samkolucka
29.09.15,11:59
Dobry den,prosila by som Vas o radu.Som kratko rozvedena a v tejto novej zivotnej situacii po prvykrat na OCR.Problem nastava ,ze manzel ma mat deti tento vikend a ja netusim ci mu ich mam dat alebo nie,aby som neporusila najaky zakon,kedze OCR je vystavena na mna a ja mam zabezpecit zdravotnu starostlivost detom.Dakujem za kazdu radu.
veronikasad
29.09.15,10:23
Aj v závislosti od veku detí a dgn. - deti by sa mali cez víkend doliečiť u teba. Otcovi ponúkni náhradný termín, ak máte dobré vzťahy, nemal by s tým byť problém ...
Tweety
29.09.15,10:24
Je to nemocenská dávka pri osobnej starostlivosti , dieťa nedávaj preč z domácnosti.

Nemocenská dávka poskytovaná z dôvodu osobného a celodenného ošetrovania chorého dieťaťa, chorého manžela, chorej manželky, chorého rodiča alebo chorého rodiča manžela (manželky) alebo z dôvodu osobnej a celodennej starostlivosti o zdravé dieťa do desiatich rokov veku.

Mohlo by to byť kvalifikované ako porušenie zákonných podmienok.
lujza.j
29.09.15,10:32
Nedavala som biovi decko ked som bola na očr......
samkolucka
29.09.15,10:39
Dakujem Vam. Deti su este male a nemyslim si ,ze by starostlivost o deti zvladol.
veronikasad
29.09.15,10:41
Dakujem Vam. Deti su este male a nemyslim si ,ze by starostlivost o deti zvladol.
Nie je čo riešiť. Oznám mu vopred , že od ... sú choré a navrhni náhradný termín ...
lujza.j
29.09.15,10:44
Alebo..ak budu fit...sa ozves....a potom sa dohodnete