blenka
01.10.15,10:03
Ahojte,
prosím o odpoveď :
Od 23.7.2015 som na PN, ktorá stále trvá. Doteraz mi od Soc. poisťovne neprišlo nemocenské. Neviete kedy posielajú dávky?
Ďakujem za odpoveď.
P. S. Som zamestnaná.
Katy a R
01.10.15,08:17
správne si už mala mať nemocenskú dávku vyplatenú 15.9. za august.
Všetko si riadne a načas odovzdala? - aj potvrdenie o trvaní DPN (prechodku) si koncom augusta zaniesla do SP. Uviedla si správny účet na zadnú stranu ?
Ak teraz pôjdeš zaniesť prechodku (za september) - tak si to všetko skontroluj.
doplním:
http://www.socpoist.sk/prava-a-povinnosti/1292s#Práva a povinnosti
nie je povinnosťou zamestnávateľa odovzdávať "prechodku" na SP ... samozrejme, môže to spraviť, ak chce - ale mohlo sa stať, že to bolo neskoro?
http://www.socpoist.sk/aktuality-pri-uplatnovani-naroku-na-nemocenske-davky-ma-najviac-povinnosti-zamestnanec/60147c
veronikasad
01.10.15,08:21
odovzdala si zamestnávatelovi tzv. prechodku k 31.8.2015 ?
blenka
01.10.15,08:23
Áno, odovzdala a tak isto už aj za september. Ďalej už rieši zamestnávateľ, či?
veronikasad
01.10.15,08:24
ano, zamestnávatel mal prechodku odoslať do SP. Informuje sa priamo v SP (odd. dávok nem.poistenia), či prechodku obdržali
Katy a R
01.10.15,08:24
nie nerieši - sama si to riešiš. Iba ak by bol ochotný - tak to spraví za teba!
veronikasad
01.10.15,08:25
Náhradu príjmu za prvých 10 kal. dní ti vyplatil zamestnávatel ?
blenka
01.10.15,08:28
PN bola odovzdaná zamestnávateľovi na začiatku a taktiež "lístok na peniaze" som odovzdala zamestnávateľovi za júl, august a už aj za september. Ja som nič nenosila do SP, ved to ďalej rieši zamestnávateľ. A číslo účtu som na zadnej strane neuvádzala. Odovzdala som zamestnávateľovi a predpokladám, že on komunikuje so SP. Nikto mi ani nepovedal, že mám tam číslo účtu uvádzať.
veronikasad
01.10.15,08:30
aký spôsob výplaty si uviedla na druhej strane PN-ky, ktorú si na začiatku PN odovzdala zamestnávatelovi ? (hotovosť, alebo prevodom na účet ?)
Katy a R
01.10.15,08:31
doplnila som - ešte zopakujem - nie je to povinnosťou zamestnávateľa (sama si to ustriehni). ale doplatia ti to, keď bude všetko v poriadku.
blenka
01.10.15,08:35
Ja som tam neuviedla nič, ja som nevedela, že tam treba také niečo uvádzať. Odovzdala som zamestnávateľovi a predpokladala som, že teda oni ďalej riešia a keďže mi tam zjavne chýbal tento údaj o vyplatení, tak to teraz stojí a personalista u nás má vôbec nekontaktoval a ohľadom toho
veronikasad
01.10.15,08:36
zrejme to "stojí" na SP, ktorá nevie, kde ti má dávku poslať. Kontaktuj SP.
Katy a R
01.10.15,08:39
tak to dopadne, keď si nesplníš povinnosti - akože si to nevedela? - priamo na tlačive je napísané, čo všetko treba uviesť. . Zober to všetko a choď do SP - možno sa tam dohodneš aj na mimoriadnom výplatnom termíne? (normálne vyplácajú len 15-teho)