Jožyn Kelt
28.09.15,14:06
http://www.upnito.sk/0/ttssrk6z5un4ktz78dxhnvpaw3zegysz.jpgV exceli mam 5 stlpcov

tovar / cena / tovar(ten isty) / nova cena / porovnanie

potreboval by som porovnat ceny tovarov probelm je ze polozky v "tovar" niesu vsetky rovnake, niektore su nove ine stare (ktore uz nemaju novu cenu). potrebujem teda zobrazit do noveho stlpca (kde budu vsetky stare, rovnake aj nove tovary) cenu tak, ze ak nenastala zmena ceny zobrazi sa stara cena, ak nastala zmena ceny zobrazi sa nova cena, ak tovar nema novu cenu bude tam prazdne miesto.

trapim sa s tym uz dlho, niesom programator a excel tiez nieje moja silna stranka
edit/ pridal som excel na ktorom to skusal
Kabaka123
28.09.15,12:25
prilož vzorový súbor
taiko
28.09.15,12:32
muis nam ukazat, fake mas vstupne udaje a aky je pozadovany vysledok
Jožyn Kelt
28.09.15,12:53
pridal som obrazok, realny excel bude vyhotovovat az ked zvladnem tuto funkciu
taiko
28.09.15,14:11
nepochopili sme sa. Ak Ti to ma niekto vysvetlit, musis tu pichnut naozajstny excel subor. Hadam nechces aby toto niekto prepisoval do excelu, aby bolo mozne Ti to ukazat?
excel.sk
28.09.15,14:18
.
tak dá sa viacerými spôsobmi, ale mohlo by to byť aj takto:


=IF(ISERROR(VLOOKUP(A2;D:D;1;0));"";VLOOKUP(A2;D:E;2;0))

tam je taký predpoklad, že ak nenastala zmena ceny, tak nemusím brať zo starej tabuľky, ale môžem aj z novej, sú rovnaké, to nám ušetrí robotu :)
.
Kabaka123
28.09.15,15:44
presne tak.... pod súborom som myslela excel súbor
Jožyn Kelt
28.09.15,15:55
tak sa ospravedlnujem :) uz som to pochopil, realne data este nemam k dispozicii (2-3dni) preto mam len tento pokusny excel, ale v principe tie nahodne skratky co som tam popisal budu slova a ceny budu cisla cize na test by to malo stacit respektive na tu funkciu
Jožyn Kelt
29.09.15,08:17
noo toto vyzera docela fajn, este nejaku funkciu ktora by polozky ktore niesu duplicitne (nove) podpisala pod stare, a bude to to co potrebujem

Dakujem :)
excel.sk
29.09.15,17:27
tam by som pouzil:

1. tovary zo stlpca D prekopirovat pod stlpec A
2. Udaje, Nastroje pre udaje, Odstranit duplicity

je to bez problemov, prvy vyskyt necha (bud povodny, ak sa opakuje, alebo novy, ak nebol povodne v stlpci A), odstrani opakovane (tie, ktore boli v A a su aj v D), pise sa to zlozito, ale je to na 5 sekund a par klikov
Jožyn Kelt
29.09.15,18:57
Dakujem este raz :) velmi ste mi pomohli