danielocka19
05.10.15,11:20
Dobrý deň,potrebujem poradiť.Dva roky sa súdim o neoprávnenú exekúciu.Po odklade exekúcie mi účtovníčka sťahovala peniaze zo mzdy do depozitu.Tohto roku 6.5. mi prišlo Uznesenie o zastavení exekúcie .Čo mám urobiť ,aby mi moja účtovníčka previedla moje peniaze z depozitu na môj osobný účet.Veľmi mi chýbajú a mám zdravotné problémy.Exekúcia bola zastavená pre nespôsobilý exekučný titul.Stačí ,keď dám účtovníčke kopiu Uznesenia o zastavení exekúcie zo súdu?
Consultix
05.10.15,10:24
Uctovnicka by mala obdrzat od exekutora zrusenie Prikazu na vykonanie zrazok zo mzdy. To je titul, na zaklade ktoreho moze prostriedk uvolnit v Tvoj prospech.
Pochpitelne je logicke, ze ukoncenie vyplyva z Uznesenia, ale treba hladiet na podmienku pravoplatnosti a na skutocnost, ze treba postupovat podla prislusnych pravnych predpisov.
Kontaktuj exekutora, poinformuj sa ohladom pravoplatnosti uznesenia a poziadaj ho, aby podla moznosti v najkratsej moznej lehote dorucil Tvojmu zamestnavatelovi prislusne dokumenty.
misoft
05.10.15,13:33
Poopravím ťa: tie peniaze účtovníčka NEMÁ! Sú na účte exekútora!
misoft
05.10.15,13:40
A) Pokiaľ máš rozhodnutie zrušení exekúcie, kontaktuj príslušného exekútora. Ten následne musí ukončiť exekúciu zrážkami zo mzdy - teda poslať pokyn účtovníčke, aby už ti nezrážala exekučné splátky na učet xxxxxxxxx. Zároveň ho na základe Uznesenia o zastavení exekúcie zaviažeš, aby strhnuté finančne prostriedky, ktoré v rámci neoprávnenej exekúcie strhol, okamžite a bez odkladu previedol na tvoj účet - dáš číslo účtu. Pokiaľ to do určenej doby nevykoná - naopak i ty už môžeš na exekútora podať návrh na exekúciu, nakoľko zadržiavaním týchto peňazí by sa teoreticky mohol obohatiť. Zároveň - vzhľadom k zastaveniu exekúcie - nemá nárok ani na exekučné poplatky (nie je exekúcia - nie sú poplatky a odmena!)
B) Účtovníčka ti peniaze nemôže previesť. Ona ich totiž ani nemá! Má ich exekútor na svojom účte. Pretože bol odklad exekúcie, exekútor nesmel odvádzať zrazené finančné prostriedky ďalej, ale musel ich nechať v depozite na svojom účte (na tento účel zriadenom). Takže len on ich môže vrátiť z tohto účtu na tvoj účet.



Opravujem odpoveď. Zle som interpretoval.

B) Ak účtovníčka dostane od exekútora pokyn, že nemá vykonávať zrážky, je ich povinná previesť na tvoj účet.
P.S. Ak by ich nepreviedla - mohlo by sa to považovať za nevyplatenie mzdy, alebo časti mzdy.....
mzdarka renca
05.10.15,13:41
ak sú zrazené peniaze v depozite, znamená to, že ich mzdová účt. zrazila, ale neodviedla na účet exekútora z nejakého dôvodu ako napr., že mala len príkaz na začatie exekúcie, ale už nemusela mať samotný Exekučný príkaz. To, že nemá exekučný príkaz vznikne spravidla vtedy, ak si ten, ktorého sa exekúcia týka neprevezme zásielku o exekúcií. Takže peniažky sú na účte zamestnávateľa.
Consultix
05.10.15,13:45
Podla mna ma, kedze zadavatel pise, ze je to v depozite. Exekucia sa zacala, na zaklade oznamenia sa nevyplacala postihnutelna cast mzdy, ale bez platneho exekucneho prikazu ich neposiela zamestnavatel ani opravnenemu, ani exekutorovi...
misoft
05.10.15,13:46
Sorry - dík za opravu.
Mila123
05.10.15,13:48
mýliš sa, peniaze sú u zamestnávateľa.........
ZĽ zrážal zo mzdy, držal ich, exekútor ich určite nedostal .....