Kellnerova1
02.10.15,09:33
kde nájdem podrobný popis kto z pedag. zamestnancov sa zaraďuje do plat. triedy 2? je tam ohraničenie že musí odučiť aspoň polovicu z úväzku?
Tweety
02.10.15,07:37
Žeby priamo v zákone 553/2003?.
A aj tu.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2014-393
Kellnerova1
02.10.15,07:39
viem §5a zákona 553 ale tam sa nepíše to čo sa pýtam ja....
avalik
02.10.15,07:47
Do platovej triedy 2 pedagogického zamestnanca nezaradíš -

§ 5
Platové triedy a zaraďovanie zamestnancov do platových tried

(3) Ak zamestnanec má vykonávať pracovné činnosti s prevahou duševnej práce, zaradí ho zamestnávateľ do niektorej z platových tried 3 až 14.

(5) Zaradenie zamestnanca do platovej triedy musí byť v súlade s
a) charakteristikou platovej triedy a
b) katalógom.

(11) Pri zaradení zamestnanca do platovej triedy zamestnávateľ neprihliada na dosiahnutý vyšší stupeň vzdelania alebo na iný druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ako je stupeň vzdelania alebo druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ktoré sú v katalógu alebo v osobitnom predpise8) ustanovené pre ním vykonávanú najnáročnejšiu pracovnú činnosť; to neplatí pre pedagogického zamestnanca, odborného zamestnanca, vedúceho pedagogického zamestnanca a vedúceho odborného zamestnanca, ktorí sa do platovej triedy zaraďujú podľa dosiahnutého kariérového stupňa podľa osobitného predpisu.11aa) Na vedúceho pedagogického zamestnanca a na vedúceho odborného zamestnanca sa odsek 2 nevzťahuje.

katalog - 341/2004 Z. z.Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme
Kellnerova1
02.10.15,07:55
ale ved ja s a pýtam kde je presny popis koho zaradim do porrac. triedy 2...
napr. mam ucitelku ktora uci 13 hodín z 23 v špeciálnej triedach...teda nie vsetky su cele speclalne ale ide aj o triedy kde je par ziakov v triede specialnych...kde ju mam zaradit????

to hladam presne definovane v zakone...
ivka70
02.10.15,08:07
Platové zaradenie zamestnancov v školstve

https://www.minedu.sk/platove-zaradenie-zamestnancov-v-skolstve/

(a pozor, skrateny uvazok nema na platove zaradenie ziadny vplyv)

Pri zaradení pedagogického zamestnanca a odborného zamestnanca do platovej triedy zamestnávateľ postupuje v súlade nasledujúcimi právnymi predpismi:

zákon č. 553/2003 Z. z. oodmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme aozmene adoplnení niektorých zákonov vznení neskorších predpisov
nariadenie vlády SR č. 341/2004 Z. z., ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme aoich zmenách a dopĺňaní vznení neskorších predpisov
zákon č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch aozmene adoplnení niektorých zákonov
vyhláška č. 437/2009 Z. z., ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady aosobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov aodborných zamestnancov vznení neskorších predpisov.
avalik
02.10.15,08:10
tvoja otazka znie: kde nájdem podrobný popis kto z pedag. zamestnancov sa zaraďuje do plat. triedy 2? je tam ohraničenie že musí odučiť aspoň polovicu z úväzku?

kto ma vediet ze "do plat. triedy 2?" je "do porrac. triedy 2" ... ved si po sebe precitaj co pises az potom odklikni!

Postupujes podľa § 5a - ak to tam nie je uvedene, tak odpoved ti da Ministerstvo skolstva
Kellnerova1
02.10.15,08:15
aj tak som sa nič nové nedozvdela a hlavne ani odpoveď na moju otázku ale nevadi...
avalik
02.10.15,08:17
odpoved na otazku, tak ako si sa pytala si dostala ... ale nevadi :)
ivka70
02.10.15,08:27
ako ze si sa nic nedozvedela? chcela si vediet, kde sa to dozvies.
Treba si otvorit tie citovane zakony a citat aj ich prilohy ....