misoft
01.10.15,21:25
Mnohí ste si všimli, že akonáhle vstúpite na akúkoľvek stránku - vyskočí na vás upozornenie o používaní "cookies" a otravuje to do tej doby, než to neodsúhlasíte.
Riešenie je tu (pre tých, čo majú AdBlock, AdBlock Plus) - http://prebake.eu/ - stačí pridať do pravidiel AB len nový filter.
A bude po otravnom upozorňovaní.
KoxXxo
01.10.15,19:56
s tými koláčmi sa nejak vrece roztrhlo, dík za radu!!!
misoft
01.10.15,20:11
s tými koláčmi sa nejak vrece roztrhlo, dík za radu!!!
Ono ani tak nejde o tie "koláče" - ide o nariadenie EÚ - že sa MUSÍ vždy upozorňovať na ukladanie cookies.....a samozrejme odsúhlasenie. Toto sa dialo i predtým, ale skryte a užívateľ mal možnosť používanie cookies sám zakázať. Teraz týmto potvrdením oznámenia len potvrdil, aby sa cookies ukladali - i keď to nechce....
mecky
02.10.15,07:27
Teraz týmto potvrdením oznámenia len potvrdil, aby sa cookies ukladali - i keď to nechce....
cookies samozrejme mozes zakazat i teraz..
lista o cookies je v 99% iba oznamenie, ze stranka ich pouziva, nie volba ci cookie chces alebo nechces :)
z pohladu uzivatela sa prakticky nezmenilo nic
misoft
02.10.15,08:14
Teraz týmto potvrdením oznámenia len potvrdil, aby sa cookies ukladali - i keď to nechce....
cookies samozrejme mozes zakazat i teraz..
lista o cookies je v 99% iba oznamenie, ze stranka ich pouziva, nie volba ci cookie chces alebo nechces :)
z pohladu uzivatela sa prakticky nezmenilo nic
Viac-menej. Pokiaľ nepoužije pre AB ten filter - bude sa mu to na každej navštívenej stránke stále ukazovať.
mecky
02.10.15,08:30
Viac-menej. Pokiaľ nepoužije pre AB ten filter - bude sa mu to na každej navštívenej stránke stále ukazovať.
vescinou iba pri prvej navsteve,
byva je to implementovane tak ze ked sa ti informacia zobrazi, tak sa ulozi cookie :D o tom ze si bol informovany a viac sa ti na danej stranke nezobrazi
misoft
02.10.15,15:10
Netýka sa to síce konkrétne AdBlock - ale pre FF, Chrome existuje ešte jeden "blokovač".
uBlock Origin. Fungovať môžu vedľa seba oba. Ten druhý je dokonca o niečo "dôraznejší".
Pre FF je tu: https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/ublock-origin/
Pre Chrome je tu: https://chrome.google.com/webstore/search/ublock%20origin?hl=fr
KoxXxo
05.10.15,06:40
mám dojem že to nepomohlo, stále to vyskakuje
misoft
05.10.15,13:16
Dajú sa "pridávať" filtre. Klik na ikonku - vybrať znak ceruzky a krížík namieriť na to, čo treba blokovať. Klik - orámuje sa červene a vpravo dole je v hornej polovici práve ten prvok. A stačí potom "Vytvoriť."
misoft
05.10.15,17:38
A ešte niečo: Nástroje - Doplnky - Rozšírenia. Na uBlock Origin pravým klik - Možnosti. A po otvorení - Zobraziť Ovládací panel. Otvorí sa karta v prehliadači a pod karto Filtre tretích strán nájdeš mnoho Blacklistov a dokonca i "Easy Czech and Slovak filter list" a dokonca "EU:Prebake......." - len ich označiť ako aktívne.

Ide o to - SPRÁVNE si to nastaviť a funguje....
Aanika
06.12.15,18:29
Jezisko nam v predstihu priniesol novy pocitac :), ale sustavne nam vyskakuju reklamy, blahozelania,hry, rozne tabulky/nestihame ich zatvarat/,ktore zneprijemnuju pracu na pocitaci, ako sa da tomu zabranit, ak sa to vobec da......je to na nervy:mad:.Moze to byt sposobene tym, ze syn stahoval nejaky film a tym sa to stalo. Pre tych co sa rozumeju do pc , bude mozno moja otazka smiesna, ale nie vsetci sa rozumeju do pc.Dakujem
misoft
06.12.15,18:35
Podľa toho - kde sťahoval. ako sťahoval.
Ak sa reklamy ukazujú pri otvorení nejakej stránky - bum a je tam reklama na pol obrazovky, alebo reklamy vyskakujú - do prehliadača doplniť doplnok AdBlockPlus alebo uBlock Origin.
Ak však vyskakujú rôzne stránky po otvorení prehliadača ako nové otvorenie (ďalšie) prehliadača - je tam malá škodná, ktorá otravuje - na to je dobrý Malwarebytes. Ale pokiaľ si netrúfaš na to - zavolaj niekoho, kto sa tomu rozumie, inak narobíš viacej škody ako osohu.
kopretinka
18.12.15,13:26
adblock mi na toto nefunguje
misoft
18.12.15,13:54
Musíš v ABP nastaviť filtre. Takto to mám ja. Vedľa značky ABP malý trojuholník, vybrať Nastavenia filtrov..... potom Pridať povolenie filtra a v zozname vyhľadať.
kopretinka
18.12.15,14:15
ja som to urobila podľa toho popisu,čo je hore........to tam mám pridávať všetky stránky,kde mi to vyskakuje?
misoft
18.12.15,14:22
To je v tom List-e. Pokiaľ sa pridajú tie "zoznamy" - automaticky to zistí a zablokuje. Stačia til v tom zozname Pridať povolenia filtra - len tie tri zoznamy a ešte jeden sa dá pridať (teda celkom budú štyri EasyList Czech + Slovak..... to by malo stačiť na elimináciu reklám.
kopretinka
25.12.15,07:40
dnes som zase klikla na to prebake,lebo furt sa objavujú nejaké koláče otravné......zas mi do adblocku pribudlo niečo....
misoft
25.12.15,09:25
Pridaj ešte Adblock Warning Removal List. - mám ho v zozname filtrov...
S mojim nastavením mi žiadne cookies neukazuje.... (možno aj preto, lebo okrem ABP mám ešte uBlock Origin - síce používa tie isté filtre [zoznamy], ale má ešte nejaké ďalšie na výber).
kopretinka
25.12.15,11:20
ako to tam mám pridať?
misoft
25.12.15,14:11
Pre Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm?hl=sk
Pre Firefox: https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/ublock-origin/
Potom po začlenení v prehliadači - Správa doplnkov: klik PTM - Možnosti - Zobraziť ovládací panel - Filtre tretích strán. Tam si môžeš pridať filtre, aké potrebuješ. Okrem toho aktivuj v ňom automatickú aktualizáciu filtrov, analýzu a vynútenie kozmetických filtrov.
kopretinka
25.12.15,14:53
no dobre,ale to je ublock.....zas mi to zožere miesto....som to stiahla a zas len dalšia robota s tým,na porazenie
misoft
25.12.15,20:16
ABP a uBlock sú doplnky pre prehliadače - nezoberú veľa miesta - a využívajú tie isté filtre (uBlock má viacej možností).