SilviaJanosikova
01.10.15,23:43
Vykonala som 25.09. 2015 druhú atestáciu podľa zákona o pedag. zamestnancoch. 5 dní študijného voľna som nevyčerpala. Je možné vyčerpať spätne a dokedy?

Začala som v apríli t. r. - prvé školenie, prácu som odovzdala 30. 06. 2015. Čakala som na posudky, prešlo, zač. sept. som dostala pozvánku na obhajobu, ale bolo po nástupe, reparáty a v sept. aj opravné maturity. Tak ani nebol čas. Asi lepšie urobia tí, čo si rozložia na dlhšie obdobie. Cez prázdniny som čerpala riadnu dovolenku.
kukučka
01.10.15,21:49
Z názvu vyplýva, že voľno sa poskytuje na štúdium, ty už atestáciu máš. Prečo si ho nečerpala pred atestáciou? Teraz ho už nepotrebuješ.
ivka70
02.10.15,06:50
Cerpanie studijneho volna je moznost, nie povinnost.
Preco by ti mal stat prispiet na volno po atestacii, ktore uz na studium nepotrebujes.?
SilviaJanosikova
02.10.15,09:45
Urobila som rýchlo, čerpať som nemohla kvôli práci v škole, to som už písala. Ale počula som, že to platí pre šk. rok. Je to dosť rozdielne, školy si to vykladajú po svojom. Niekto využije všetko, niekto sa radšej ani nespýta. Voľno by sa dalo vziať napr. cez jarné prázdniny. V lete tá možnosť nebola, inak by som nevyčerpala riadnu dovolenku v tomto roku.