misolubelec
04.10.15,15:02
Dobry den, robim pre jedno obcianske zdruzenie reklamu na Facebooku a chcem sa opytat, ci musi toto obcianske zdruzenie odvadzat DPH, alebo sa registrovat na platenie DPH. O.z. nie je platcom DPH a teda ani nema IC DPH. Rozhranie reklamy na Facebooku totiz odo mna vyzaduje zadanie IC DPH ak som platca. Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem
Consultix
05.10.15,04:35
Odpoved najdes v zakone o DPH:

§ 7a
(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

Otazkou teda ostava, ci ste zdanitelna osoba.

§ 3 Zdaniteľná osoba
(1) Zdaniteľnou osobou je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek ekonomickú činnosť podľa odseku 2 bez ohľadu na účel alebo výsledky tejto činnosti.

Nakolko nepises, ci vykonavate ekonomicku cinnost (teda ci podnikate) alebo mate len neziskovu zaujmovu cinnost zdruzenia, nevieme na zaklade coho poskytnut konkretnu odpoved.
Som toho nazoru, ze ak nepodnikate, tak ICDPH nezadavate a sluzby uja Googla Vam budu uctovane s prislusnym DPH.