2jota
04.10.15,06:17
chcem sa opytat,kto ma skusenosti so strhavanim odutej stierky(so sietkou)?pred 4-5 rokmi sa dala na staru a nie celkom dobre ocistenu a pripravenu stenu stierka, ktora sa zacala odúvat.chcel by som to strhnut len neviem ako mi to pojde V TYCH MIESTACH,kde stierka este celkom dobre drží.dakujem
buchač
04.10.15,06:08
Aká je plocha steny ?
Aká je plocha odutej stierky ?

Keďže vravíš, že stena nebola nie celkom dobre pripravená, takže by som asi šiel do odstránenia celej stierky na danej stene.
Lebo raz darmo, ak je teraz tá odutá plocha menšia a bude opravená, nikdy nevieš, čo je pod tou dobrou, ktorá drží...
Nevraviac už aj o tom, že aj dobrý majster by mal s tým kus práce...ale predpokladám, že sa chceš/te do práce pustiť svojpomocne.

Takže obiť kladivom všetko, strhať sieťku, poriadne zoškrabať (kľudne na holú stenu), napenetrovať nejakým vhodným prípravkom...a začať odznova...lepidlo, sieťka, stierka, vyhladiť, vymaľovať.
220870
04.10.15,07:05
Ak tam bola sieť tak je to otázka pár minút.
2jota
04.10.15,10:44
už si to niekedy robil?
2jota
04.10.15,10:56
je to takmer jedna cela izba(4*4)okrem jednej steny ktora je na novo vymurovana.najviac ja oduta povala(asi polovica)stierka v jednom meste ovísa asi 5-7cm od starej vakovky.steny su este ake-take len ked poklepem tak dunia.najviac dunia od vrchu asi 30-50cm.chcem to dat dolu pokial mozno cele,len neviem ako to pojde dolu v tych miestach kde to este celkom dobre drzi
buchač
04.10.15,11:05
Doporučujem Ti nejakého majstra.
Ja som pred dvoma rokmi robil stierky na chalupe. Teda presnejšie dvaja...majster robil odborné práce a ja som pomáhal.
Postup práce viď vyššie. Len to odstraňovanie starého trvalo jeden deň...ale je pravda, že izba má 5x8 metrov.
Celá anabáza na jednu izbu trvala týždeň...technologické postupy neodrbeš. ;)
lapejko
04.10.15,11:11
Trochu načať oceľovou špachtľou York, ak začneš na celú, metrovú šírku od podlahy, mal by si celý pás ľahko strhnúť až po strop...oškrabať zvyšky lepidla a hlavne starej farby. V tomto štádiu pomôže navlhčiť stenu teplou vodou.
Pri obnove nepoužívať žiadne cementové lepidlá, pôvodná vápenná omietka nie je stavaná na takúto záťaž ani na uzavretie plochy cementom, vhodné sú sadrové stierky a vápennosadrové omietky, sieťka je nutná iba na kritické, praskajúce´miesta.
2jota
04.10.15,12:07
už teraz tiež mam nejake skusenosti so stierkou,ale tato izba ma vycvicila poriadne.ostatne izby som zoškriabal a zasekal s citom sekerou(take akokeby body).je to hrozna babracka zoskriabat malovku.inac,stierku mi pride robit kamarat
sosak
04.10.15,14:37
Čo je oduté, pôjde ľahko dole. Treba sa snažiť buď špachtľou, alebo ostrým sekáčom zoškrabať čo najväčšie plochy. Netreba za každú cenu búchať kladivom a sekáčom, čo nepôjde dolu. Zapožičaj si v požičovni náradia sanitačnú frézu na omietku a tou dáš dolu zbytok stierky aj s podkladom a sieťkou. Sieťka bude robiť trochu problémy v namotávaní sa na nástroj frézy, pri ktorom treba odstraňovať priebežne ostrým nožom. Nezabudni si zapožičať aj priemyselný vysávač ktorým sa odsáva vybrúsený materiál. Aby si neplatil za požičanie náradia veľa, tak začnite najprv odstraňovať ručne oduté miesta a až potom si požičajte z požičovne náradie.
http://www.stroje-naradie.sk/firmy/naradie/69/index.php?&nazov1=965&nazov2=-1