ibo81
29.09.15,21:19
Dobrý deň, rád by spm sa opýtal, či tu má niekto skúsenosť s riešením krátkozrakosti implantáciou fakickej šošovky. Zatiaľ nachádzam info iba na webovkách očných kliník, kde sa spomínaju iba výhody, ale zaujímali by ma reálne prípady
Ďakujem.
ladynika
30.09.15,11:06
Ahoj, vlastnu skusenost nemam, mam vymenenu sosovku za novu, pri operacii katarakty. Ale predpokladam ze pri tomto type operacie je podmienka ustaleny pocet dioptrii. A kedze oko sa stale vyvija a meni a dioptrie mozu casom pribudnut alebo sa prida dalekozrakost (v pripade kratkozrakosti) ako to budu riesit potom? Po kazde budu reoperovat oko? To iste plati ak by si dostal sivy zakal...Nebola by vhodnejsia refrakcna vymena sosovky? http://www.neovizia.sk/vnutroocne-operacie/vnutroocne-sosovky-refrakcna-vymena-sosovky-cle-rle/
ibo81
30.09.15,18:00
Refrakčná výmena je dosť radikálne riešenie. Práve tá fakická je ľahko vymeniteľná (teda aspoň tak sa uvádza)... a prakticky funguje spolu s biologickou. Laserovku som už úplne zavrhol, nepozdáva sa mi, je to nenávratný zásah na rozdiel implantácií
ladynika
30.09.15,18:32
V com je ten zakrok lahsi-jednoduchsi? :-) ved vzdy ide o rez v oku a odstranenie bud fakickej alebo umelej sosovky, nie? A ak sa bude oko menit, budu ti fakicku stale vymienat? A co ak sa tkanivo casom zjazvi, zhrubne, co potom? Ak ti daju umelu sosovku, uz sa dioptrie nezmenia, ani zakal nedostanes, cize by to malo byt natrvalo...zivotnost fakickej zavisi od toho, ako sa ti bude oko menit a vyvijat. A caste vymeny, nielen ze poskodzuju citlive ocne tkaniva, ale myslim ze to ani nie je lacna zalezitost....Ale v konecnom dosledku, je to tvoj zrak, takze nech sa uz rozhodnes akokolvek, drzim palce !
ibo81
01.10.15,07:28
Odstranenie fakickej sosovky? Ta sa predsa neodstranuje ak tomu spravne chapem. Fakicka sosovka sa v oku normalne nenachadza. Po implantacii je to v oku prakticky uplne novy element, ktory sa dava pod biologicku sosovku a podla informacii z klinik je uz dozivotna, pokial sa dioptrie uz nemenia, co je vacsina pripadov po cca 18.-20. roku zivota... Ak sa zmenia, vymeni sa jednoducho aj fakicka sosovka