NikolaUcto
06.10.15,13:02
Potrebovala by som vedieť ako sa v MRP navolujú obojsmerné jazdy alebo ako to zadávate. Mám jazdu napr. z TN do BA a z BA do TN v jeden deň. Neviem či to musím zadávať v programe do dvoch riadkov (najprv zadať cestu Tn-Ba a potom druhý zápis Ba-Tn) či nie je nejaká funkcia aby to bolo jedným zápisom a navoliť tam len ,že ide o cestu tam a späť.
Žabinka
06.10.15,11:22
dve možnosti..
1. urobíš len jednu cestu - Miesto odchodu TN, Miesto jednania BA, počet km x2..
2. prečítaj si manuál http://mrp.sk/download/manualy/MRPjus/e-Manual.pdf strana 108-125.. na strane 119 Generator jázd sa píše o nastavení možných ciest, aj o nastavení typu jazdy "tam aj späť "
ja využívam možnosť č.1, ale ak máš pravidelne takéto rovnaké cesty, asi je jednoduchšie nastaviť si to podľa možnosti č.2..
NikolaUcto
07.10.15,06:03
ďakujem, spravila som to tak že je to vyzerá ako jednosmerná jazda Tn-BA ale vlastne je to cesta tam a späť (čo som navolila v nastaveniach) aj s načítanými kilometrami. Čas od - do je potom asi tiež len čas trvania cesty tam..to sa nemá načítavať za obidve myslím podľa manuálu. Načítavaš teda iba kilometre za obidve jazdy?