bučo
02.06.06,11:50
Ahojky, som strašne zúfalá. Chlapík ktorému robím účtovníctvo mi teraz doniesol Zmluvu o pôžičke - nákup motorovej píly na splátky Quatro. Tam je uvedená celková suma píly 33000. podla tohto to malo byť zaradené v majetku a tiež v knihe záväzkov.
Ja som však do roku 2005 zaúčtovala len 7x3670, čím som motorovú pílu nezaradovala ale dala som ju rovno do nákladov, s tým že som od neho nemala viacej bločkou o úhrade a ked som tých sedem zrátala dostala som sumu 25690 a preto som to nezaradila.
Ale čo teraz s tým ked celková suma podla zmluvy je 33000, uhradených 25690,zvyšok mal byť záväzok. Ale čo teraz ked ja som tie podklady nemala, mala som iba šeky o úhrade.
Mohlo by to v prípade daňovej kontroly spôsobiť veľký problém.
Prosím poradte.
Zita5
02.06.06,09:56
Ahojky, som strašne zúfalá. Chlapík ktorému robím účtovníctvo mi teraz doniesol Zmluvu o pôžičke - nákup motorovej píly na splátky Quatro. Tam je uvedená celková suma píly 33000. podla tohto to malo byť zaradené v majetku a tiež v knihe záväzkov.
Ja som však do roku 2005 zaúčtovala len 7x3670, čím som motorovú pílu nezaradovala ale dala som ju rovno do nákladov, s tým že som od neho nemala viacej bločkou o úhrade a ked som tých sedem zrátala dostala som sumu 25690 a preto som to nezaradila.
Ale čo teraz s tým ked celková suma podla zmluvy je 33000, uhradených 25690,zvyšok mal byť záväzok. Ale čo teraz ked ja som tie podklady nemala, mala som iba šeky o úhrade.
Mohlo by to v prípade daňovej kontroly spôsobiť veľký problém.
Prosím poradte.

No tak mohlo , splátky mali byť účtované ako výdavok neovplyvňujúci ZD- IM .Píla mala byť zaradená do odpisovej skupiny , vypracovaný odpisový plán a za rok 2005 uplatnený odpis .
Príspevok je v rámci JÚ .
suzuki
02.06.06,10:03
To je jednoduché účto?
bučo
02.06.06,10:37
Ano ide o JU.
Zoltán Kovács
02.06.06,11:51
Ahojky, som strašne zúfalá. Chlapík ktorému robím účtovníctvo mi teraz doniesol Zmluvu o pôžičke - nákup motorovej píly na splátky Quatro. Tam je uvedená celková suma píly 33000. podla tohto to malo byť zaradené v majetku a tiež v knihe záväzkov.
Ja som však do roku 2005 zaúčtovala len 7x3670, čím som motorovú pílu nezaradovala ale dala som ju rovno do nákladov, s tým že som od neho nemala viacej bločkou o úhrade a ked som tých sedem zrátala dostala som sumu 25690 a preto som to nezaradila.
Ale čo teraz s tým ked celková suma podla zmluvy je 33000, uhradených 25690,zvyšok mal byť záväzok. Ale čo teraz ked ja som tie podklady nemala, mala som iba šeky o úhrade.
Mohlo by to v prípade daňovej kontroly spôsobiť veľký problém.
Prosím poradte. Keby som mal len šeky o úhrade a žiadne iné podklady tak by som to jednoducho účtoval do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane. Resp. by som tlačil na SZČO aby dodal chýbajúce podklady. Z uvedeného vychádza, že nie je plátcom dph. Ak by bol, tak by sa ešte dalo niečo zachrániť.