vvaalliinnaa
06.10.15,07:29
V poslednom čase sa mi za sebou 2x veľmi často vypálila žiarovka v elektrickej rúre. Elektrinu mám ťahanú novú a sporák je napojený na samostatný istič. Môže byť chyba v žiarovke. Mála som ich kúpenú od jedného dodávateľa a je určená priam na elektrickú rúru.
misoft
06.10.15,06:11
Na použitie v rúrach sú určené špeciálne žiarovky http://www.svietidla-eshop.sk/svietidlo/ziarovka-do-elektrickej-rury-objimka-e14-15w/
Možno ten "dodávateľ" deklaruje obyčajné žiarovky ako špeciálne... a zarába na tom....
Chobot
06.10.15,06:31
Ak si ich mala od jedného dodávateľa, je možné, že to bola chybná séria (alebo ako napísal misoft - boli určené na niečo iné). Kúp si aj inde a uvidíš, koľko vydrží. Robiť závery z 2 vypálených žiadroviek je skoro. Keby ti ich vypálilo za sebou 5 rôznych, potom by som hľadal chybu v rúre.
misoft
06.10.15,15:26
Už som sa s takýmto stretol - vraj žiarovka do rúry a bola to žiarovka do digestora (čo je prakticky 40W obyčajná žiarovčička s E14 závitom.)
jelalim
06.10.15,18:30
2x skutocne neznamena pri ziarovkach nic. Kupit inu,. od ineho vyrobcu, a urcite pouzit specialnu ziarovku do rury. Ak tam ide naskrutkovat, neznamena ze je vhodna do rury.

Na 99% je chyba v ziarovke a nestoji to ani za namahu hladat inu chybu
sosak
06.10.15,18:34
presne, mám rovnakú skúsenosť.