Soňa 24
05.10.15,09:39
Dobrý deň, mám otvorenú živnosť od r.2014 a rozmýšľam o rozbehnutí e-shopu. Mám už vybratú firmu na realizáciu e-shopu, ktorá mi chce vystaviť zálohovú faktúru, avšak činnosť eshopu (predaja) ešte nemám zapísanú v ŽRSR. Ako je potrebné postupovať? najprv si zapísať novú činnosť do registra a až potom brať do úvahy zálohovú faktúru, alebo je to v podstate jedno? Myslím dátumovo. Ďakujem!
Consultix
05.10.15,08:21
1. O zalohovej fakture neuctujes, uctujes az o uhrade zalohy. Ak nemas este predmetny predmet podnikania, tak predsa mozes byt v pripravnej faze, ked Ti vznikaju suvisiace naklady.
2. Aky predmet cinnosti nemas zapisany? E-shop je predsa len nakup a predaj tovaru a to si hadam kazdy zivnostnik zapisuje ako prve...
veronikasad
05.10.15,08:24
každý asi nie ... Podnikám 13. rok a tento predmet podnikania som nikdy nemala ...
Soňa 24
05.10.15,08:25
ani ja ho nemám zapísaný, môj predmet je vedenie účtovníctva, administratnívne služby,..
veronikasad
05.10.15,08:28
Choď si vybaviť živ.list (na každý predmet podnikania teraz dávajú samostatne) a potom začni vybavovať okolo eshopu
Consultix
05.10.15,08:48
veronika: Ja odporucam klientom mat to medzi predmetmi podnikania, lebo ako sa hovori "nikdy nehovor nidky". Ale na druhej strane je pravdou, ze doveryhodnejsie posobia firmy, ktore nemaju predmety podnikania "z kazdeho rozka troska"...
Ohladom ZL je to teraz tak, ze ku kazdemu oznameniu je nove Osvedcenie o zivnostenskom opravneni, takze ak ohlasis dnes 3 zivnosti, budes ich mat na jednom osvedceni.
Consultix
05.10.15,08:49
Haha, a kukam, ze to nemam ani ja na poradenskej firme :) Takze potvrdzujem Tvoje slova :)