tri. Je to tak aj nadalej?
Navrhovatelmi v Navrhu na vklad musia byt vsetci zucastneni, alebo staci, ked navrh poda len jedna osoba spomedzi vsetkych akterov? Je v takom pripade navrhovatelom len ta jedna osoba a len ona vystupuje v zahlavi Navrhu na vklad?
Dakujem vopred. :)
josh
11.01.07,11:34
je jedno usmernenie UKGK o tom, ze staci pocet ucastnikov + 2.
Osobne si myslim, ze navrh na vklad moze podpisat ktorykolvek z ucastnikov zmluvy, v Komarne s tym ale su problemy, oni maju nespravny nazor, ze to musia podpisat vsetci.
Ja pisem navrhovatela iba jedneho a ucastnikov zmluvy vypisem vsetykch.
Voglein
17.01.07,12:42
Už raz som písala čo všetko je potrebné k zavkladovaniu zmlúv do KN preto tentokrat len prikladam link k danej teme:

http://porada.sk/t25827-p4-darovacia-zmluva--nehnutelnost.html

a este jeden link priamo na stranku KÚ v košiciach kde presne píšu čo ma návrh na vklad obsahovat atd.

http://www.kataster.skgeodesy.sk/KE/index.htm
v sekcii informacie je odkaz na zápis práv k nehnutelnostiam.
d3 !Ur3
17.01.07,14:57
Podľa ustanovenia § 30 ods. 2 zákona č. 162/1995 Z. z. o katastri nehnuteľností a o zápise vlastníckych a iných práv k nehnuteľnostiam (katastrálny zákon) konanie o povolení vkladu sa začína na návrh účastníka konania. Podľa odseku 1 tohto paragrafu účastníkom konania o povolení vkladu je účastník právneho úkonu, na ktorého základe má vzniknúť, zmeniť sa alebo zaniknúť právo k nehnuteľnosti.
Na základe uvedených zákonných ustanovení (doslovný výklad) návrh môže podať účastník právneho úkonu, resp. konania, pričom z uvedených ustanovení nevyplýva povinnosť podať návrh všetkými účastníkmi právneho úkonu, resp. konania. Stačí, ak návrh podá len jeden z nich.
d3 !Ur3
17.01.07,19:46
Ešte k môjmu predchádzajúcemu príspevku, majúc pri tom na zreteli obsah príspevku prispievateľa josh, pokiaľ ide o názor štátneho orgánu, by som rád uviedol ustanovenia základného zákona štátu čl. 2 ods. 2, podľa ktorého štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.
josh
18.01.07,07:27
ano, to je sice krasne, ze to tak je, ale povedz klientovi, ked Ti prerusia kvoli tomuto konanie, ze:
1. nie ty si ten debil, co tomu nerozumie, ale kataster v Komarne,
2. mame urcite pravdu, podme sa s nimi sudit, zhruba za dva roky ten spor vyhrame a ta nehnutelnost bude vasa. A budeme si uplatnovat aj narok na nahradu vzniknutej skody.
Takze asi tolko k ustave a k zakonom...
elli
19.01.07,08:01
ano, to je sice krasne, ze to tak je, ale povedz klientovi, ked Ti prerusia kvoli tomuto konanie, ze:
1. nie ty si ten debil, co tomu nerozumie, ale kataster v Komarne,
2. mame urcite pravdu, podme sa s nimi sudit, zhruba za dva roky ten spor vyhrame a ta nehnutelnost bude vasa. A budeme si uplatnovat aj narok na nahradu vzniknutej skody.
Takze asi tolko k ustave a k zakonom...

Presne ta ista skusenost s KN v Komarne. A tiez mi je niekedy luto, a niekedy do porazenia, ze to budu robit stale, pretoze darmo ja viem, ze konaju nespravne, v zaujme mojho klienta je dosiahnut kladne rozhodnutie v prijatelnej lehote, a tym su vylucene vsetky opravne prostriedky a sudne konania.
K navrhovatelom:
Podla mojho nazoru tiez moze dat navrh ktorakolvek zo zmluvnych stran. Ma to ale hacik - kto je navrhovatelom, moze navrh zobrat spat, bez suhlasu ostatnych zmluvnych stran. Preto ak podpisuje navrh na vklad iba jeden, dam si pozor, aby navrhovatelom nebol predavajuci, zvlast vtedy, ak je jedinym predavajucim.
d3 !Ur3
20.01.07,08:41
Na späťvzatie návrhu na povolenie vkladu práva do katastra nehnuteľností je potrebný súhlas všetkých účastníkov konania, aj keď návrh podal len jeden z nich.
d3 !Ur3
20.01.07,08:47
Milý Josh, to, že ústava a zákony nestoja, podľa obsahu tvojho príspevku, za veľa, je síce pravda, ale proti tomu sa nedá nič robiť. Prezentoval som len svoj názor, pritom som vychádzal z písaného práva, ktoré u nás platí. Nepovedal som však, že to aj funguje tak, ako by si to ty alebo tvoj klient, prípadne ktokoľvek iný želal.
Gido
20.01.07,09:35
Presne ta ista skusenost s KN v Komarne. A tiez mi je niekedy luto, a niekedy do porazenia, ze to budu robit stale, pretoze darmo ja viem, ze konaju nespravne, v zaujme mojho klienta je dosiahnut kladne rozhodnutie v prijatelnej lehote, a tym su vylucene vsetky opravne prostriedky...

a nie je to len v Komárne..., žiaľ !!!
elli
22.01.07,14:07
Na späťvzatie návrhu na povolenie vkladu práva do katastra nehnuteľností je potrebný súhlas všetkých účastníkov konania, aj keď návrh podal len jeden z nich.

Suhlasim - v tom bola moja poznamka nespravna: podla zakona je sice potrebny suhlas VSETKYCH ucastnikov, v praxi som sa na niektorych katastroch stretla aj s tym, ze akceptovali aj spatvzatie jednym z ucastnikov, ak bol jedinym navrhovatelom....takze len upozornujem, ze by sa to stat nemalo, ale zialbohu MOZE.
elli
22.01.07,14:13
Milý Josh, to, že ústava a zákony nestoja, podľa obsahu tvojho príspevku, za veľa, je síce pravda, ale proti tomu sa nedá nič robiť. Prezentoval som len svoj názor, pritom som vychádzal z písaného práva, ktoré u nás platí. Nepovedal som však, že to aj funguje tak, ako by si to ty alebo tvoj klient, prípadne ktokoľvek iný želal.

Vies, len tu nejde o zelanie, ale o pravo na nieco zarucene ustavou, zakonom a vykonavacou vyhlaskou.
Aj ja akceptujem, ze kataster mi nezapise chybnu zmluvu, ale ak nedodrziava zakony a ani ustavu, nejde o prianie, ale porusenie prava.
anulinka1969
15.06.07,15:15
Ahoj, nevie mi niekto poradiť, či v jednom návrhu na vklad môžu byť aj dvaja obdarovaný, t.j. že vlastne za jeden poplatok sa vklad povolí pre dvoch súrodencov.
Ďakujem
dusan 13
19.06.07,04:45
áno, v jednom návrhu môžu byť dvaja obdarovaný
Maňaska
26.06.07,08:53
Prosím Vás, nemá niekto vzor návrhu na povolenie vkladu do katastra pri dohode o vysporiadaní bezpodielového vlastníctva manželov? Za reakcie vopred ďakujem