bebikamt
30.09.15,20:41
jedna sa o to ze majiteľka mi dala výpoveď a plynie mi 2 mesacna výpovedná ze koli nadbytočnosti,ale dnes som nasla inzerát ze prima.NENI to proti zákonne.A ešte sa chcem opýtat ci musím ist v sobotu do prace keď som vo výpovednej.DAKUJEM
Tweety
30.09.15,18:44
Aj počas VD musíš pracovať, tvoj PP ešte trvá.
Haficek
30.09.15,18:48
Výpovedná doba začína plynúť 1. deň nasledujúceho mesiaca po mesiaci, v ktorom bola výpoveď podaná.

V praxi to vyzerá takto: Zamestnávateľ Ti dal výpoveď napr. 20.09.2015 s 2 mesačnou výpovednou lehotou, takže začína plynúť 01.10.2015 a skončí 30.11.2015.

Počas výpovednej lehoty chodíš normálne do práce, je to ochrana zamestnávateľa a aj zamestnanca. Zamestnanec, že nebude 2 mesiace bez príjmu a zamestnávateľ, že si za teba nájde náhradu.

Vydýchnuť si od tej práce teda môžeš až po 2 mesiacoch. Dovtedy musíš chodiť tam, kde si, jedine, ak by sa chcel zamestnávateľ dohodnúť na ukončení pracovného pomeru dohodou.
avalik
30.09.15,18:57
§ 61
Výpoveď

(1) Výpoveďou môže skončiť pracovný pomer zamestnávateľ aj zamestnanec. Výpoveď musí byť písomná a doručená, inak je neplatná.

(2) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov ustanovených v tomto zákone. Dôvod výpovede sa musí vo výpovedi skutkovo vymedziť tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, inak je výpoveď neplatná. Dôvod výpovede nemožno dodatočne meniť.

(3) Ak zamestnávateľ dal zamestnancovi výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. b), nesmie počas dvoch mesiacov znovu utvoriť zrušené pracovné miesto a prijať po skončení pracovného pomeru na toto pracovné miesto iného zamestnanca.

§ 63
Výpoveď daná zamestnávateľom

(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak

b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia alebo o znížení stavu zamestnancov s cieľom zabezpečiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách a zamestnávateľ, ktorý je agentúrou dočasného zamestnávania, aj ak sa zamestnanec stane nadbytočným vzhľadom na skončenie dočasného pridelenia podľa § 58 pred uplynutím doby, na ktorú bol dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu,


Máš vo výpovedi uvedený § 63 ods. 1 písm. b)?
Z inzerátu vyplýva úplne rovnaká pracovná náplň ako máš ty?
bebikamt
30.09.15,19:11
ANO PRESNE TAK AJ 63 ods. 1 písm. b AJ miesto je to iste.....jednoducho sa ma chcela zbaviť lebo som si povedala svoj názor a nemala ma za co...odmietala som si nadrabat priepustku...ved mam na nu nárok ....pritomnostný bonus som nevidela 3 mesiace aj ked som riadne chodila do prace....hehe ze som nemala blinknute a taketo výhovorký......
lacotinka
30.09.15,19:16
Čo "prima" ?
že prijíma / prijme nového na tvoje miesto ?
vtedy to je mierne nezákonné
bebikamt
30.09.15,19:21
no ved to
veronikasad
30.09.15,19:24
Čo znamená "nadrábať priepustku" ? Mala si na nej lekárom uvedený odchod zo zdr.zariadenia a tento čas ti zamestnávatel neuznal ? Alebo máte vo firme pružný pracovný čas ?
bebikamt
30.09.15,19:28
keby som jej mala ako zavarit tak jej zavarím.....ale ona ma všetko premyslene ...aj keď sme ťahali nadcasi museli sme si blinknut odchod z prace a potom ist makat.....zahladit stopy.AJ ked tam boli kontroly nič nenasli všetko roby cez právnika a špekulatívne
bebikamt
30.09.15,19:34
nie vzala som si priepustku od10.00a bola som u lekara.....jedno razitko je na 4 hod uz som sa do prace nevratila ....
KED MATEnap...2 priepustky do mesiaca teda 8 hod ...musite si 4 hod nadrobit platila len 4hod do mesiaca
bebikamt
30.09.15,19:36
mam len rannu smenu od 6 do 14,30
veronikasad
30.09.15,19:37
Jedno razítko nie je 4 hodiny, mýliš sa. Zamestnávatel je povinný preplatiť čas strávený vyšetrením alebo ošetrením v zdr.zariadení, vrátane primeraného času na prepravu do práce. A zamestnanec je povinný tento čas preukázať potvrdením odchodu zo zariadenia, uvedený lekárom...
avalik
30.09.15,19:44
ak išlo o tento pripad v komentároch, tak ti bolo vysvetlené, že zamestnávateľ postupoval podľa ZP http://www.porada.sk/t270985-vypoved-par-63-od-b-ako-dostat-odstupne.html#post2762459
bebikamt
30.09.15,19:47
no to som nevedela ale ziadný lekar mi nikdy nenapisal odchod z ordinacie.....
veronikasad
30.09.15,19:49
Keď o to požiadaš, musí to urobiť. Len pre zaujímavosť, kedy si skutočne v tento deň odchádzala z ambulancie, resp. dokedy má lekár ordinačné hodiny ?
lacotinka
01.10.15,07:24
Dobre dal príklad
prečo 30. ???????????????

ak jej zákonným spôsobom dá/doručí výpoveď
hocikedy od 1.9. do 30.9. , tak

výpovedná lehota vždy začne plynúť 1.10. !!!
bebikamt
01.10.15,10:21
do 12,00 ma ordinacne a cestu do prace mam tak 30 min