topper1
29.09.15,09:13
Zistili sme, že rodinný dom nie je zapísaný na liste vlastníctva ako stavba. Kolaudovaný bol v r. 1994. Podávame žiadosť o zápis stavby do katastra. Našli sme porealizačné zameranie - geometrický plán z roku 1989. Pôvodný stav nehnuteľnosti - čisla parciel, rozmery, žiadne nové prístavbym sa nezmenili. Pre stavbu ale nebola geometrickým plánom určená nová samostatná parcela. Na pláne sú len rozmery domu - vraj sa to vtedy takto robilo. Môžeme použiť tento geometrický plán pre zápis stavby? Na katastri nám to osobne nechceli / nevedeli povedať. Vraj treba podať žiadosť o zápis a až potom o tom pracovník rozhodne. Tak neviem či čakať 60 dní na vyjadrenie, že geom. plán nie je dobrý, alebo dať vypracovať nový? Nemáte s tým skúsenosti?
Chobot
29.09.15,07:45
Je ten geometrický plán úradne overený?
topper1
29.09.15,08:37
ano, je overeny ...teda ma pečiatky úradu pre geodeziu a kartografiu
Chobot
29.09.15,08:56
Poplatok za vklad je 66 EUR. Vypracovanie nového GP by ťa vyšlo na cca 230 EUR.

Ja by som asi riskol ten vklad. Ak ti to zamietnu, tak prídeš o 66 EUR. Je možné, že zápis len pozastavia, potom o poplatok neprídeš.

Ak si ale dáš zbytočne vypracovať nový GP (a nakoniec by zobrali aj ten starý), tak zbytočne vyhodíš 230 EUR. A je lepšie vyhodiť 66 EUR než 230 EUR.

Zajtra idem k jednému geodetovi pre jeden GP, ak mi pošleš kópiu toho tvojho, môžem sa spýtať, či ten tvoj je platný a či ho zoberie kataster. Možno to bude vedieť.

Ak chceš, pošli mi ho na chrobak7(zavinač)post.sk.
topper1
29.09.15,09:11
Vďaka za pomoc. Za vklad by som nemal platiť nič...zápis stavby je podľa mňa záznam a za ten sa neplatí ako za vklad ale čaká sa 60 dní a to je pre mňa dosť veľa, ak by to malo byť neúspešné. U geodeta som s tým bol, povedal, že dnes sa to už tak síce nerobí ale plán je na tu dobu v poriadku, ale to či ho zapíšu alebo nie musí povedať kataster. Tiež som za to, že to skúsim poslať s týmto plánom a uvidíme. Ak sa mi podarí plán niekde zoskenovať, tak ti ho pošlem a vopred ďakujem.
Chobot
29.09.15,09:20
TAk keď sa za záznam neplatí, tak nie je o čom. Na čo zbytočne platiť cez 200 EUR, ak by si nemusel. Tých 60 dní ubehne....