28mvladimir
04.10.15,15:41
pracujem v belgicku slovenskej dopravnej spolocnosti teda zatial lebo slovakov pomali prepustaju a zamestnavaju rumunov momentalne je slovakov 6 a rumunov cca60 rad by som vedel ci nieje povinne mat v pracovnom pomere viac slovakov ako cudzincov lebo ak nie tak som bez prace a ci nahodou nepotrebuju mat prechodny pobyt na slovensku aj ked pracuju v medzinarodnej doprave v belgii dakujem
misoft
04.10.15,13:45
Zákon nič podobné nespomína. Ani koľko Slovákov má byť vo firme, ani to, či nemajú mať nejaký pobyt (buď prechodný, alebo trvalý). Jediné u cudzincov, čo je nutné - povolenie k pobytu a pracovné povolenie. Ak toto cudzinec spĺňa, má patričnú kvalifikáciu - môže byť hoc aj z Mesiaca, ale môže pracovať pre SK firmu.
ivka70
04.10.15,13:45
pracujes v Belgicku a riesis pocet Slovakov vo firme???? oprav si to zadanie, nedava zmysel
28mvladimir
04.10.15,13:50
tak to som do konca roku bez prace
misoft
04.10.15,13:55
Už ti to oznámil? Vyhadzuje ťa zamestnávateľ? Preštuduj si zákonník práce
http://www.employment.gov.sk/files/slovensky/uvod/legislativa/pracovna-legislativa/zakonnik-prace.pdf
§63, aby si vedel na čo máš nárok.
Bacha, aby ťa nedonútil k §60 -lebo by si odišiel od neho s "holým" zadkom!
28mvladimir
04.10.15,15:43
dik za radu veru chcu davat dohodu a par kolegov to aj zobralo len sa potom diviki kde je odstupne ja sa nechcem veru dohodnut a on mi moc nechce dat vihadzov ze som tam naviac hlavne ked chce zobrat rumuna to maju obavu zo sudov