malcica
05.10.15,07:16
Dobry den,


obraciam sa na vas s prosbou o radu. V novembri mi kadernik spalil vlasy castym farbenim a melirovanim a to az tak, ze su doteraz v katastrofalnom stave. Liecim odvtedy roznymi kurami v kadernictvach, nefarbila som a nasadila som vyzivove doplnky zvnutra, ale nepomohlo nic.
Prisla som uz o 30cm dlzky, co mi museli odstrihnut, ale ani to nepomohlo. Vlasy mam teraz pod lopatky. Co ma velmi trapi je ta "kvalita". Ako keby z nich zmizla vsetka vlasova vypln a zostal len obal. Su suche, tvrde a prazdne, strasne neprirodzene sa lesknu. Na druhy den po umyti vyzeraju ako mastna slama, napriek tomu, ze na dotyk su presusene.Viacero nazorov sa mi dostalo typu, ze moje vlasy su takeho typu, ze proste potrebuju tu farbu, aby sa nou vlas vyplnil, inak su takmer priesvitne. Tesila som sa, ze aspon odrasty budu jemne ako predtym, ale su trasne tvrde porezne a presusene. Chrastia pod rukami a strasne sa cele cuchaju. Je to milion a jedno ake vlasy som mala, vlacn a hydratovane, teraz som zufala. Vyskusala som uz fakt asi vsetko. Aktualne pouzivam vlasovu kozmetiku Alterna, Ale bez zmeny. Prosim Vas, viete mi nejako poradit? Vrati sa mi povodna kvalita aspon na odrastoch, alebo je vlas nenavratne poskodeny? Dakujem pekne.
Mirka.m
05.10.15,07:42
ja pouzivam kokosovy olej a fakt je super. u mna urcite, velmi mi pomohol zregenerovat vlasy, lebo som tiez mala problem po melire..
lujza.j
05.10.15,08:06
Nepoznam kozm.alterna ani ma nezaujima ak si to tu medzi recou iba tak,ze reklama.....nedala nahodou?!
Ak by som mala ja znicene vlasy nechodila by som po kadernictvach na vlasove kury plne chemickeho sajratu...ale sadla za comp a nasla na nete fajne domace recepty co vlasom urobia dobre....
Vnutorne co uzivas na vlasy...netusim,ale za necely rok pravidelneho uzivania spravnych veci...by mohli byt vlasy uz na tom lepsie....
Ja uzivam co-to vselico....vlasy si nefenujem,nezehlim a inak nemasakrujem....umyvam si ich vlastnorucne vyrobenych mydlovym samponom....balzam ani kondicioner nepouzivam....
Masaker maju iba obcas ked si ich doma zafarbim chemickym bordelom:(
Nikdy som nemala take fajne vlasy ako teraz.....
Anika61
05.10.15,09:26
A čo tak skúsiť miesto ''chemikálií''starú osvedčenú klasiku-vaječný žľtok s kvalitným rastlinným olejom za studena lisovaným, vymiešať naniesť na hlavu i vlasy ,zabaliť do igelitu'' a uteráka nechať pôsobiť cca 20 minút-opláchnuť teplou vodou-žltok dodá lecitín,olej potrebné vitamíny....opakovať aspoň raz do týždňa

Aj tu pozri napr.
http://radydievcatam.blog.cz/0903/recepty-ako-si-vytvorit-uzasne-masky-na-vlasy
taiko
05.10.15,09:36
ja som si vcera na mojich par vlasov dal na 20 minut citronovu stavu, potom na cca hodinu kokosovy olej pod igelit a uterak.
A voila. Vyzera, ze mam vlasov par+niekolko naviac, nejak zhrubli ci co a ani jedna jedina lupina. Takze zrejme aj pokozke hlavy pomohlo. Nieco na tom kokosovom oleji bude ;)

No co, no co, mozem ja zato, ze musim na vlastnej kozi vsetko skusat? :D
arizona
05.10.15,12:18
Mne sa na znicene vlasy najviac osvedcilo oplachovanie zihlavou,prip. teply zabal po umyti.
A Kapilan Q na vtieranie do pokozky. Dostat v lekarnach za par drobnych.

Pripadne zmenit stravu a jest viac prirodnych vitaminov.
Žabinka
05.10.15,12:33
ja sa trošku prikloním aj k tej chémii.. raz som ako darček k nákupu dostala vo fann toto http://www.goshcosmetics.sk/produkty/staroslivost-o-vlasy/argan-oil/ a musím povedať, že som bola veľmi milo prekvapená účinkom.. teraz to už neviem kúpiť, ale prípravky na vlasy s argánovým olejom určite dostať kúpiť aj v lekárni.. skús sa popýtať..
taiko
05.10.15,12:39
Zabi arganovy olej nie je chemikalia, ale olej ziskavany z plodov stromu v Maroccu.
btw idem teraz tiez objednavat origos z Marokka, aelbo od mojho suseda marocana
Žabinka
05.10.15,12:44
olej ako taký nie, jasné.. ale keďže je to parfumované, tak dáka troška chémie tam asi bude..
taiko
05.10.15,12:49
jaj aha, tak podrbne som nekukal :) prepac potom
Žabinka
05.10.15,12:59
no ešte si to rozmyslím..:---;):D:D
malcica
06.10.15,04:32
urcite nerobim nikomu reklamu, ved nadavam, ze mi nepomohlo.. ja hladam uprimne pomoc, pretoze ked sa to po roku nezlepsilo, skor zhorsilo, zacinam byt zufala a bojim sa, ze takto zostanem..upokojilo by ma keby odrasty odrastaloi zdrave, ale namiesto mojich povodnych jemnych vlasou mi rastu tvrde leskle stetiny ako od kartaca :-(
malcica
06.10.15,04:33
a ako si mala znicene vlasy? lebo tie moje uplne zmenili strukturu a namiesto mijich jemnych vlasou mi odrastaju tvrde stetiny leskle ako od kartaca :-( som nestastna a ledva sa dokopem aby som isla do prace
malcica
06.10.15,04:34
mna by upokojilo keby odrasty odrastali zdrave, ale namiesto mojich povodnych jemnych vlasou mi rastu tvrde leskle stetiny ako od kartaca :-( uz neviem co s tym
willma
06.10.15,04:51
viem, že si nešťastná s kvality vlasov, ale rád si už dostala požehnane, tak niektorú vyskúšaj, ale nečakaj, že účinok bude okamžitý.
malcica
06.10.15,04:53
budem skusat dalej.. vsetkym vam velmi dakujenm
arizona
06.10.15,04:57
Ta zihlava mi pomohla vela krat. Ci som mala spalene po trvalej,alebo znicene od farby,alebo od fenovania,kulmovania,zehlenia. Zihlava je jeden z najstarsich a najosvedcenejsich prostriedkov na vylepsienie vlasov.Aj vacsina chemicky vyrabanych prostriedkov na znicene vlasy obsahuje vytazok zo zihlavy.
malcica
06.10.15,05:01
ja ti moc dakujem, hned dnes idem na to
lujza.j
06.10.15,07:39
No ak su zdrave....treba si na ne zvyknut...mozno to budu tvoje nove vlasy:)....zase lepsie taketo ako ziadne....co ty nato...
malcica
06.10.15,07:46
ja ti neviem, vyzera to ako za trest :-( ja uz som premyslala nad parochnou
lujza.j
06.10.15,08:00
Kup si mydlovy sampon natur ziadna chemia....po umyti vlasy oplachni octovou vodou.....z jablcneho octu....mozno budu lepsie...ak nie treba sa s nimi skamaratit:)...nechci parochnu...!
malcica
06.10.15,08:26
preco nechciet? ja som uzivala aj vela vela tabletiek na vlasy, vsetko mozne si na ne kydala, ktovie ci som si ich aj sama nezabetonovala
bettylou
17.10.15,23:44
ak ti dorastajú zničené, treba sa venovať obnove korienkov, E vit. ako tie oleje, myslím že jedno jaký. a keby nepomohlo, TAK SI KÚP ŠILTOVKU. a daj sa ostrihať. vlasy ne sú šecko, aj keď dejakého debila nimi očaríš :D :D :D
mareko
18.10.15,15:51
Mala som podobný problém, len vlasy boli oveľa kratšie. Skús Haar
Vital Komplex..z DM drogerie. Cena okolo 3 €, teraz končím s prvou várkou, zdá sa mi, že konečne po roku úspech. No a ešte Vatika maska a šampon s olivovým olejom. Je to Egyptský výrobok, videla som ho aj u nás na nate. Prípadne napíš SS ( som práve v Eg.)