Benko
30.09.15,11:04
Mám klienta, ktorému musím každý mesiac podávať DP k DPH, lebo je taký roztržitý. Za august dokonca 2x dodatočné. Mám z toho dosť nepríjemný pocit, nevadí mi ani tak robota navyše, a dokonca to nie je ani z mojej viny. Napriek tomu mi to vadí. Máte podobnú skúsenosť? Alebo je dodatočné daňové zavedené do zákona práve kvôli takýmto roztržitým?

Príklad obvyklý:
Mne odovzdá vydané faktúry, všetko spracujem a keď o mesiac začnú nabiehať úhrady, sumy nepasujú, lebo on medzitým prerobil faktúru.
Mila123
30.09.15,09:06
prečo stále podávate? uveď príklad...
u nás sa výnimočne podávajú DDP , iba v prípade, že neprizná príjem......
fortunka
30.09.15,09:09
No ja podavam dost casto, ale iba kvoli KV, v 99% ide o chybu v IC DPH a podobné. DPHcku opravujem ked mi neoznacia spravne dobropis, ale aj vtedy ked mi pride po termine/ alebo zabudnu mi posunut/ nejaka zahranicna faktura co v tom mesiaci mala byt ;)
kn-alka
30.09.15,09:13
to ti nedodá všetky príjmy? lebo kvôli výdajom - nároku na DPH sa dodatočné podávať nemusí.

DPH sa môže uplatniť do konca kalendárneho roku.
Benko
30.09.15,09:20
Vydá faktúru a potom mu odberateľ volá, že niečo nie je OK, tak ju opraví, tú pôvodnú, s tým istým číslom a pošle odberateľovi. Ale mne ju nedá, preto ja urobím DP na pôvodné faktúry. Výdaje ma netrápia.
kn-alka
30.09.15,09:22
Má vystaviť dobropis alebo ťarchopis a nie stále dookola opravovať faktúry
lacotinka
30.09.15,16:47
A ktovie, či je aj zákonné opravovať vystavenú fa