rene
28.10.04,08:42
Pekný deň Vám všetkým !

Chcela by som sa opýtať :
Pracovníčka je na PN od 1.9.2004 ešte stále.
Aké podklady treba pre Sociálnu poisťovňu odovzdať, aby jej po 10-tom dni PN uznali PN a začali vyplácať poistné?
Ja som tam zaniesla jeden diel Potvrdenia o dočasnej PN.
Teraz mi pani dala ďalšie Potvrdenie o trvaní dočasnej PN.

Vďaka!
vladan
28.10.04,06:59
rene, pozri tu:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=2632

toto, čo ti pani doniesla o trvaní dočasnej PN vydáva doktor pacientovi ak sa PN prehupne z mesiaca na mesiac a ešte nie je ukončená. To dávaš na známosť Sociálke, že zamestnanec je ešte stále práceneschopný (aj keď sa už síce jeden mesiac skončil, ale PN pokračuje ďalej). Po ukončení PN ti zamestnanec donesie potvrdenie o ukončení a aj toto pošleš na Sociálku.
Pekný deň
NADEJKA
28.10.04,07:01
Dobrý deň,
treba na sociálnu poisťovň u zaniesť aj Potvrdenie o príjme za rok 2003,ak celý pracovala, alebo za posledné mesiace.Na PN, ktorú si zaniesla,musí byť vypísané akým priemerom si koľko dní platila,koľko vyplatila a s dátumami.
Mali by potom automaticky pokračovať a pani by mala dostávať peniaze priamo zo sociálnej poisťovne.Nezabudni aby bol na sociálnej poisťovni vždy lístok od lekárky k poslednému dňu v mesiaci,že pokračuje v PN.
rene
28.10.04,07:03
ďakujem, ďakujem a ešte raz ďakujem, už som v obraze.
Čo by som robila, keby ste tu všetci neboli ?
Pošlem Vám aj ja megalentilky, ale kam?
vladan
28.10.04,07:04
ďakujem, ďakujem a ešte raz ďakujem, už som v obraze.
Čo by som robila, keby ste tu všetci neboli ?
Pošlem Vám aj ja megalentilky, ale kam?
... do Košíc, do Košíc:D
Lucy
28.10.04,07:23
Dobrý deň,
treba na sociálnu poisťovň u zaniesť aj Potvrdenie o príjme za rok 2003,ak celý pracovala, alebo za posledné mesiace.Na PN, ktorú si zaniesla,musí byť vypísané akým priemerom si koľko dní platila,koľko vyplatila a s dátumami.
Mali by potom automaticky pokračovať a pani by mala dostávať peniaze priamo zo sociálnej poisťovne.Nezabudni aby bol na sociálnej poisťovni vždy lístok od lekárky k poslednému dňu v mesiaci,že pokračuje v PN.
Nadejka, ja som niesla na Sociálku časťII, žiadosť o nemocenské, ale nevypisovala som tam, akým priemerom som platila prvých desať dní. Odniesla som len časť II.žiadosť o nemoceské a potvrdenie o príjme za rok 2003. Na žiadosti je len uvedené obdobie od kedy do kedy ma zamestnanec nárok na náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti. Nič iné už po mne nechceli. Hmm?
NADEJKA
28.10.04,08:17
Zrejme každá poisťovňa chce dačo iné, toto je Zvolen.
Lucy
28.10.04,08:21
Aha, no vidiš. Ja som bola v Košiciach. Zhodou okolností som mala dve maródky a každú som niesla k inej pracovníčke.Ani jedne to po mne nechcela. iba to čo som napísala. Teda tu žiadosť o nemocenské a Potvrdenie o príjme za rok 2003. A ešte som mala ostatný úraz, tak mi povedala, že treba to tlačivo Hlásenie o úraze. (pracovník nebol v práci, tak mi to nemal kedy vypísať). Ale iné nič. :-)
Mila
28.10.04,10:44
Vladan, ešte k tomu odovzdaniu ukončenia PN.Neviem ako u vás ale tu v BA už vyžadujú aby ukončenie OSOBNE nahlásil zamestnanec, ktorý tú PN poberal.Tak ich tam posielam aj s kópiou, na ktorú mu potvrdia prevzatie originálu.Je to náročné vzhľadom na úradné hodiny SP, ale nepomôžeme si.
Neviem ostatní s tým nemajú takúto skúsenosť?
Dadena
28.10.04,11:00
Sociálna poisťovňa aj keď sídli v inom meste by nemala vyžadovať iné dokumenty, nakoľko platí len jeden zákon. Ak je Váš zamestnanec práceneschopný dlhšie ako 10 dní tak: zasielate SP z PN časť II. Žiadosť o nemocenské (ak mal úraz, tak sa zaštne o úrazový príplatok), časť II.A ostáva u zamestnávateľa. Ďalej zasielate vyplnené "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku", ktoré Vám pripájam k odpovedi. Ďalej Vás upozorňujem, že o ukončení dočasnej pracovnej neschopnosti je od 01. 08. 2004 (ak trvala viac ako 10 dní) povinný SP informovať, resp. zaslať ukončenie PN do troch dní zamestnanec IV. diel potvrdenia (čiže poistenec, poberateľ). Samozrejme jeden diel (resp. fotokópiu) zamestnávateľovi a to dokonca pod hrozbou uloženia pokuty až do výšky 500 000,- Sk. Ja som to urobila tak, že som napísala jedno oznámenie a na prezenčnej listine nechala všetkým zamestnancom podpísať, že o uvedenom boli informovaní (viď prílohu).
vladan
28.10.04,11:13
Vladan, ešte k tomu odovzdaniu ukončenia PN.Neviem ako u vás ale tu v BA už vyžadujú aby ukončenie OSOBNE nahlásil zamestnanec, ktorý tú PN poberal.Tak ich tam posielam aj s kópiou, na ktorú mu potvrdia prevzatie originálu.Je to náročné vzhľadom na úradné hodiny SP, ale nepomôžeme si.
Neviem ostatní s tým nemajú takúto skúsenosť?
... no neviem, či by ma moji zamestnanci nezjedli, keďže sídlo firmy je v Košiciach a všetkých zamestnancov mám v Trebišove. Žeby sadli na autobus a terigali sa do Košíc hodinu, len kvôli tomu, že si to niekto vymyslí, že ukončenie PN, treba osobne nahlásiť a odovzdať o tom potvrdenie.
Apropo, v Košiciach funguje SP najdlhšie v pondelok tuším do 17.00 a v Trebišove máme pracovnú dobu do 16.00, takže co teď, hm?
Podľa zákona má ísť o "doručenie", nie je špecifikované aké (ale určite osobné nie!), a tuším tam je spomenuté, že doručenie má urobiť zamestnanec, resp. zamestnávateľ (ale to sa na 100% nehádam).
Pekný deň
petra:-)
16.04.05,05:08
Zdá sa mi, že som na niektorom školení začula, že už nie je taká povinnosť.
V § 231 zákona o SP bod.1. písm. e je napísané, že zamestnávatľ odsúpi tlačivo PN ak trvala PN dlhšie ako 10 dní, do 3 dní po 10 dni trvanie PN. O "lístku na peniaze" so tiež nikde nič nenašla.
rene
16.04.05,05:12
Myslím, že už odnesie do SP len ukončenie PN, dovtedy by mala mať s papiermi pokoj.
ALDA
16.04.05,06:34
Dobrý večer!

Zamestnankyňa je dlhodobo PN. Po 10-tom dni, jej samozrejme náhradu mzdy vypláca poisťovňa. Je zamestnankyňa povinná zasielať do Sociálnej poisťovne ku koncu každého mesiaca tzv. "lístok na peniaze", ktorý vystaví ošetrujúci lekár? Veď hlásenie o PN na SP majú. Študovala som podmienky nároku na vyplatenie, tie sú splnené, ale túto konkrétnu vec som tam nenašla. Niečo som prehliadla v tom šialenom zákone? :(


?

Že je ten zákon šialený-výstižné a nie len ten!
Účtujem lekárku a to by si mala vidieť tie problémy!Je SRO.Musíš dodržiavať zákon o zdrav.poistení/platby lekárom/,vôbec sa nezhoduje s daňovým a pod. Ak by niekto mal ten istý problém ako ja prihláste sa!