annie3
01.10.15,11:36
Dobrý deň poraďáci. Potrebujem sa poradiť a tak zase prichádzam za Vami. Verím, že mi zase poradíte...
Je vydané predbežné opatrenie - povinnosť strpieť vstup a užívanie rodinného domu a priľahlých nehnuteľností, žalobcovi, až do právoplatného rozhodnutia vo veci.
Vykonateľnosť uznesenia o PO bola v júni 2015 a právoplatnosť PO nadobudlo v septembri 2015. /Žalovaní podali odvolanie, ktoré Krajský súd zamietol a potvrdil uznesenie OS v prospech žalobcu./
Žalobca písomne požiadal právneho zástupcu žalovaných o súčinnosť pri vymožení svojho práva - sprístupniť mu dom. Písomná žiadosť ostala bez odozvy...
Uznesenie nerešpektujú ani povinní/žalovaní/, ani ich právny zástupca, ktorý si nedal ani takú námahu, aby reagoval na písomnú žiadosť.

Ako ďalej? Vopred ďakujem za odpoveď.
misoft
01.10.15,13:30
Ja to vidím ako marenie výkonu úradného rozhodnutia. Takže opäť sa súdne dožadovať. A podať na nich žalobu pre toto - marenie výkonu úradného rozhodnutia.....
annie3
01.10.15,13:44
misoft dakujem.
Udajne, na toto PO sa marenie uradneho rozhodnutia nevztahuje... len na deti a ich zverenie do vychovy a pod. :-(
Existuje aj iny zakonny sposob?
misoft
01.10.15,14:44
No akosi sa divím - súd vydal PO - t.z. že protistrana ho má plniť. Je to predsa nariadenie súdu! Ak je v PO doslova napísané niečo o vstupe do domu/obydlia, o užívaní obydlia - platí to pre celé PO - teda môže síce plniť časť ohľadom detí, ale neplní druhú časť PO - a to je tiež marenie PO.
milo2
01.10.15,17:22
chúlostivá záležitosť, na takýchto sporoch sa najviac nabalia advokáti.
Doporučujem zmier.
annie3
10.10.15,04:23
milo2 ...ďakujem pekne za odpoveď. Zmier v danej záležitosti vyzerá v realite tak, že žalobca sa nebude domáhať svojich práv a dobrovoľne sa ich vzdá... (Zmier možno urobiť len s ľuďmi, ktorí priznajú práva aj druhej strane).
aenri
14.10.15,16:58
No veď zájdite za exekútorom s vykonateľným rozhodnutím súdu a prídite spolu s ním do nehnuteľnosti.
annie3
15.10.15,04:25
aenri... ďakujem pekne... ale ako si vysvetľujete rozhodnutie /uznesenie/ súdu o vykonateľnosti? V danom uznesení je uvedené, že je vykonateľné dňom doručenia povinným ( žalovaným ). Na základe toho môže exekútor konať? ( ísť s oprávneným do nehnuteľnosti )? Myslím si, že súd musí najprv vydať osobitný exekučný titul k danej veci a až na jeho základe môže exekútor konať... alebo sa mýlim? Máte v tomto smere inú skúsenosť?
aenri
16.10.15,12:45
dobry deň, na súde vám vyznačia právoplatnosť a vykonateľnosť predbežného opatrenia. takéto rozhodnutie súdu je vykonateľným exekučným titulom. exekútor bude na základe toho žiadať aby mu súd vydal poverenie na vykonanie exekúcie.
annie3
16.10.15,12:49
aenri... toto ovládam, toto je mi známe, písala som o tom vyššie. No sú to ďalšie mesiace čakania. Ďakujem pekne za odpoveď.