Lucy
28.10.04,08:40
Ahojte poradcovia. Chcem Vás poprosiť o radu. Robím Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch a mám takýto problém. Všetky mzdy posielam v jeden deň na účty zamestnancov, ale mám dvoch - troch dohodárov, ktorým vyplácam mzdu cez pokladňu a oni si niekedy prídu po výplatu aj o dva týždne. Takže potom mám výplaty napr.: 7. v mesiaci - to majú všetci v HPP cez účet, jednu mzdu vyplatím 13. a ďalšiu 20 cez pokladňu. Preddavky na daň odvediem do 5 dní po výplate miezd na účet - napr.7. v mesiaci. Nečakám, kým vyplatím mzdu aj poslednému. A teraz môj problém. Ktorý dátum mám dať do riadku 1 - zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných miezd? Nie som si istá, preto prosím o radu. Ešte dodám, že výplatný termín je neurčený.
Ďakujem.
Nike
28.10.04,06:45
Nemám poruke zákon, ale znie to asi takto - " pokiaľ zamestnávateľ vypláca mzdu vo viacerých termínoch, na hlásenie použije dátum posledného"

Pozri zákon a uisti sa
ZuzanaA
28.10.04,06:46
V poučení k prehľadu sa píše: ak vykonávate výplatu alebo pripísanie,poukázanie miezd zamestnancom k dobru vo viacerých výpl. termínoch, uveďte dátum posledného výplatného termínu za príslušné mzdové obdobie.

Takže ja by som dátum písala podľa toho, kedy mi v danom mesiaci skutočne zobral mzdu posledný zamestnanec.
Nike
28.10.04,06:50
Presne tak a nemusíš ísť ani do zákona
Lucy
28.10.04,07:11
Jaj super, že ste ma istili. Takže nie je problém, keď preddavky odvediem skôr, ako bude poslednému zamestnancovi vyplatená mzdy. Ozaj a viacerými výplatnými termínami sa myslí, že vyplatím výplaty napr.tak ako ja? Nemusí to byť niekde stanovené? Lebo mi máme výplatný termín neurčený.
Nike
28.10.04,07:23
To je ale rozdiel, ak máš výplatný termín určený tak musíš daň odviesť (nemám poruke zákon), ak si dobre pamätám tak do 5 dní po výplatnom termíne - je možné, že sa to zmenilo, my totiž uhrádzame dań skôr, dávno som si to nepreverovala.


Ak termín nemáš určený tak platí predchádzajúci príspevok - dátum poslednej výplaty.

OK
Lucy
28.10.04,07:29
Nike, my máme neurčený výplatný termín. Čiže mzda je splatná do konca mesiaca nasledujúceho po vyúčtovanom mesiaci. Inak ja som to doteraz tiež tak robila, že som brala do úvahy dátum, kedy som všetkým poslala cez banku výplaty a nepozerala som sa na tie dve, ktoré som vyplatila napr. o dva týždne cez pokladňu. A inak preddavky odvádzam v deň, keď posielam mzdy na účty, takže ani tam nemám posun.
Janca
28.10.04,07:42
Zrovna dnes som dorobila hlasenia dvoch spolocenstiev a mala som tam dva rozne vykazy. Jedno SVB malo urobene 2 dovp, ktore mali byt ukoncene do 30.9. a druhe SVB malo tiez 2 dovp, ale prace mali byt ukoncene do 4.10. Ani jedno SVB nema urceny pevny vyplatny termin, teda sa riadime tym ze odvadzame najneskor posledny den mesiaca nasledujuceho. Vsetky 4 dohody vsak boli vyplatene 12.10. a aj dan bola zrazena.
Pri prvom SVB som za 9/2004 vypisala udaje pre SP aj DU, avsak pri tom druhom SVB udaje o dani aj do SP poju az za mesiac 10/2004. Ak nezrazim dan hned, tak urcite najneskor do 5 dni.
Nike
28.10.04,07:42
OK myslím, že to je dobre. Zajtra pozriem zákon pre istotu.
vladan
28.10.04,08:47
Zrovna dnes som dorobila hlasenia dvoch spolocenstiev a mala som tam dva rozne vykazy. Jedno SVB malo urobene 2 dovp, ktore mali byt ukoncene do 30.9. a druhe SVB malo tiez 2 dovp, ale prace mali byt ukoncene do 4.10. Ani jedno SVB nema urceny pevny vyplatny termin, teda sa riadime tym ze odvadzame najneskor posledny den mesiaca nasledujuceho. Vsetky 4 dohody vsak boli vyplatene 12.10. a aj dan bola zrazena.
Pri prvom SVB som za 9/2004 vypisala udaje pre SP aj DU, avsak pri tom druhom SVB udaje o dani aj do SP poju az za mesiac 10/2004. Ak nezrazim dan hned, tak urcite najneskor do 5 dni.
Janca, ak vyplatiš mzdu s omeškaním, tak to dávaš do toho mesiaca, v ktorom si tú "omeškanú" mzdu vyplatila a jasné, že aj preddavky odvádzaš až po výplate mzdy a dávaš do toho istého mesiaca ako zrazený preddavok. Takže tvoj prípad je OK. Mne to robí trošku šarapatu (to vyplácanie miezd neskôr - hlavne sa jedná o mojich konateľov, lebo oni bubáky nepotrebujú:D ), ale zvykla som si na vyplnený prehľad (moja kópia) nalepiť taký pekný farebný papierik, čo sa ktorého mesiaca týka (myslím preddavky) - aby som v budúcnosti, nemusela skúmať, čo to tam za sumy:D
Pekný deň
Janca
28.10.04,08:50
Chcela by som byt na ich mieste aspon rok /... lebo oni bubaky nepotrebuju.../. Sorry stale si nemam kedy pozriet vsunutie z orginal prispevku. Stale tu niekto pise nieco zaujimave.
adam
26.04.05,10:03
Prosím, kde nájdem tlačivo Prehľad o zraz.preddavkoch za 1Q2005 ? Mám aj Formik, ale neviem to nájsť. Mohol by sem to tlačivo niekto prilepiť? :-((Ďakujem pekne:-((
babetka
26.04.05,10:32
Adam - tieto tlačivá sú na stránke www.finance.gov.sk

aby si nemusel hladat www.finance.gov.sk/mfsr/mfsr.nsf/0/c456347236026f13c1256e5c00343751/$FILE/Prehlad2004o_zrazenych_preddavkoch.pdf

Ale ty si to chcel pravdepodobne aj vyplniť v PC a to je len vzor v pdf. Ja to používam len na uistenie, že mám O.K. tlačivá.
adam
26.04.05,10:45
Re:babetka

Ďakujem........:-)

Tlačivo na Hlásenie za 1.Q 2005 je identické s tlačivom na Hlásenie za celý kalendárny rok?
babetka
26.04.05,10:49
Nie, treba rozlišovať ročné hlásenie (podáva sa do 31. marca po uplynutí kal. roka) a štvrťročný prehľad (podáva sa do 30 dní po skončení kal. štvrťroka).
adam
26.04.05,10:55
Ešte raz ďakujem....:)
babetka
26.04.05,11:08
Rado sa stalo Adam(ka).
nikulik
08.07.05,05:33
Akurát ma tak napadlo, ze skoncil druhy stvrtrok, takze do 31.07.2005 sa musi zaniest prehlad na danovy urad, suhlasi to???
marek32
08.07.05,05:49
Prehľad treba odovzdať do 30.07.2005,ale keďže tento deň pripadne na sobotu, termín na odovzdanie je do 01.08.2005.
nikulik
19.07.05,06:37
Viete mi niekto poradit aky datum mam dat do r.1 zrazene preddavky na daň....atd.: mam tam dat datum zhodny s r.11 odvedene? Lebo mi mame vyplatny termin 28 tak to je pisane na vykazoch, takze az od toho 28 odvadzame vsetky odvody, ale vyplatu davame niekedy uz 12 niekedy 15 ako pride, takze co tam mam dat za datum?
Janca
19.07.05,06:42
Najskorší dátum by som dala toho 12..teho, 15...teho a najneskorší 5 dní po skutočnej výplate, nakoľko do 5 dní po zrazení musí byť dať odvedená.
liba2
19.07.05,06:44
Viete mi niekto poradit aky datum mam dat do r.1 zrazene preddavky na daň....atd.: mam tam dat datum zhodny s r.11 odvedene? Lebo mi mame vyplatny termin 28 tak to je pisane na vykazoch, takze az od toho 28 odvadzame vsetky odvody, ale vyplatu davame niekedy uz 12 niekedy 15 ako pride, takze co tam mam dat za datum?Môj názor:
1. Nevyplácala by som zamestnancom mzdy skôr ako je určený výplatný termín,
2. Ak už sa vyplatí skôr, tak odvody by som urobila k tomuto dňu výplaty a do Prehľadu by som uviedla skutočný deň výplaty.
nikulik
19.07.05,06:51
Ale ved o vyplate sa nema nikto ako dozvediet iba ak by zamestnanci nejako roztrusili, a ked davam podpisovat listinu tak tam nie je datum len mesiac, a sefovi to tak vyhovuje, ze ma vyplatny termin az koniec mesiaca lebo sa stali aj take situacie kedy nemal este peniaze na odvody napr.toho 15 ked daval vyplatu ale do konca mesiaca ich uz mal, takze tak.

A ked uz som sa rozpisala, vyplatny termin v pracovnej zmluve musi byt zhodny s datumom na vykaze? lebo v pracovnej zmluve mame vypl.termin 25. a na vykaze 28. je to chyba??

Dakujem za vase odpovede.
marek32
19.07.05,07:25
V 1. riadku sa uvedie dátum zrážky preddavkov na daň zo skutočne vyplatených príjmov.Napr.ak výplata za mesiac jún 2005 bola vyplatená 12.07.2005, tak sa v stĺpci kalendárny mesiac 06 v riadku 1 sa uvedie dátum 12.07.2005.
Do riadka 11 sa uvedie dátum skutočného odvodu preddavkov na daň daňovému úradu (preddavky odviesť daňovému úradu najneskôr do piatich dní po dni výplaty)

Ako je to s výškou odvodov preddavkov na daňový úrad (do piatich dní), ak napr.výplatu za 06/2005 vyplatím tomu istému zamestnacovi v dvoch termínoch, napr. 12.07. a 25.07.?
Lucy
19.07.05,07:32
Ja ešte doplním, že ak vypláca zamestnávateľ výplatu vo viacerých výplatných termínoch, tak sa uvedenie posledný deň výplaty.
Janca
19.07.05,08:38
Lucy, ale Nikulik vo svojej otazke nespominala, zeby mali viac vyplatnych terminov. Podľa mňa, keď zúčtujem výplatu skôr ako je výplatný termín, uvediem dátum zúčtovania a zrazenia - DOSLOVA.
nikulik
19.07.05,08:48
Janca,ale marek32 sa pytal na viac vyplatnych terminov. Takze ak mam vyplatny termin 28 ale dala som vyplatu 12 tak r.1 bude toho 12teho? Ja sa len bojim ci z toho nebude pruser...
Lucy
19.07.05,08:54
Lucy, ale Nikulik vo svojej otazke nespominala, zeby mali viac vyplatnych terminov. Podľa mňa, keď zúčtujem výplatu skôr ako je výplatný termín, uvediem dátum zúčtovania a zrazenia - DOSLOVA.
Ja som len dopĺňala Mareka, ktorý uvádzal postup na vyplnenie. Viď príspevok vyššie. ;)
Ala100
20.07.05,05:09
Ahojte.
Chcem sa spytat, ked som zle vypisala Prehľad a chcem podat opravný, mam ho dat - (minusom), alebo prehľad prerobit kompletne. Jedna sa mi o to, ze v 02/2005 som do riadku 3 dala celý preplatok a tak mi vznikol minusovy stav. Dakujem
Aňuška
20.07.05,05:18
Ahojte.
Chcem sa spytat, ked som zle vypisala Prehľad a chcem podat opravný, mam ho dat - (minusom), alebo prehľad prerobit kompletne. Jedna sa mi o to, ze v 02/2005 som do riadku 3 dala celý preplatok a tak mi vznikol minusovy stav. Dakujem
Prehľad označiť ako opravný a urobiť ho znova - komplet.
Paula
20.07.05,05:19
Opravný prehľad vypíš kompletne so správnymi údajmi :) , iba vyznačíš, že je opravný .
Aňuška bola rýchlejšia :D
Janca
20.07.05,05:21
Sorry.......
Ala100
20.07.05,06:02
len pre kontrolu, ci to mam spravne:
r.1 zrazene preddavky 3 282,
r.2 zrazene nedoplatky 9
r.3 vratene preplatky 3 291

r.5 úhrn riadkov 0

r.7 0

v pouceni sa pise, ze v riadku 3 moze byt suma najviac do riadku c. 1. Preto sa pytam ci je to spravne...

moze mi este niekto poradit?
Majka
20.07.05,06:22
ja to robim tak ze do r. 1 davam vzdy datum 31.5 za mesiac 4 , za mes. 05 datum 30.06. za mesiac 6 datum 31.07. je to zle? vyplaty posielam medzi 12 a 20tym dnom v mesiaci odvody neskor.
Jara
20.07.05,06:28
má tam byť dátum poslednej úhrady v mesiaci. Mne to tak bolo povedané a mala som aj kontrolu a bolo to OK.
janka37
20.07.05,06:37
Majka, ja to tiež robím takto a zatiaľ mi to nebolo vytknuté. Dokonca mi to poradil dlhoročný pracovník daňového úradu.
Aspoň netreba skúmať, kedy si kto zobral výplatu a strachovať sa, že nestihneme odviesť odvody a daň načas. http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
nikulik
20.07.05,07:16
Janka, Majka, dakujem lebo aj ja som to tak mala za 1.stvrtrok a nic sa nestalo....
Ala100
20.07.05,08:23
prosim, moze sa k tomu niekto vyjadrit?




len pre kontrolu, ci to mam spravne:
r.1 zrazene preddavky 3 282,
r.2 zrazene nedoplatky 9
r.3 vratene preplatky 3 291

r.5 úhrn riadkov 0

r.7 0

v pouceni sa pise, ze v riadku 3 moze byt suma najviac do riadku c. 1. Preto sa pytam ci je to spravne...

moze mi este niekto poradit?
Janca
20.07.05,08:58
Podľa mňa áno. Aj v r. 10 = 0.
To ide o náhodu, že Ti to tak vyšlo na nulu ?
Ala100
20.07.05,09:24
predtym som podala s minusom, ale to nebolo spravne... takze davam opravne..
Jara
20.07.05,09:26
prosim, moze sa k tomu niekto vyjadrit?
Ala, to preto tak píše v poučení, lebo nemôžeš viac vrátiť v danom mesiaci ako máš preddavkov. Musela by si to rozdeliť do mesiacov...:D Teda r. 3 môže byť max. r. 1
Ala100
20.07.05,09:29
mne skor teraz ide o tych 9 korun...
janka37
20.07.05,09:32
Ak máš preplatok (r.3) vyšší ako sumu zrazených preddavkov (r.1), môžeš ho uviesť každý mesiac len do výšky zrazených preddavkov a tak postupne každý ďalší mesiac až do úplného vyrovnania preplatku.

Raz som to tiež podala s mínusom, potom som vykazovala zrazené preddavky a nič sme neplatili, takže mi to vykázali ako nedoplatok a započítali s NO DPH. No čo vám budem hovoriť - chaos, ktorý riešime doteraz. :(
Takže žiadne mínusy, pekne postupne.
ajacik
04.04.06,13:04
Ktorý dátum mám dať do riadku 1 - zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných miezd? Nie som si istá, preto prosím o radu. Ešte dodám, že výplatný termín je neurčený.
Ďakujem.

presne toto som hľadala: takže do 1. riadku ide dátum výplaty. ak som to teda dobre pochopila
ondrejvla
05.04.06,09:36
Prosím vás, máte niekto tlačivo Prehľad o zrazených a odvedených..., v takom tvare, aby sa dalo v ňom aj vypisovať a odoslať mailom, nielen vytlačiť? Mám Formik, ale odtiaľ sa dá tlačivo vyplnené poslať len tomu, kto má tiež Formik, inak ho neotvorí, tu medzi tlačivami je síce pridané, ale len na ukážku, použiť sa nedá, zo stránky drsr ho síce vyplníte, ale neodošlete, no a uložiť som ho dala, ale keď si ho otvorím, tak je prázdne. Poradíte, ako to urobiť, prípadne, ak má niekto toto tlačivo a môže ho poskytnúť budem veľmi rada.
A ak by bol niekto ochotný mi poradiť, ako to uložiť v tvare aký potrebujem, prosím polopaticky, patrím medzi skôr narodených.
Ďakujem.
Zuzka
05.04.06,09:39
Ja to vypĺňam na stránke drsr a dám ho uložiť a je v poriadku. Dá sa čítať. Stránku treba otvárať cez IE.
lenkak
05.04.06,10:14
ondrejvla
05.04.06,10:34
Dievčatá ďakujem, ale nepomohlo.
ondrejvla
05.04.06,15:27
Stránku som otvárala cez IE, vyplnila som na stránke drsr, dala som uložiť, uložilo sa mi ale nevyplnené! Dala som poslať na mail, prišlo ale nevyplnené. Nie je žiadna iná možnosť, ako to urobiť a naučiť sa to aj posielať, prípadne uložiť tak, aby to zostalo vyplnené? Keď som ukladala predtým vyplnené DP, všetko bolo OK, ale táto "potvora" nie a nie!
lenkak
05.04.06,15:41
Vlasta skúsila som to aj ja, a išlo mi to aj cez Mozillu. Vyplnilo, na stránke DU pri vypisovaní tlačiva som potom dala uložiť do tlačového súboru. Uložila som ho na disk, a pekne sa mi zobrazil vyplnený.
ondrejvla
05.04.06,16:45
Vlasta skúsila som to aj ja, a išlo mi to aj cez Mozillu. Vyplnilo, na stránke DU pri vypisovaní tlačiva som potom dala uložiť do tlačového súboru. Uložila som ho na disk, a pekne sa mi zobrazil vyplnený.

Lenka, teraz už aj mne, len neviem či ti to prišlo na mail a dalo sa otvoriť. Zistila som po celodennom trápení, že som mala zablokované : povolenie certifikátu na stránke drsr, dala som povolenie a už som to mala uložené v dokumentoch vyplnené.
Keby som nebola z tých mladších ročníkov, už by som na to bola dávno prišla!
No ale kde nieto skúsenosti... Až vyrastiem a budem veľká tak sa to určite doučím.
lenkak
05.04.06,16:46
Máš to OK, nuž certifikát. Povoliť áno.
ondrejvla
05.04.06,16:57
Máš to OK, nuž certifikát. Povoliť áno.

No to máš tak, chcela stará mladou byť...
lenkak
05.04.06,17:00
Vlasta všetko predýchaj.
Denisa
07.04.06,07:25
[QUOTE=Jara]Ala, to preto tak píše v poučení, lebo nemôžeš viac vrátiť v danom mesiaci ako máš preddavkov. Musela by si to rozdeliť do mesiacov...:D Teda r. 3 môže byť max. r. 1

Ale ja mám za celý štvrťrok 0,- Sk v r.1 (min.mzdy), no v r.3 by mal byť preplatok z roč.zúčt. 2300,- . A v ďalších mesiacoch tiež nebudú žiadne dane. Ako to mám napísať do PREHLADU? Je mi jasné, že preplatok si vyžiadam z DÚ.
liba2
11.04.06,17:34
[quote=Jara]Ala, to preto tak píše v poučení, lebo nemôžeš viac vrátiť v danom mesiaci ako máš preddavkov. Musela by si to rozdeliť do mesiacov...:D Teda r. 3 môže byť max. r. 1

Ale ja mám za celý štvrťrok 0,- Sk v r.1 (min.mzdy), no v r.3 by mal byť preplatok z roč.zúčt. 2300,- . A v ďalších mesiacoch tiež nebudú žiadne dane. Ako to mám napísať do PREHLADU? Je mi jasné, že preplatok si vyžiadam z DÚ.
Presne ako radí Jara: pokiaľ boli zrazené preddavky v danom mesiaci NULA, potom nemožno zapísať žiadnu sumu preplatkov z ročného zúčtovania dane, teda aj v riadku 3 bude NULA. Preplatok treba vyžiadať listom.
SlavkaF
12.04.06,11:07
Chcela by som sa spýtat, ze ako vyplnate ten prehlad. Zrazkovu dan tam teraz nedavate?
alušik
12.04.06,11:22
Nie, zrážková daň sa do prehľadu neuvádza.;) Dávaš osobitne Oznámenie k zrážkovej dani do 15. v mesiaci...
nikulik
28.04.06,09:30
Môže sa dať prehľad na daňový úrad ešte aj 02. mája?
pozit
28.04.06,10:34
Áno, môže, lebo 30-teho je cez víkend.
duficek
28.04.06,10:57
ano moze, je to uvedene v kalendari na www.drsr.sk
su tam aj ine datumy danovych povinnosti.
nikulik
02.05.06,04:50
Pekny začiatok dňa prajem, potrebovala by som radu ohľadom Prehľadu za 1.Q. Január som vyplnila, ale s februárom a marcom mám problém. Vo februári boli
- zrazené preddavky, 2 940,- Sk.
- daňový bonus vyplatený zamestnancom bol 2 160,- Sk.
- ročné zúčtovanie (ktoré sme vyplatili zametnancom) bolo 9982,- Sk.
A môj problém spočíva v tom, že neviem čo napísať do riadku 2 a 3 v mesiaci február. Poradíte mi niekto?:confused:
evina
02.05.06,04:58
Pekny začiatok dňa prajem, potrebovala by som radu ohľadom Prehľadu za 1.Q. Január som vyplnila, ale s februárom a marcom mám problém. Vo februári boli
- zrazené preddavky, 2 940,- Sk.
- daňový bonus vyplatený zamestnancom bol 2 160,- Sk.
- ročné zúčtovanie (ktoré sme vyplatili zametnancom) bolo 9982,- Sk.
A môj problém spočíva v tom, že neviem čo napísať do riadku 2 a 3 v mesiaci február. Poradíte mi niekto?:confused:

Daj si do lišty :"hladať" slovo Prehľad... a nájdeš odpoveď, riešilo sa to už niekoľkokrát.
Tweety
02.05.06,05:37
Pekny začiatok dňa prajem, potrebovala by som radu ohľadom Prehľadu za 1.Q. Január som vyplnila, ale s februárom a marcom mám problém. Vo februári boli
- zrazené preddavky, 2 940,- Sk.
- daňový bonus vyplatený zamestnancom bol 2 160,- Sk.
- ročné zúčtovanie (ktoré sme vyplatili zametnancom) bolo 9982,- Sk.
A môj problém spočíva v tom, že neviem čo napísať do riadku 2 a 3 v mesiaci február. Poradíte mi niekto?:confused: r.1 2940.-
r.6 - 2160.-
r.3 9982.-opravujem -iba do výšky zrazenej dane t.j. 2940.-Neuvedomila som, si, že 9982 je viac ako 2940.- Mea culpa, tri dni voľna a už to nemyslí:p
nikulik
02.05.06,06:00
r.1 2940.-
r.6 - 2160.-
r.3 9982.-:cool:

čiže r. 5 bude s minusom, mozem tam ten mínus dať?
alušik
02.05.06,06:04
Nesúhlasím s Tweety - na r.3 nemôžeš dať vyššiu sumu, ako je suma zrazených preddavkov.;) Je to napísané priamo v poučení na vyplnenie tlačiva....Celkovo Ti nemôže ísť r. 7 potom do mínusu.
nikulik
02.05.06,06:14
Dobre, čiže ešte raz: r.1 2 940,- Sk
r. 3 2 940,- Sk
r. 5 bude tym pádom 0
r. 6 je - 2160,- Sk
čiže v r.7 bude tym pádom - 2160,-
Môže byť v riadku 7 minusová hodnota?
alušik
02.05.06,06:16
Dobre, čiže ešte raz: r.1 2 940,- Sk
r. 3 2 940,- Sk
r. 5 bude tym pádom 0
r. 6 je - 2160,- Sk
čiže v r.7 bude tym pádom - 2160,-
Môže byť v riadku 7 minusová hodnota?

Nemôže byť na r.7 minusová hodnota.;) Do r.3 by som dala len rozdiel 780 Sk. A takto vyrovnávala preplatky z ročného zúčtovania mesiac, čo mesiac, kým sa Ti to nevyrovná.
Alebo je možnosť nezapísať sumu daňového bonusu do r.6 a vyžiadať si ho potom na daňovom úrade, akože to bolo vyplatené z prostriedkov zamestnávateľa - zapísala by si to len dole do r.A a C a ak to budeš vyžiadavať, tak aj D. Ale tento druhý postup som ešte v paxi nepoužila, tak neviem, či je to OK.
nikulik
02.05.06,06:26
Nemôže byť na r.7 minusová hodnota.;) Do r.3 by som dala len rozdiel 780 Sk. A takto vyrovnávala preplatky z ročného zúčtovania mesiac, čo mesiac, kým sa Ti to nevyrovná.
Alebo je možnosť nezapísať sumu daňového bonusu do r.6 a vyžiadať si ho potom na daňovom úrade, akože to bolo vyplatené z prostriedkov zamestnávateľa - zapísala by si to len dole do r.A a C a ak to budeš vyžiadavať, tak aj D. Ale tento druhý postup som ešte v paxi nepoužila, tak neviem, či je to OK.

Nám naša správkyna dane povedala, že nemáme za február a za marec nic odvádzať, čiže sme odviedli 0, a o ten rozdiel, ktorý ostane si máme dodatočne požiadať DU o vrátenie.Tak teraz uz vobec nechapem ako to mam vyplniť.:eek:
alušik
02.05.06,06:52
No áno, nepovedala Vám nič zle... Ale na našom DÚ mi povedali, že ak si mám ako preplatky z ročného zúčtovania dane ako zohľadniť do konca roka /nie do konca kvartálu/, tak žiadnu žiadosť vypisovať nemám. Budem to kompenzovať do konca roka a nebudem odvádzať DÚ dovtedy, kým sa mi to nevyrovná. Iná by bola situácia, keby ste sumu daňového bonusu mali vyššiu ako zrazené preddavky - v tom prípade už žiadate o vracanie sumy daňového bonusu a preplatky z ročného zúčtovania si už naozaj nemáte s čím započítavať. Potom by som napísala žiadosť, v ktorej by som tieto skutočnosti uviedla - že si nemám s čím preplatky zúčtovať a daňový úrad by mi tieto preplatky vrátil.;)
nikulik
02.05.06,07:49
no dobre, r. 1 az 5 by som uz vedela, ale cize v r. 5 mi výjde 0 ale co s danovym bonusom????? r. 6. mam tam dat nulu a vyžiadať si od DU danový bonus?
alušik
02.05.06,07:54
Dúfala som, že sa vyjadrí aj niekto iný. Osobne som to týmto druhým spôsobom - že by som tam daňový bonus na r.6 neuviedla a zapísala ho len do r.A,C a D - ešte neurobila ani raz. Ale myslím si, že by to tak mohlo byť...;) A samozrejme vypísala by si teda túto žiadosť na daňový úrad.
nikulik
02.05.06,08:12
Tiez som rozmyslala, ze tam danovy bonus nedam a vyziadame si ho dodatočne, co vy na to?
evina
02.05.06,21:27
Nám naša správkyna dane povedala, že nemáme za február a za marec nic odvádzať, čiže sme odviedli 0, a o ten rozdiel, ktorý ostane si máme dodatočne požiadať DU o vrátenie.Tak teraz uz vobec nechapem ako to mam vyplniť.:eek:
Píšeš, že ste už za február a marec neodviedli žiadnu daň, to znamená, že predpokladáte preplatok 9 982 SK vyrovnať do konca kalendárneho roka v zmysle nižšie uvedeného. Keďže ste si už začali odpočítavať preplatok na dani z príjmu o vrátenie celej sumy DB požiadaš správcu dane a v riadku 6 uvádzaš nulu:

Odpoveď je priamo priamo v Poučení na vyplnenie Prehľadu...:


riadok 3 = úhrn vrátených preplatkov z RZ, o ktoré ste znížili odvod preddavkov na daň za príslušné obdobie. O vrátený preplatok znížte odvod preddavkov na daň najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa RZ vykonalo, avšak len do výšky zrazených preddavkov na daň uvedených v riadku 1.
Preplatok sa uvádza na riadku 3, len ak je predpoklad jeho vyrovnania do konca roka. Ak nie je možnosť znížiť odvod preddavkovej dane o preplatok z RZ požiada sa DÚ o vrátenie podľa §40 ods. 8 zákona o DzP. Správcom dane vrátený preplatok sa do Prehľadu neuvádza.

teda riadok 1 2 940
riadok 3 2 940
riadok 5 0/až do vyrovnania preplatku dane 9 982/

riadok 6 0
Sumu DB uvediete najviac do výšky sumy uvedenej na riadku 5. Ak úhrnná suma vyplateného DB je vyššia ako suma uvedená v riadku 5, tento rozdiel na DB vyplatíte z vlastných prostriedkov. V tomto prípade požiadate príslušného správcu o poukázania sumy vo výške rozdielu. To znamená 2 167 DB si vyžiadaš od správcu dane...
evina
02.05.06,21:33
r.1 2940.-
r.6 - 2160.-
r.3 9982.-opravujem -iba do výšky zrazenej dane t.j. 2940.-Neuvedomila som, si, že 9982 je viac ako 2940.- Mea culpa, tri dni voľna a už to nemyslí:p
V tomto prípade, ak je už odrátaných 2940 v riadku 3, je riadok 5 nula, teda aj v riadku 6 je nula a nie 2 160.
ANNAP
03.05.06,03:09
Píšeš, že ste už za február a marec neodviedli žiadnu daň, to znamená, že predpokladáte preplatok 9 982 SK vyrovnať do konca kalendárneho roka v zmysle nižšie uvedeného. Keďže ste si už začali odpočítavať preplatok na dani z príjmu o vrátenie celej sumy DB požiadaš správcu dane a v riadku 6 uvádzaš nulu:

Odpoveď je priamo priamo v Poučení na vyplnenie Prehľadu...:


riadok 3 = úhrn vrátených preplatkov z RZ, o ktoré ste znížili odvod preddavkov na daň za príslušné obdobie. O vrátený preplatok znížte odvod preddavkov na daň najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa RZ vykonalo, avšak len do výšky zrazených preddavkov na daň uvedených v riadku 1.
Preplatok sa uvádza na riadku 3, len ak je predpoklad jeho vyrovnania do konca roka. Ak nie je možnosť znížiť odvod preddavkovej dane o preplatok z RZ požiada sa DÚ o vrátenie podľa §40 ods. 8 zákona o DzP. Správcom dane vrátený preplatok sa do Prehľadu neuvádza.

teda riadok 1 2 940
riadok 3 2 940
riadok 5 0/až do vyrovnania preplatku dane 9 982/

riadok 6 0
Sumu DB uvediete najviac do výšky sumy uvedenej na riadku 5. Ak úhrnná suma vyplateného DB je vyššia ako suma uvedená v riadku 5, tento rozdiel na DB vyplatíte z vlastných prostriedkov. V tomto prípade požiadate príslušného správcu o poukázania sumy vo výške rozdielu. To znamená 2 167 DB si vyžiadaš od správcu dane...


Takto som to aj ja robila a budem to robiť ešte asi tri mesiace, mala som veľký preplatok na roćnom zúčtovaní
nikulik
03.05.06,05:34
Píšeš, že ste už za február a marec neodviedli žiadnu daň, to znamená, že predpokladáte preplatok 9 982 SK vyrovnať do konca kalendárneho roka v zmysle nižšie uvedeného. Keďže ste si už začali odpočítavať preplatok na dani z príjmu o vrátenie celej sumy DB požiadaš správcu dane a v riadku 6 uvádzaš nulu:

Odpoveď je priamo priamo v Poučení na vyplnenie Prehľadu...:


riadok 3 = úhrn vrátených preplatkov z RZ, o ktoré ste znížili odvod preddavkov na daň za príslušné obdobie. O vrátený preplatok znížte odvod preddavkov na daň najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa RZ vykonalo, avšak len do výšky zrazených preddavkov na daň uvedených v riadku 1.
Preplatok sa uvádza na riadku 3, len ak je predpoklad jeho vyrovnania do konca roka. Ak nie je možnosť znížiť odvod preddavkovej dane o preplatok z RZ požiada sa DÚ o vrátenie podľa §40 ods. 8 zákona o DzP. Správcom dane vrátený preplatok sa do Prehľadu neuvádza.

teda riadok 1 2 940
riadok 3 2 940
riadok 5 0/až do vyrovnania preplatku dane 9 982/

riadok 6 0
Sumu DB uvediete najviac do výšky sumy uvedenej na riadku 5. Ak úhrnná suma vyplateného DB je vyššia ako suma uvedená v riadku 5, tento rozdiel na DB vyplatíte z vlastných prostriedkov. V tomto prípade požiadate príslušného správcu o poukázania sumy vo výške rozdielu. To znamená 2 167 DB si vyžiadaš od správcu dane...

Oóó, dakujem veeeeeeľmi pekne :) .
Fakt som rada, lebo včera som bola zaniesť ten prehľad na DU a az teraz som si precitala tento príspevok, a ako tak kontrolujem tak to mam dobre. :eek: Az som z toho prekvapena!
No ale teraz vazne, riadky od 1. po 7 mi sedi. A len pre doplnenie aby som sa uistila, ze nemusím robiť opravný prehľad.
Tak r. 8,r. 9,r. 10 a r. 11 je 0,- Sk. Do r.A som dala DB 2160,- sk, r. B 0,- Sk, r. C a r. D som dala DB 2160,-Sk. Sú tie riadky A,B,C,D správne???
evina
03.05.06,05:40
Oóó, dakujem veeeeeeľmi pekne :) .
Fakt som rada, lebo včera som bola zaniesť ten prehľad na DU a az teraz som si precitala tento príspevok, a ako tak kontrolujem tak to mam dobre. :eek: Az som z toho prekvapena!
No ale teraz vazne, riadky od 1. po 7 mi sedi. A len pre doplnenie aby som sa uistila, ze nemusím robiť opravný prehľad.
Tak r. 8,r. 9,r. 10 a r. 11 je 0,- Sk. Do r.A som dala DB 2160,- sk, r. B 0,- Sk, r. C a r. D som dala DB 2160,-Sk. Sú tie riadky A,B,C,D správne???

Podľa mňa sú správne.
nikulik
03.05.06,05:50
Podľa mňa sú správne.

Naozaj? No tak to som veľmi rada. Takže tym pádom je dobrý aj marec, lebo vlastne bude taký istý. Ďaň odpočítam, kym nevyrovnám ročné zúčtovanie. A o daňový bonus požiadam DU dodatočne.
Juuuj, ale som rada, ďakujem všetkým veľmi pekne za príspevky a za pomoc hlavne. Keď si najdem dnes trošku čas, tak určite popridávam bodíky :D .
evina
03.05.06,05:54
[quote=nikulik]Naozaj? No tak to som veľmi rada. Takže tym pádom je dobrý aj marec, lebo vlastne bude taký istý. Ďaň odpočítam, kym nevyrovnám ročné zúčtovanie. A o daňový bonus požiadam DU dodatočne. Áno budeš tak postupovať a DB si môžeš vyžiadať hneď...
nikulik
02.06.06,08:14
Vyplňujem prehľad za 1.Q ale opravný, lebo som robila opravné výkazy do poisťovní, tym padom pracovníkovi vyšla aj vyššia dan. Chcela by som sa Vás opýtať, chybu mám v januári, zmenila sa suma r. 1 - zrazené preddavky na daň..., suma sa zvýšila o 111,- Sk. Ale potrebovala by som vedieť, čo napíšem do r. 11 - Odvedené: lebo týc 111,- Sk budem uhrádzať teraz dodatočne. Akú sumu a aký datum dám do r. 11??
Tweety
02.06.06,08:16
Vyplňujem prehľad za 1.Q ale opravný, lebo som robila opravné výkazy do poisťovní, tym padom pracovníkovi vyšla aj vyššia dan. Chcela by som sa Vás opýtať, chybu mám v januári, zmenila sa suma r. 1 - zrazené preddavky na daň..., suma sa zvýšila o 111,- Sk. Ale potrebovala by som vedieť, čo napíšem do r. 11 - Odvedené: lebo týc 111,- Sk budem uhrádzať teraz dodatočne. Akú sumu a aký datum dám do r. 11?? Ak si ich neodviedla, tak ich tam neuvádzaš. Napíšeš tam iba skutočne odvedené.:cool:
nikulik
02.06.06,08:27
Takže napíšem odvedené-sumu bez tých 111,- Sk, aj ked to dnes uhradim?
A dátum dám ten kedy som uhrádzala tu sumu bez 111,- Sk?
Tweety
02.06.06,08:33
Takže napíšem odvedené-sumu bez tých 111,- Sk, aj ked to dnes uhradim?
A dátum dám ten kedy som uhrádzala tu sumu bez 111,- Sk?
Napíšeš do do kvartálneho hlásenia za 2 kvartál.
nikulik
02.06.06,08:46
No jasné, to ma nenapadlo. Ďakujem velmi pekne.:)
emily 2
19.07.06,08:32
Prosím o radu , resp. odsúhlasenie skúsenejších :

Za jún mi vyšlo : zrazené preddavky 454,-
daň. bonus 540,-
teraz musím požiadať DU o vrátenie 86,- Sk alebo vynechám riadok D
a požiadam DU za viac mesiacov naraz ? (teraz mi bude vychodiť asi pravidelne vyšší daň. bonus ako preddavky )

Ideme platiť ešte zrážkovú daň 159,- Sk , ale tá sa nepíše do prehľadu a predpokladám, že ju nemôžem ani započítať ...

Vopred ďakujem , emily 2 .
Paula
19.07.06,09:03
Prosím o radu , resp. odsúhlasenie skúsenejších :

Za jún mi vyšlo : zrazené preddavky 454,-
daň. bonus 540,-
teraz musím požiadať DU o vrátenie 86,- Sk alebo vynechám riadok D
a požiadam DU za viac mesiacov naraz ? (teraz mi bude vychodiť asi pravidelne vyšší daň. bonus ako preddavky )

Ideme platiť ešte zrážkovú daň 159,- Sk , ale tá sa nepíše do prehľadu a predpokladám, že ju nemôžem ani započítať ...

Vopred ďakujem , emily 2 .
S vypísaním tlačiva hádam poradia tí, ktorí žiadajú preplatenie za viac mesiacov naraz. Ja to robím mesačne.
Zrážkovú daň nemožno započítať s preddavkami na daň, odvádza sa v plnej sume.
Melnick
26.07.06,10:40
Prosím o radu , resp. odsúhlasenie skúsenejších :

Za jún mi vyšlo : zrazené preddavky 454,-
daň. bonus 540,-
teraz musím požiadať DU o vrátenie 86,- Sk alebo vynechám riadok D
a požiadam DU za viac mesiacov naraz ? (teraz mi bude vychodiť asi pravidelne vyšší daň. bonus ako preddavky )

Ideme platiť ešte zrážkovú daň 159,- Sk , ale tá sa nepíše do prehľadu a predpokladám, že ju nemôžem ani započítať ...

Vopred ďakujem , emily 2 .
Ja DB uplatňujem Q vždy s odovzdaním "Prehľadu"
Zrážkovú daň nedávaj do súvisu s Prehľadom. DB započítaš iba z preddavkovej dane ak Ti nejaká vyjde. Ak nie potom si DB v plnej výške vyžiadaš od DÚ.
ajacik
13.10.06,08:02
Chcem sa spýtať na dátum v r. 1.

Uvádza sa tam výplatný termín (uvedený v pracovnej zmluve) alebo deň, kedy to odišlo zamestnávateľovi z účtu.

veľmi pekne vám dakujem. :)
Monika Kováčová
13.10.06,08:06
Deň skutočnej úhrady mzdy - a teda vyplatenia príjmu. Mala som prípad, že mzda nebola v daný mesiac vyplatená, takto som postupovala.
A ak náhodou vyplácaš mzdu po čiastkach (lebo aj to som mala), tak dátum úhrady poslednej časti vyplatenej mzdy.
Paula
13.10.06,08:08
Chcem sa spýtať na dátum v r. 1.

Uvádza sa tam výplatný termín (uvedený v pracovnej zmluve) alebo deň, kedy to odišlo zamestnávateľovi z účtu.

veľmi pekne vám dakujem. :)

Uvádzam dátum, kedy bola vyplatená posledná mzda za daný mesiac.
V r.1 sa píše: zrazené....zo zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných miezd....
ajacik
13.10.06,08:10
dakujem obom veľmi pekne a prajem vám krásny slnečný den.
:):)
Melnick
10.12.06,22:55
Takže drak.porada.sk (http://drak.porada.sk/)nám priniesol potešujúcu správu ,ktorú by som nazvala zjednodušene 3 v jednom.
Už nie tlačivo na vyžiadanie daňového bonusu ako sa píše v (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=drak.porada.sk)drak.porada.sk (http://drak.porada.sk/) dokonca ani oznámenie o zrážkovej dani podľa (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=drak.porada.sk)drak.porada.sk (http://drak.porada.sk/)nebudeme musieť vypisovať,ale zákonodarcovia nám to zjednodušili,že všetko vyplníme na jednom tlačive:Prehľad o zrazených......
dúfam,že som dobre čítala drak.porada.sk (http://drak.porada.sk/):)
Jozef ,Richard čo najviac takýchto správ na stránke drak.porada.sk (http://drak.porada.sk/)si prosíme.:)
Farks
24.01.07,06:30
Dobrý deň všetkým na porade! Chcela by som sa spýtať, že keď podávam nulový prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch aké tam mám dať dátumy? Môžem to podať bez dátumov? a Ešte jedna otázka, keď nevznikne preddavok na daň zo mzdy ale iba vyplatenie daňového bonusu tak to ide s akým dátumom? myslím v kolonke 11. ďakujem všetkým za odpovede
Farks
24.01.07,06:49
aspoň kde by som to mohla nájsť. Ďakujem
vikinka
24.01.07,06:51
Ak nie sú zrazené preddavky,dátumy sa nepíšu.Nevyplnené riadky sa ponechávajú prázdne.Do r.11 sa nepíše nič ak píšeš len vyplatený daň.bonus do r.A a potom do C a D.
petrar
26.04.07,08:23
ahojte, chcela by som sa opytať takúto vec, minulý rok nám vo firme vznikli preddavky na dan pre vsetkych zamestnancov 2256 korun.
Teraz v prehlade za prvy stvrtrok v jan. ani vo feb. neboli žiadne preddavky iba v marci 36 korun, a teraz mam problem /okrem toho jeden zamestnanec zacal od feb. poberat dan. bonus na dve deti/. Mám tých 36korun odpocitat od 2256 ako vrátené danové preplatkyz RZ za predchádzajúce zdan. obdobie? teda do 2 riadku a tym padom bude nulová odvodová povinnost.
A v dalších mesiacoch budem dalsie preddavky odpocitavat az kym sa mi to nevynuluje? a potom ich /tie preddavky/ odpocitavat od dan. bonusu?
Myslím si to dobre alebo som uplne mimo?
Dakujem za radu:...
jankasm
26.04.07,08:28
ahojte, chcela by som sa opytať takúto vec, minulý rok nám vo firme vznikli preddavky na dan pre vsetkych zamestnancov 2256 korun.
Teraz v prehlade za prvy stvrtrok v jan. ani vo feb. neboli žiadne preddavky iba v marci 36 korun, a teraz mam problem /okrem toho jeden zamestnanec zacal od feb. poberat dan. bonus na dve deti/. Mám tých 36korun odpocitat od 2256 ako vrátené danové preplatkyz RZ za predchádzajúce zdan. obdobie? teda do 2 riadku a tym padom bude nulová odvodová povinnost.
A v dalších mesiacoch budem dalsie preddavky odpocitavat az kym sa mi to nevynuluje? a potom ich /tie preddavky/ odpocitavat od dan. bonusu?
Myslím si to dobre alebo som uplne mimo?
Dakujem za radu:...

Tých 2256,- sú preplatky, ktoré vznikli zamestnancom pri ročnom zúčtovaní dane za rok 2006? Ak nie, tak si naozaj trošku mimo. Toto mi ujasni a potom vysvetlím postup. ;)
gutan52
26.06.07,16:47
Takže drak.porada.sk (http://drak.porada.sk/)nám priniesol potešujúcu správu ,ktorú by som nazvala zjednodušene 3 v jednom.
Už nie tlačivo na vyžiadanie daňového bonusu ako sa píše v drak.porada.sk (http://drak.porada.sk/) dokonca ani oznámenie o zrážkovej dani podľa drak.porada.sk (http://drak.porada.sk/)nebudeme musieť vypisovať,ale zákonodarcovia nám to zjednodušili,že všetko vyplníme na jednom tlačive:Prehľad o zrazených......
dúfam,že som dobre čítala drak.porada.sk (http://drak.porada.sk/):)
Jozef ,Richard čo najviac takýchto správ na stránke drak.porada.sk (http://drak.porada.sk/)si prosíme.:)

Čo sa to dnes deje - z DÚ v BB mi došla výzva , aby som do 15 dní od doručenia tejto "Výzvy" podal Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch za 1Q2007 na platnom tlačive - a to: MF SR č. 012895/2007-72.
Prosím Vás, to je už asi iné TLAčIVO ako: MF SR 4404/2004-72.!?
Ako by som sa k požadovanému tlačivu dostal, aby som to vyplnil!
Ak vraj " Výzve" nevyhoviem, tak sa na moje prvé podanie bude hľadieť ako keby nebolo podané. Poradí mi niekto? Alebo budem musieť tam zájsť...

Pravdaže - vopred Poraďákovi za radu ďakujem !
Andyke
26.06.07,17:05
Tlačivo na tento rok nájdeš na portáli WWW.drsr.sk
Andyke
26.06.07,17:06
A samozrejme na daňovom úrade.
Mikolajova
10.07.07,08:28
Prosím Vás ak mi na riadku D vyšla suma bonusu 8000,- Sk, kedy a akým spôsobom môžem o daňový bonus vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa požiadať?
Paula
10.07.07,08:30
Prosím Vás ak mi na riadku D vyšla suma bonusu 8000,- Sk, kedy a akým spôsobom môžem o daňový bonus vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa požiadať?


Na tlačive - Prehľad je dole žiadosť o poukázanie sumy.
Mikolajova
10.07.07,08:32
No to som aj urobila a daňový úrad nejak nereaguje tak nie som si istá, či som postupovala správne.
Paula
10.07.07,08:35
No, keďže prípadné chyby v prehľadoch a hláseniach reklamujú zvyčajne rok - dva spätne, ktovie, kedy sa pozrú na prehľad aktuálny.
SERVIS
10.07.07,11:49
Prečo mi nejde vytlačiť vyplnené tlačivo z w.drsr? Vždy vyjde iba prázdne!
Ešte Vás chcem poprosiť ako vyplnim Prehľad v 6.mesiaci ak:
Preddavky 1707.-
Nedoplatok z roč. zúčt. 1064.-
Vypl. DB 540.-
Bonus sme doteraz nežiadali vrátiť, s tým, že si ho budeme odpočítavať a doteraz bez 6. mesiaca je bonus 2160.-. Ďakujem.
STRELEC
13.07.07,01:48
Mám jednu otázočku - čo s daňou uhradenou po termíne? Daň zrazená za mesiac marec bola odvedená správcovi dane po termíne na podanie Prehľadu a dokonca aj po termíne daňovom - uhradila sa v máji.
Uvádza sa v Prehľade v stĺpci máj? Alebo nikde?
Viete mi poradiť? Ďakujem.
STRELEC
13.07.07,02:32
[quote=STRELEC;497329]Mám jednu otázočku - čo s daňou uhradenou po termíne? Daň zrazená za mesiac marec bola odvedená správcovi dane po termíne na podanie Prehľadu a dokonca aj po termíne daňovom - uhradila sa v máji.
Uvádza sa v Prehľade v stĺpci máj? Alebo nikde?
Viete mi poradiť? Ďakujem.[
Olgica
13.07.07,03:42
Mám jednu otázočku - čo s daňou uhradenou po termíne? Daň zrazená za mesiac marec bola odvedená správcovi dane po termíne na podanie Prehľadu a dokonca aj po termíne daňovom - uhradila sa v máji.
Uvádza sa v Prehľade v stĺpci máj? Alebo nikde?
Viete mi poradiť? Ďakujem.
Daň uhradená v máji sa zapíše do stĺpca máj.
STRELEC
13.07.07,04:10
Ďakujem!!! Teda v máji vykážem marcovú aj aprílovú daň (ich súčet).
Olgica
13.07.07,04:12
Ďakujem!!! Teda v máji vykážem marcovú aj aprílovú daň (ich súčet).
Ano tak ako píšeš.
Paula
13.07.07,05:07
Mám jednu otázočku - čo s daňou uhradenou po termíne? Daň zrazená za mesiac marec bola odvedená správcovi dane po termíne na podanie Prehľadu a dokonca aj po termíne daňovom - uhradila sa v máji.
Uvádza sa v Prehľade v stĺpci máj? Alebo nikde?
Viete mi poradiť? Ďakujem.


Záleží na tom, kedy bola výplata/odmena vyplatená a teda daň zrazená (bez ohľadu na to, že bola za marec). V r.8 a 10 bude daň v tom mesiaci, (stĺpci) v ktorom došlo k výplate. V r. 11 sa uvedie dátum odvodu.
katkasabka
23.07.07,06:25
Prosím Vás o radu.
riadny prehľad za 4Q/06 som podala s tym, ze daň za 12/06 bola odvedená 31.1.2007. na zaklade vypisu z banky ale platba odisla 1.2.2007, tak mi na danovom povedali ze mam podat opravny prehlad s datumom pri 12 mesiaci 2006 - 1.2.2007. tak som ho podala.
v hlaseni som ale 12 mesiac nezapocitavala, nakolko som si myslela ze si to oni sparuju, ked mi povedali ze tam mam uviest 1.2.2007, takze suctovo hlasenie s prehladmi nesedi, a teraz mi poslali vyzvu na opravu hlasenie.
mne to ale vychadza skor tak, ze musim podat este raz opravny prehlad za 4Q/06 kde pri 12/06 nebudem mat nic odvedene a pri opravnom prehlade za 1Q/07 budem mat kde tu sumu preddavku za 12/06? v r. 1 spolu so sumou za 1/07? neviem ci rozmyslam spravne.
prosim o radu. dakujem
katkasabka
23.07.07,08:19
poprosim vas o reakciu.dakujem krasne
nikulik
23.07.07,09:18
Prosím Vás o radu.
riadny prehľad za 4Q/06 som podala s tym, ze daň za 12/06 bola odvedená 31.1.2007. na zaklade vypisu z banky ale platba odisla 1.2.2007, tak mi na danovom povedali ze mam podat opravny prehlad s datumom pri 12 mesiaci 2006 - 1.2.2007. tak som ho podala.
v hlaseni som ale 12 mesiac nezapocitavala, nakolko som si myslela ze si to oni sparuju, ked mi povedali ze tam mam uviest 1.2.2007, takze suctovo hlasenie s prehladmi nesedi, a teraz mi poslali vyzvu na opravu hlasenie.
mne to ale vychadza skor tak, ze musim podat este raz opravny prehlad za 4Q/06 kde pri 12/06 nebudem mat nic odvedene a pri opravnom prehlade za 1Q/07 budem mat kde tu sumu preddavku za 12/06? v r. 1 spolu so sumou za 1/07? neviem ci rozmyslam spravne.
prosim o radu. dakujem

Rada by som si pomohla, ale trošku som z toľkých údajov zmätená. Ide o to, že dan za 12.mesiac 2006 ste uhrádzali v januári ale platba cez banku presla az vo februári. Takže v 4.Q 2006 si mala mať odvedené 0,-.
Ide o to, že prehľady musia sedieť s hlásením a danovy urad ta bude dovtedy obhanať kym to nebudeš mať v poriadku. Proste u nich musi sedieť hlásenie za dany rok. Ak nesedí, malo by ti vyjst v hlásení nedoplatok alebo preplatok.
katkasabka
23.07.07,09:45
Ano, viem ze to musi sediet.
tak teda,
v hlaseni sa do riadku 0 uvadzali zúctovane a vyplatene prijmy za dané zdanovacie obdobie - teda r. 2006.
ale ja som 12/06 mala vyplatený az v 2/07, teda tam ten prijem nemal figurovat, teda aj v casti III, som zaskrtla v r. 5 mesiace 1-11.
teda ho nemam ani uvedeny v hlaseni za rok 2006 a preto mi nevysiel ten nedoplatok za rok 2006.

preto teda podam opravny prehlad za 4Q/06 s 0,- odvodom preddavku za 12/06 a nasledne uvediem tento odvod preddavku za 12/06 v prehlade za 1Q/07.
takto mi bude sediet hlasenie s prehladmi.
bude to tak spravne?
dufam ze sa z toho da vyjst.
vdaka velmi pekne
perta
23.07.07,09:58
ahojte poraďáci, práve robím prehľad a neviem si poraďiť. Za apríl by nám mali vrátiť 414,-Sk,v máji 401,-Sk a za jún vyšlo platiť danovému úradu 8475 a teraz neviem či mám tých 414 a 401 požiadať od daňového úradu alebo si ich mám odrátať z tej júnovej dane? a vôbec neviem ako sa to prenesie na prehľad
nikulik
23.07.07,10:47
Ano, viem ze to musi sediet.
tak teda,
v hlaseni sa do riadku 0 uvadzali zúctovane a vyplatene prijmy za dané zdanovacie obdobie - teda r. 2006.
ale ja som 12/06 mala vyplatený az v 2/07, teda tam ten prijem nemal figurovat, teda aj v casti III, som zaskrtla v r. 5 mesiace 1-11.
teda ho nemam ani uvedeny v hlaseni za rok 2006 a preto mi nevysiel ten nedoplatok za rok 2006.

preto teda podam opravny prehlad za 4Q/06 s 0,- odvodom preddavku za 12/06 a nasledne uvediem tento odvod preddavku za 12/06 v prehlade za 1Q/07.
takto mi bude sediet hlasenie s prehladmi.
bude to tak spravne?
dufam ze sa z toho da vyjst.
vdaka velmi pekne

S tym opravným hlásením suhlasím, musiš tomu zamestnancovi uviesť, že č.III, teda zaškrtnuť celý rok, aby ti vyšiel nedoplatok.
Ale s tym uvedením do 1.Q.2007 si nie som ista, pretoze aj mne vyšiel v r.2006 nedoplatok, ktorý som uhradila v marci 2007 ale do prehladu za 1.Q som to neuvadzala.
nikulik
23.07.07,10:50
ahojte poraďáci, práve robím prehľad a neviem si poraďiť. Za apríl by nám mali vrátiť 414,-Sk,v máji 401,-Sk a za jún vyšlo platiť danovému úradu 8475 a teraz neviem či mám tých 414 a 401 požiadať od daňového úradu alebo si ich mám odrátať z tej júnovej dane? a vôbec neviem ako sa to prenesie na prehľad

A tých 414 a 401 to už je po odpočítaní danového bonusu? A tých 8475,-to ti prečo vyšlo že mate uhradiť danov.uradu?
liba2
23.07.07,10:51
ahojte poraďáci, práve robím prehľad a neviem si poraďiť. Za apríl by nám mali vrátiť 414,-Sk,v máji 401,-Sk a za jún vyšlo platiť danovému úradu 8475 a teraz neviem či mám tých 414 a 401 požiadať od daňového úradu alebo si ich mám odrátať z tej júnovej dane? a vôbec neviem ako sa to prenesie na prehľad
Môžeš upresniť čo to je 414 a 401 Sk - z čoho to vzniklo že DU má vrátiť? potom sa dá zadanie riešiť...
katkasabka
23.07.07,10:56
hm, dakujem ti velmi pekne za rady Veronika.
chcela som sa vyhnut volaniu na DU ked mi tak "pekne"poradili, ale zavolam im nech to mam dobre:)
dakujem a pekny den.
perta
23.07.07,14:12
dan bola 126 a danový bonus 540 = 414
a další mesiac 139-540 = 401
a posledný mesiac bol 9015-540 = 8475
liba2
23.07.07,22:14
dan bola 126 a danový bonus 540 = 414
a další mesiac 139-540 = 401
a posledný mesiac bol 9015-540 = 8475
Riešenie už poznáš. Otázka bola zadaná v 2 témach. Odpovedal ti p.Mihál, je to správna odpoveď.
zuzana
26.07.07,09:22
Ak sme zamestnancom výplatu za 6/07 vyplatili až v 8/07 tak do r. Zúčtované a vypl.mzdy v Prehľade dám 0 a aj do preddavkov 0 a uvediem to všetko až v Prehľade za 3.Q???
Paula
26.07.07,09:37
Ak sme zamestnancom výplatu za 6/07 vyplatili až v 8/07 tak do r. Zúčtované a vypl.mzdy v Prehľade dám 0 a aj do preddavkov 0 a uvediem to všetko až v Prehľade za 3.Q???

Ak ide o preddavky dane, potom tieto patria do stĺpca za jún v r.1 , bez ohľadu na deň výplaty za tento mesiac.
zuzana
27.07.07,04:41
No už viem že tie výplaty sa do 31.7.2007 nevyplatia, a že sa vyplatia až 8/07.
ZuzanaP
27.07.07,04:44
V tvojom prípade zostane len r. 7 bez vypísania, veď daň ste zrazili, len ste ju neodviedli.
zuzana
27.07.07,08:09
Podľa mňa by malo byť všetko nula, lebo na r.1 Zrazenné preddavky to zn.,že mzda bola vyplatená, ale nebola tak 0Sk, aj daň.bonus nula, lebo tiež nebol vyplatený , takže nemali by tam byť nuly??

Ja som to aj podľa rôznych mzdových časopisov pochopila tak, že zrazené znamená vyplatené, ak to nebolo vyplatené tak to nebolo zrazené, alebo sa mýlim??
Olgica
27.07.07,09:00
Ak sme zamestnancom výplatu za 6/07 vyplatili až v 8/07 tak do r. Zúčtované a vypl.mzdy v Prehľade dám 0 a aj do preddavkov 0 a uvediem to všetko až v Prehľade za 3.Q???
Ak budú mzdy za 6/07 vyplatené až v 8/07 tak v r.1 by mal byť dátum najneskoršie zrazenej dane a to 31.07.2007. (lebo mzdy by mali byť vyplácané najneskôr do konca mesiaca násl.po mesiaci 6/07)
tanti
27.07.07,09:15
Chcela by som sa poradiť vypĺňam akurát toto tlačivo a nie som si istá či do prvého riadku "zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných a vyplatených miezd..." má byť zahrnutá aj daň vybratá zrážkou alebo len v riadku 8 a v prvom riadku bude vyčíslená suma bez zrážkovej dane.
Olgica
27.07.07,09:23
v r.1 len preddavky a v r.8 zrážková daň.
tanti
27.07.07,09:27
Ďakujem veľmi pekne takže to mám správne :)
zuzana
27.07.07,12:19
Takže p.Mihál mi poradil, že ak mzdy za 6/07 budú vyplatené až v 8/07 tak v Prehlade na r.1 bude 0Sk, lebo tam sú preddavky zo skutočne vypl.miezd.
*agatha*
28.08.07,14:40
ahojte,ja som sa dnes dozvedela,ze co sa tyka zrazkovej dane - moze si zamestnavatel vybrat kedy uvedie na prehlade zrazkovu dan.bud v tom mesiace,ked bola zrazena,ale v mesiaci ked bola odvodena.mne to olymp dava do toho mesiaca,v ktorom bola dan zrazena.
horalka46
13.09.07,13:42
No mna by zaujimalo,kto mi vie poradit s takym problemom,ked mam mzdu za 06/07 vystavenu ,no vyplatena je az v 08/07.Do ktoreho stvrtroku ju mam vlozit .Do 06 alebo do 08? Je tu hrozba nepodania "Prehladu..." za 2.Q 07 ak tam patri a teda pokuty 2000 Sk . A este mam ku tomu jednu perlicku,ze dan bola uhradena v 06/07,len cista mzda bola vyplatena neskoro-v 08/07.
Dakujem za rychlu pomoc!!!!!
Dufam,ze tu nestrvdnem na mesiac a dozviem sa to skor,ako je to spravne. DAKUJEEEEEEEEEMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!
evina
13.09.07,17:12
No mna by zaujimalo,kto mi vie poradit s takym problemom,ked mam mzdu za 06/07 vystavenu ,no vyplatena je az v 08/07.Do ktoreho stvrtroku ju mam vlozit .Do 06 alebo do 08? Je tu hrozba nepodania "Prehladu..." za 2.Q 07 ak tam patri a teda pokuty 2000 Sk . A este mam ku tomu jednu perlicku,ze dan bola uhradena v 06/07,len cista mzda bola vyplatena neskoro-v 08/07.
Dakujem za rychlu pomoc!!!!!
Dufam,ze tu nestrvdnem na mesiac a dozviem sa to skor,ako je to spravne. DAKUJEEEEEEEEEMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!

Napriek Tvojej poslednej vete, ktorá sa mi nezdá ani vtipná ani adekvátna sa Ti pokúsim odpovedať:

Prehľad je o zrazených a odvedených....pri výplate.
S prihliadnutím na to, že ste ste však odviedli preddavok v 6 mesiaci a hrubú mzdu máte v rekapitulácii tiež v 6 mesiaci ja by som to dala do 2. kvartálu...
Orsz
13.09.07,17:15
A pokuta 2000,-Sk za nepodanie prehľadu v stanovenej lehote, Ťa bohužiaľ neminie.
zico
16.09.07,15:57
Ešte jednu otázočku k prehľadu o preddavkoch: zamestnanci majú v pracovnej zmluve uvedený termím výplaty 20. v mesiaci. Mzdu im vyplácame zvyčajne skôr - prevodom na účet, ale nevyplácame ju v celej výške - ponížim to sumu, ktorý oni platia za stravné lístky. Potom to v posledný deň mesiaca účtovne doplním ako hotovostný doplatok mzdy a zároveň aj úhradu za lístky.
Beriem teda tento posledný deň ako deň výplaty a od tohto dňa do piatich dní som povinná uhradiť preddavky na d zo ZČ na DÚ?
Aj do prehľadu budem písať ako deň zrazenia preddavkov posledný deň mesiaca?

Ďakujem
liba2
17.09.07,02:41
Ešte jednu otázočku k prehľadu o preddavkoch: zamestnanci majú v pracovnej zmluve uvedený termím výplaty 20. v mesiaci. Mzdu im vyplácame zvyčajne skôr - prevodom na účet, ale nevyplácame ju v celej výške - ponížim to sumu, ktorý oni platia za stravné lístky. Potom to v posledný deň mesiaca účtovne doplním ako hotovostný doplatok mzdy a zároveň aj úhradu za lístky.
Beriem teda tento posledný deň ako deň výplaty a od tohto dňa do piatich dní som povinná uhradiť preddavky na d zo ZČ na DÚ?
Aj do prehľadu budem písať ako deň zrazenia preddavkov posledný deň mesiaca?

Ďakujem
Do prehľadu treba uviesť výplatný termín alebo dátum odvodu miezd bankou - vtedy boli vyplatené mzdy. To ostatné je len zúčtovanie pohľadávky voči zamestnancom.
mimotemy Ale prečo to zúčtovanie pohľadávky robíte tak ako to robíte - nechápem....:confused: .
Paula
17.09.07,03:55
Ale prečo to zúčtovanie pohľadávky robíte tak ako to robíte - nechápem....:confused: .


O tom som premýšľala už v noci a napadlo ma iba, že asi kvôli oddialeniu odvodov - deň "výmeny doplatku mzdy za kúpu SL" sa tam berie ako posledný deň vyplatenia miezd. Je to pritiahnuté za uši .
evina
17.09.07,06:01
O tom som premýšľala už v noci a napadlo ma iba, že asi kvôli oddialeniu odvodov - deň "výmeny doplatku mzdy za kúpu SL" sa tam berie ako posledný deň vyplatenia miezd. Je to pritiahnuté za uši .

Ovšem pre preddavky na daň takéto "oddialenie" nepomôže:
§35
3/ Preddavok na daň sa zrazí pri výplate alebo pri poukázaní, alebo pri pripísaní zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru bez ohľadu na to, za ktoré obdobie sa táto zdaniteľná mzda vypláca

6/ Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, odvedie preddavky na daň znížené o úhrn daňového bonusu podľa odseku 5 najneskôr do piatich dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru, ak správca dane na žiadosť zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, neurčí inak

podľa uvedených citácií zo zákona si dokonca myslím, ak poukážete mzdy zamestnancovi ešte pred 20. ste povinní od toho dňa do 5 dní poukázať preddavky. O.I. ak na konci mesiaca dopočitávate len SL, to znamená, že v tej prvej etape máte už spracované aj preddavky a odvody do poisťovní tak ich odvádzate v deň výplaty -poukázania.
Cecilia
25.09.07,05:13
Tlačivo Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň je podľa mňa nelogické:
do riadku 1 píšem dátum poslednej výplaty, napríklad za mesiac máj je výplata 14.6.2007 - tento dátum patrí do stlpca za máj

ale

do riadku 8 - pri zrážkovej daní píšem tento dátum 14.6.2007 do stlpca za mesiac jún.

Dobre to chápem? Lebo už som 2x opravila Prehľad a vždy zle. Ďakujem
Paula
25.09.07,05:16
Tlačivo Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň je podľa mňa nelogické:
do riadku 1 píšem dátum poslednej výplaty, napríklad za mesiac máj je výplata 14.6.2007 - tento dátum patrí do stlpca za máj

ale

do riadku 8 - pri zrážkovej daní píšem tento dátum 14.6.2007 do stlpca za mesiac jún.

Dobre to chápem? Lebo už som 2x opravila Prehľad a vždy zle. Ďakujem


Dobre to chápeš.
korduľa
05.10.07,09:01
mozno hlupa otazka, ale pokial vo firme nie je ziadny zamestnanec, len konatel na zaklade mandatnej zmluvy, treba posielat prehlad na DU? pretoze na jednom mi povedali tak a na druhom inak. ja by som poslala, kedze ma odmenu, z ktorej sa zraza 19% - to je vlastne zrazkova dan, takze by sa to malo poslat nie?
evina
05.10.07,09:22
mozno hlupa otazka, ale pokial vo firme nie je ziadny zamestnanec, len konatel na zaklade mandatnej zmluvy, treba posielat prehlad na DU? pretoze na jednom mi povedali tak a na druhom inak. ja by som poslala, kedze ma odmenu, z ktorej sa zraza 19% - to je vlastne zrazkova dan, takze by sa to malo poslat nie?

Podľa mňa áno. Z hľadiska zákona o dani z príjmu ide u takéhoto vzťahu o príjmy zo závislej činnosti podľa §5:


§ 5 Príjmy zo závislej činnosti
1/ Príjmami zo závislej činnosti sú a) príjmy zo súčasného alebo z predchádzajúceho pracovnoprávneho vzťahu, služobného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru alebo členského pomeru, alebo z obdobného vzťahu, v ktorom je daňovník pri výkone práce pre platiteľa príjmu povinný dodržiavať pokyny alebo príkazy platiteľa príjmu, ako aj príjmy za prácu žiakov a študentov v rámci praktického vyučovania a príjmy plynúce doktorandom z doktorandského štúdia,

a nadväzne §5 písmeno b:

b) príjmy za prácu likvidátorov, prokuristov, nútených správcov, členov družstiev, spoločníkov a konateľov spoločností s ručením obmedzeným a komanditistov komanditných spoločností, a to aj keď nie sú povinní pri výkone práce pre družstvo alebo pre spoločnosť dodržiavať príkazy inej osoby,
korduľa
05.10.07,10:14
dakujem tiez som to brala podla tohto §, len ma zmiatla slecna /prizvukovala mi to/ na DU
straposko
09.10.07,06:36
ahojte, vedel by mi niekto poradit co s tymto...? Mam dovp a vacsinou mal mzdu nad 5000,-Sk a tak som to v prehlade vzdy dala do kolonky preddavkov.Aj program mi to tak urobil. A minuly mesiac mal mzdu 4000,-Sk. Program mi to urobil ako zrazkovu dan...Moze to tak byt, aby mal raz preddavkovu a raz zrazkovu dan ten isty zamestnanec?
lenkak
09.10.07,06:57
- môže.
seda
26.10.07,11:36
Dobrý deň, chcem poprosiť o kontrolu:
zrážková daň, zrazená a odvedená 15.8.07 v prehľade 3.Q/07 stl.8,r.8
zrážková dań, zrazená a odvedená 15.10.07 v prehľade 4.Q/07 stl.10,r.8
Mám to správne, rozumiem tomu dobre? Ďakujem
katkaj
26.10.07,12:19
Dobrý deň, chcem poprosiť o kontrolu:
zrážková daň, zrazená a odvedená 15.8.07 v prehľade 3.Q/07 stl.8,r.8
zrážková dań, zrazená a odvedená 15.10.07 v prehľade 4.Q/07 stl.10,r.8
Mám to správne, rozumiem tomu dobre? Ďakujem

Áno zrážková daň sa uvádza v mesiaci kedy bola zrazená a nie za mesiac
seda
25.01.08,06:56
Dobrý deň, opäť si chcem overiť, vypisujem prehľad na stránke drsr a v r.8, stl.12, mám vybranú zrážkovú daň 12.12.2007 a vyhadzujeme mi chybu v roku 2007. Predpokladám, že je to u nich malý nedostatok.
Tweety
25.01.08,07:03
Dobrý deň, opäť si chcem overiť, vypisujem prehľad na stránke drsr a v r.8, stl.12, mám vybranú zrážkovú daň 12.12.2007 a vyhadzujeme mi chybu v roku 2007. Predpokladám, že je to u nich malý nedostatok.
Ak bola zrazená v decembrovej výplate- v januári, do stl. 12 ju dáš až v januári- teda v prehľade za 1.Q.2008. Ak je to ZD za 11. tak je v stlpci 12. riadku 8 dobre.
seda
25.01.08,07:36
Ďakujem za odpoveď, je to zrážková daň za mzdu 11/07, vyplatenú 12/07.
cloe
25.01.08,07:39
Ďakujem za odpoveď, je to zrážková daň za mzdu 11/07, vyplatenú 12/07.

Tak má byť v stĺpci 12/07.
tinka111
25.01.08,09:37
Prosim Vas ked sme omylom odviedli na dani v decembri za november viac ako bola povinnost. Mozeme si o tento rozdiel nasledne znizit niektoru dalsiu uhradu, bez nejakeho pisomneho oboznamenia danoveho uradu?
Dakujem moc!
tinka111
25.01.08,09:53
Neviete niekto poradit?
evina
25.01.08,10:09
Prosim Vas ked sme omylom odviedli na dani v decembri za november viac ako bola povinnost. Mozeme si o tento rozdiel nasledne znizit niektoru dalsiu uhradu, bez nejakeho pisomneho oboznamenia danoveho uradu?
Dakujem moc!

Ja myslím, že v tomto prípade áno
fizzy
28.01.08,11:52
Prosim Vas,
mam jedneho dohodara na prac. cinnost. Pracuje u nas od decembra. Dan je vyberana zrazkou podla §43. V stvrtrocnom prehlade za 4.stvrtrok nebudem tuto zrazku vobec udavat? Pocul som taku vec ze sa to ma pisat az v prehlade 1/4 2008. Vie mi niekto pomoct?
Tweety
28.01.08,11:53
Prosim Vas,
mam jedneho dohodara na prac. cinnost. Pracuje u nas od decembra. Dan je vyberana zrazkou podla §43. V stvrtrocnom prehlade za 4.stvrtrok nebudem tuto zrazku vobec udavat? Pocul som taku vec ze sa to ma pisat az v prehlade 1/4 2008. Vie mi niekto pomoct?
Áno, bude uvedená až v prehľade za 1. kvartál.
evina
28.01.08,11:55
Prosim Vas,
mam jedneho dohodara na prac. cinnost. Pracuje u nas od decembra. Dan je vyberana zrazkou podla §43. V stvrtrocnom prehlade za 4.stvrtrok nebudem tuto zrazku vobec udavat? Pocul som taku vec ze sa to ma pisat az v prehlade 1/4 2008. Vie mi niekto pomoct?

Zrážkovú daň uvedieš vtedy , keď naozaj vyplácaš - teda za december zrážaš pravdepodobne v januári /v decembrovej výplate/ - v prehľade uvádzaš za január.
fizzy
29.01.08,06:47
OK, takze v prehlade za 4.Q zrazky dohodara vobec neuvadzam. Az v 1.Q 2008.
Troska ma zmiatlo v 8.riadku prehladu slovicko "v mesiaci".
Tweety
29.01.08,06:48
OK, takze v prehlade za 4.Q zrazky dohodara vobec neuvadzam. Az v 1.Q 2008.
Troska ma zmiatlo v 8.riadku prehladu slovicko "v mesiaci".
V mesiaci znamená v mesiaci zaplatenia.:)
Zuzka2510
30.01.08,07:48
Prajem Vám všetkým príjemný deň. Chcem sa spýtať robím práve prehľad a evidujem na DÚ preplatok z RZ dane vo výške 9430,- Sk ale je to prepl. za rok 2005. Môžem si nejako v prehľade za rok 2007 ponížíť o tento prepl. daň alebo ai mám podať žiadosť o vrátenie preplatku? A ak áno do akého riadku to mám zapísať?Ďakujem pekne
Anja111
30.01.08,08:03
Prajem Vám všetkým príjemný deň. Chcem sa spýtať robím práve prehľad a evidujem na DÚ preplatok z RZ dane vo výške 9430,- Sk ale je to prepl. za rok 2005. Môžem si nejako v prehľade za rok 2007 ponížíť o tento prepl. daň alebo ai mám podať žiadosť o vrátenie preplatku? A ak áno do akého riadku to mám zapísať?Ďakujem pekne
Napíš žiadosť o vrátenie preplatku...
evina
30.01.08,17:55
POZOR zajtra posledný deň na podanie Prehľadu za IV.Q.2007.

Za III, Q. to nikto nenapísal :D a ja som podala všetky o jeden deň neskôr, lebo som myslela neviem na čo :mee:
sobubo
07.02.08,07:37
Zdravím.
Mám problémik s prehľadom za 4Q/2007. V stĺpci 12 (mesiac december) mi program MRP vyhodil zaujímave čísla: riadok A je suma 1110,- a riadok B je 1130,-SK. Volali mi z daňového úradu, že v riadku B nemôže byť vyššia suma ako v riadku A. Viete mi povedať čo sa načíta do riadku B? Má to byť súčet r.5 a r.9 stĺpca 12 alebo r.5 stĺpca 11 a r.9 stĺpca 12?

Vďaka.