Braňo
28.10.04,10:26
Na internete som stiahol poznámky k ÚZ. Dúfam, že pomôžu.
:-)
Lucy
28.10.04,08:37
Neviem ako ostatní, ale keď sme my robili poznámky za rok 2003, tak som kúpila tlačivo v Ševte a auditorovi sa to tlačivo nepáčilo, tak sme robili podľa neho, trošku upravené. Trošku viac:-)
Yvvetta
28.10.04,08:52
Vďaka Braňo. To budú pekne vypísané poznámky počítačom a nie rukou.
Fany
12.03.05,19:54
Tie poznámky majú 58 strán!!!? To fakt treba takto doložiť poznámkami? V minulosti som proste napísala na 2 strany voľne, žiadne tabuľky a nikto zatiaľ nič nenamietal. To som asi mala zostať radšej v JU. Nemôžem aj teraz priložiť voľne písané poznámky???
dom
12.03.05,20:46
Tie poznámky majú 58 strán!!!? To fakt treba takto doložiť poznámkami? V minulosti som proste napísala na 2 strany voľne, žiadne tabuľky a nikto zatiaľ nič nenamietal. To som asi mala zostať radšej v JU. Nemôžem aj teraz priložiť voľne písané poznámky???

Môžete, a majú sa vypisovať len tie veci, ktoré sa vo Vašej firme vyskytujú. Treba dbať na to, aby informácie v nich boli zrozumiteľné, porovnateľné a spoľahlivé (pri kontrole ich daňový úrad používa a odvoláva sa na ne), môžu byť vo forme tabuliek alebo popisným spôsobom, ale musí byť održané obsahové vymedzenie opatrenia č. MF SR 4455/2003-92, v znení opatr. č. 25167/2003-92. Pre zostavenie poznámok nie je určený záväzný formulár, dôležitý je obsah. Obsah by mal mať určenú štruktúru, ktorá je označená veĺkými písmenami abecedy (viď opatrenia).Mali by ste posúdiť podľa rozsahu svojej náplne, či tento vzor použijete. Poznámky by nemali byť zostavené takou formou, kde je na dostupnom formul. v predaji vyplnená len malá časť a veľká časť obsahu je bez obsahovej náplne. Ja doporučujem spracova´t poznámky podľa vlastnej náplne, možno je to niekedy menej náročné ako vypisovať predlačené formuláre.
spagett
24.03.05,14:07
k tym poznamkam..... chybaju tam v bode H. odstavce d), e), f). Zda sa mi to nejake popletené...
has
23.03.06,13:36
Na internete som stiahol poznámky k ÚZ. Dúfam, že pomôžu.
:-)
Ahojte, vypisujem poznámky 1.krát, prosím Vás čo to znamená Po, Bo. Ďakujem
Alexandra Molnárová
23.03.06,13:44
Po - predchádzajúce obdobie
Bo - bežné obdobie
Marikaby
23.03.15,02:47
Nedajú sa otvoriť niektoré zamknuté bunky - nezráta sumár. Pýta si heslo. Neviem z akého obdobia sú tie tabuľky, ale sú tam údaje v SK ???
KEJKA
23.03.15,07:40
ved pozri dátum, z akého obdobia si si to stiahla, medzičasom sa to už pomenilo.