smoliarnička
29.09.15,19:50
Zdravím, máme s priatelom menší problém a tým je jeho matka. Neustále nám robí problémy a stará sa nám do života. Ja si s prepáčením nemožem ani spodné prádlo vymeniť bez toho aby mi nevtrhla do spálne. Nakoľko je rodinny dom v ktrom žijeme priatelou rozhodol sa jej zrušiť trvalý pobyt. Lenže ona vraví že to musí byt aj sudne že nestači mat zrusený trvalý pobyt v obci. A domáha sa aj toho aby jej nasiel bývanie. prosím o pomoc..ako to vlastne je ??
Tweety
29.09.15,17:53
A prečo až tak radikálne? Ved sa mohol s mamou rozumne porozprávať
TP je len evidencia. Ak je RD jeho majetkom, môže rozhodnúť o tom, kto tam bude alebo nebude bývať. A podruhé,mama je len jedna ale priateľka ?
buchač
29.09.15,17:56
Nie si sama.

Čítaj...;)
http://www.porada.sk/t109571-moja-svokra.html
-------------------------------------------------
Okrem iného, žiadaš nejaké rady, no nedala si náležité informácie.
Čí je dom...tak znie hlavná otázka ?
Tweety
29.09.15,17:58
Ved napísala, čí je.
smoliarnička
29.09.15,18:02
dom je priateľou
buchač
29.09.15,18:06
Ved napísala.
Tie kliky haky nepovažujem za info.
Ale poďme ďalej.

Dom môže byť jeho.
Ale čo ak je vecné bremeno na dom, na matku ?

Problémy sa dajú riešiť aj inak...pečiatka na trvalý pobyt ich aj tak nevyrieši.
smoliarnička
29.09.15,18:07
No lenže mama ktorá mu vyčíta to že mu pienky menila že ho kojila..a podla jej slov ho neporodila ale "vysrala"..Robila nám okno cez vianocne sviatky minulú zimu a 3 dni sme mrzli. lebo sme nemali kde okno kupit..Sňou sa normálne porozprávať nedá kedže ma nenávidí a nevie sa zmieriť s tým že jej syn si našiel priatelku ktoru si aj doviedol do vlastneho domu.
Tweety
29.09.15,18:07
čítal si môj príspevok?
ivka70
29.09.15,18:08
priateľoV
Tweety
29.09.15,18:09
Ona mu ten dom darovala alebo ako to je? Možno má v nom právo dožitia, potom ju vyhodiť len tak nemôže.
smoliarnička
29.09.15,18:10
matka tam nemá žiadne právo nakoľko mu otec umrel a t ten istý rok aj babka ..a priamy potomok otca je on..takže Ona nedostala nic..
Tweety
29.09.15,18:12
Čiže on dom zdedil,tak?
buchač
29.09.15,18:17
smoliarnička (Dnes 21:10) matka tam nemá žiadne právo nakoľko mu otec umrel a t ten istý rok aj babka ..a priamy potomok otca je on..takže Ona nedostala nic..
===========================

Dievča, veď neblázni.
Ujasni si dojmy a pojmy.
Len taká poznámka vzhľadom k doterajším informáciám.

Ak umrel otec - manžel, tak dedil nie iba syn, ale aj matka-manželka.

Ono to nie je len také jednoduché vydrbať niekoho z vlastného domu.
Tweety
29.09.15,18:22
Otec to asi zdedil a po nom jeho syn.
buchač
29.09.15,18:27
Tweety (Dnes 21:22) Otec to asi zdedil a po nom jeho syn.
=====================
Vidíš ???

To sú to TIE ASI otázky-zadania...povedal by som, že ASI na dve veci.
arizona
29.09.15,18:36
Maminka, nemaminka...z hrusky dolu!!!

Trvaly pobyt moze majitel domu kedykovek,aj bez sudu, staci zajst na mestsky urad a vyplnit tlacivo.
Nahradne ubytovanie ste nie povinny jej najst. Mozete jej sice pomoct najst nejaky podnajom,alebo domov dochodcov,ale nie ste povinny platit. Ma snad nejaky dochodok...a kazdy sa moze zakryvat takou perinou,na aku ma...

Ale toto je uz posledne riesenie. V prvom rade by si mal s nou syn sadnut,pohovorit a urcit jasne pravidla. Je to jeho dom, jeho zivot, matka si musi uvedomit, ze mu nemoze nicit zivot a zasahovat do sukromia. Vyhradte jej priestor,kde bude mat aj ona sukromie a trvajte na tom, ze zasahovat do vasho sukromia nesmie.
Ak to nebude akceptovat,pristupte k tej radikalnejsej alternative.